IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages V  « < 20 21 22 23 24 >  
Reply to this topicStart new topic
> Produse eficiente/proaste nou descoperite
Cleo
post Dec 22 2008, 08:49 PM
Post #211


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



epilat cu ata? (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
am mai citit eu de el, pomenit de kalua parca, insa imi parea din aceeasi categorie cu scrisul pe bobul de orez asa ca nici prin cap nu mi-a dat sa incerc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amailhik
post Jan 11 2009, 03:23 PM
Post #212





Musafir






Fondul de ten Parure de la Guerlain. Acopera binisor (cu pudra deasupra fac un ten de papusa) iar textura este super!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 17 2009, 12:48 AM
Post #213


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Nu recomand nimanui ojele Alix Avien. Arata foarte bine pe unghii, se intind ok. Cu toate astea mie imi afecteaza unghiile, arata rau dupa ce le sterg de oja, mi se rup, devin mai sensibile, mai subtiri. (IMG:style_emoticons/default/banned.gif) De asemenea fardul este ok, m-am machiat foarte misto, dar dupa cateva ore totul era degeaba, negrul se transformase in gri, machiajul nu mai era la fel... (IMG:style_emoticons/default/slap.gif)
Pentru demachiantul Sensibio H2O vot favorabil. Nu este o revelatie deocamdata dar in mod sigur tenul mau arata mai bine. (IMG:style_emoticons/default/bigwink1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 17 2009, 01:09 AM
Post #214


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu propun sa facem o petitie sa scoatem Alix Avien de pe piata (IMG:style_emoticons/default/debile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 17 2009, 02:22 AM
Post #215


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Ha, ha. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif) Da, ar fi o chestie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
charlie
post Jan 10 2010, 09:03 AM
Post #216


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 10-March 09
From: FFM
Member No.: 6,040



Estee Lauder Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex - este un ser ce se aplica seara pe fata curata, inaintea cremei de noapte.Il folosesc de cam 2 luni. Face ce zice. Da, am 40 de ani si am nevoie de "reparatii". (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Parca si melasma s-a mai diminuat, dar nu pot sti cu siguranta, ca iarna fata nu e expusa la soare la fel de des ca vara.

Ingredientele sint:
(scuze pentru majuscule, asa am primit lista prin email - am solicitat-o pentru ca pe prospect nu apar ingredientele)

WATER\AQUA\EAU [] BIFIDA FERMENT LYSATE [] METHYL GLUCETH-20 [] PEG-75 [] BUTYLENE GLYCOL [] BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE [] ARABIDOPSIS THALIANA EXTRACT [] TRIPEPTIDE-32 [] ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE [] LACTOBACILLUS FERMENT [] COLA ACUMINATA (KOLA) EXTRACT [] RETINYL PALMITATE [] PANTETHINE [] CAFFEINE [] GLYCERETH-26 [] SODIUM RNA [] SQUALANE [] OLETH-3 PHOSPHATE [] OLETH-3 [] OLETH-5 [] BISABOLOL [] CHOLETH-24 [] CETETH-24 [] HYDROGENATED LECITHIN [] ANTHEMIS NOBILIS (CHAMOMILE) [] SODIUM HYALURONATE [] TOCOPHERYL ACETATE [] LECITHIN [] XANTHAN GUM [] TEA-CARBOMER [] TRISODIUM EDTA [] BHT [] PHENOXYETHANOL [] METHYLPARABEN [] BENZYL ALCOHOL [] GREEN 5 (CI 61570) [] YELLOW 5 (CI 19140) [] RED 4 (CI 14700)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 19 2010, 02:57 AM
Post #217


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Oja Delia Glamour- Bioactive Glass. E cu ASA NU: ii trebuie mai bine de jumatate de ora sa se usuce si dupa aia crapa/sare instant. Desi nu era expirata. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/P9190001-1.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Sep 19 2010, 03:18 AM
Post #218


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Chiar vroiam să te întreb ce fel de ojă e. Dar scrie clar "bioactive glass", deci e ca sticla care se sparge când se activează la aerul bio din exterior. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Dacă mergi să o returnezi, crezi că o primeşte?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 19 2010, 12:07 PM
Post #219


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Nu stiu oja, dar o solutie pentru uscarea rapida a unghiilor, este un top coat cu scopul asta. Eu am de la Revlon, Quick Dry Top Coat, l-am probat doar o data, dar pare bun, a redus timpul considerabil de la o ora la cateva minute.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 19 2010, 12:26 PM
Post #220


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am dat cu MavalaDry. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si cu un coat de protectie tot de la Mavala. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Pages V  « < 20 21 22 23 24 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 06:27 PM