IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Gene false
kalua
post Jul 27 2007, 06:56 PM
Post #11





Musafir






Modelele de la prezentarea Chanel au fost cu gene false cu pene si se pare ca vine tare trendul asta:
(IMG:http://www.glamour.de/imperia/dw/axium/images/1/12/13/14/11482/MDpopupimage1_0_1.jpg)
(IMG:http://www.glamour.de/imperia/dw/axium/images/1/12/13/14/11482/MDpopupimage2_0_2.jpg)
(IMG:http://www.glamour.de/imperia/dw/axium/images/1/12/13/14/11482/MDpopupimage3_0_2.jpg)
De la firma Wicked Temptations:
(IMG:http://www.glamour.de/imperia/dw/axium/images/1/12/13/14/11482/MDpopupimage1_0_3.jpg)
Shu Uemura:
(IMG:http://www.glamour.de/imperia/dw/axium/images/1/12/13/14/11482/MDpopupimage2_0_3.jpg)
Buy Costumes:
(IMG:http://www.glamour.de/imperia/dw/axium/images/1/12/13/14/11482/MDpopupimage3_0_3.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 5 2007, 10:36 PM
Post #12





Musafir






Cred ca s-a mai discutat dar n-am ajuns la nici un rezultat cu unde gasesc gene false de cumparat. Am vazut o firma kryolan ce le importa, au sediul in B dar nu se pot comanda, probabil ca au magazin acolo. Ati mai vazut pe undeva ca ma tenteaza la o iesita pe dramatic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 6 2007, 12:23 AM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Wal, eu mi-am cumparat de cand spusesem ca o sa imi iau (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , doar ca eu ca o incompetenta veritabila, nu reusesc sa mi le pun ca lumea. Si cand am reusit intr-un final, cred ca am pus prea mult adeziv, pentru ca atunci cand am vrut sa mi le dau jos, mi-au cazut si cateva gene. Si de atunci, nici nu am mai incercat. Oricum, nu cred ca este atat de complicat, cred ca nu sunt eu foarte indemanatica si pe mine m-a speriat si faptul ca mi-au cazut gene. Dupa ce ca sunt genele mele cum sunt, sa mai raman si fara. Eu mi le-am luat din Unirea, unde e Meli Melo, au intr-o parte si gene false, unghii false etc. Am dat pe ele in jur de 25 ron.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 9 2007, 07:12 PM
Post #14


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(walpurgik @ Aug 5 2007, 11:36 PM) *
Cred ca s-a mai discutat dar n-am ajuns la nici un rezultat cu unde gasesc gene false de cumparat. Am vazut o firma kryolan ce le importa, au sediul in B dar nu se pot comanda, probabil ca au magazin acolo. Ati mai vazut pe undeva ca ma tenteaza la o iesita pe dramatic.



QUOTE(sweet_girl @ Aug 6 2007, 01:23 AM) *
Wal, eu mi-am cumparat de cand spusesem ca o sa imi iau (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , doar ca eu ca o incompetenta veritabila, nu reusesc sa mi le pun ca lumea. Si cand am reusit intr-un final, cred ca am pus prea mult adeziv, pentru ca atunci cand am vrut sa mi le dau jos, mi-au cazut si cateva gene. Si de atunci, nici nu am mai incercat. Oricum, nu cred ca este atat de complicat, cred ca nu sunt eu foarte indemanatica si pe mine m-a speriat si faptul ca mi-au cazut gene. Dupa ce ca sunt genele mele cum sunt, sa mai raman si fara. Eu mi le-am luat din Unirea, unde e Meli Melo, au intr-o parte si gene false, unghii false etc. Am dat pe ele in jur de 25 ron.


Se mai gasesc la magazinul MAKE UP FOR EVER dar e pe undeva pe langa Podul Grand sau ceva de genul in Bucuresti. N-am reusit sa ajung. Imi place ca sunt si cu pene si cristale si colorate si mai putin colorate.

Pup fetele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 9 2007, 07:23 PM
Post #15


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ce are la magazinul asta Make up forever? Daca nu ma insel, exista si o marca de cosmetice cu numele asta. Au vreo legatura?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 9 2007, 10:59 PM
Post #16





Musafir






Daca nu ma insel, e un nou brand importat in tara noastra. Make-up artistul de la Artdeco a spus ca au sistat importul pentru produsele Artdeco si le-au inlocuit cu astea. Ca pret, se pare ca-s mai scumpe decat precedentele. De calitate pot sa ma interesez, doar sa-mi spui Sweet daca vrei mai multe amanunte.
O sa intreb si de magazin. Am inteles ca-s produse profesionale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 10 2007, 05:47 PM
Post #17


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



makeup forever ar trebui sa fie la sephora, mie mi-a fost recomandata pudra de la ei ca fiind f buna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 10 2007, 06:29 PM
Post #18





Musafir






Eu am aqua eyes, niste creioane cu pigment foarte puternic, sidefate si waterproof de-a binelea: am mai ramas de fapt cu un auriu f misto, am mai avut turcoaz si verde fistic dar le-am dat cadou unei persoane careia i se potriveau mai bine culorile. Din cate stiu eu e linie profesionala de make up.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 10 2007, 10:33 PM
Post #19


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(walpurgik @ Aug 10 2007, 07:29 PM) *
Eu am aqua eyes, niste creioane cu pigment foarte puternic, sidefate si waterproof de-a binelea: am mai ramas de fapt cu un auriu f misto, am mai avut turcoaz si verde fistic dar le-am dat cadou unei persoane careia i se potriveau mai bine culorile. Din cate stiu eu e linie profesionala de make up.


Da. Din cate stiu eu la noi nu se gasesc la Sephora ci au magazin separat. Sunt profesionale, intr-adevar.
Recomand lipiciul pentru gene DUO SURGICAL de la ei si nu pe cel Andrea Eye Lash. Mie una mi se pare mai bun. Exista si negru, ca sa nu te mai chinui sa astupi gelul transparent cu tus. Bine, tot trebuie astupat dar e mai usor:P. Cu el se pot lipi si strassurile pe piele, paietele, etc. Lipiciul asta se gaseste si la Kryolan din cate am vazut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 12 2007, 11:39 AM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si unde se gasesc pana la urma? Sunt curioasa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th May 2024 - 05:44 PM