IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Machiaj semipermanent (semi-permanent), Saloane din tara; recomandari machiaj semi-permanent
SimonaD
post Jul 2 2007, 12:52 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 2-July 07
Member No.: 1,887



Buna,


Am o mare problema in a alege un salon unde sa-mi fac un machiaj semi-permanent la sprancene. Mi-a zis o colega ca ma pot duce fara griji la Escalade insa as vrea sa stiu daca a mai fost cineva acolo si s-a facut. Am citit pe net si de Blooms insa la fel nu stiu cum sunt. Din punctul meu de vedere e o problema delicata si nu vreau sa apar pe strada ca o paiata (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) . Am vazut multe fete facute insa nu mi-a placut ca se vedea foarte accentuat acea 'vopsea' aplicata.

Aveti ceva recomandari?

Multumesc (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 2 2007, 01:04 PM
Post #12


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu mi-am facut conturul la buze (nu spui unde ca fac reclama (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) si nu am fost multumita de rezultat. Cred ca e mai sigur sa pierzi 1minut/zi pentru un machiaj nepermanent, decat sa risti sa iasa ceva ce nu-ti place. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacklina
post Feb 8 2008, 06:17 AM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 8-February 08
From: amsterdam
Member No.: 3,250



QUOTE(michellemary @ Apr 29 2006, 06:34 PM) *
eu am facut in bucuresti ce-i drept un contur pt buze la un salon, al carui nume nu il dau, cel putin deocamdata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si sunt total nemultumita de rezultat. Una la mana garantau ca efectul tine cel putin 3 ani si maxim 5 ani, iar dupa 3 saptamani s-a luat 75%. M-am dus la retus, zic ei, si mi-au mai aplicat nu stiu cate straturi, iar acum dupa 5 luni efectul s-a estompat cu 40% si neuniform, in unele parti e mai colorat in altele aproape deloc. Doi la mana, nu aveau disponibila decat o nuanta, un rosu aprins, eu ajungand sa fiu multumita ca s-a estompat atat de mult culoarea cat sa nu se sesizeze acel rosu aprins.
Eu m-am dus cerandu-i un contur in culori cat mai apropiate de culoarea buzelor tocmai pt a crea un efect de prelungire natural al buzelor si am ajuns sa "imi smulg parul din cap" cand am vazut ce a iesit. Asa ca mare atentie la ce salon va duceti. Dpdv igienic a fost ok, acul a fost sigilat si desfacut in fata mea. Dar faptul ca a costat destul de mult (4 milioane) si nu e nici pe departe ce am dorit, ma face sa nu mai calc in viata mea la saloanele astea.

eu mi_am facut contur buze,sprancene in amsterdam si a costat destul de mult!dar sunt multumita de rezultat!aici amesteca culorile si iti face ce culoare doresti tu!dar trebuie sa faci 3 sedinte adica la 2 sapt te duci din nou sa_ti mai faca o data, de 3ori ca sa dureze!DACA te duci o singura data se duce imediat ai nevoie de 3 sedinte!au spus ca dureaza intre 1-3 ani depinde de fiecare persoana!oricum este o operatie destul de dureroasa zic eu mai ales la buze!dar baba sufEra la frumusete!
PE VOI V-A DURUT? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 8 2008, 10:26 AM
Post #14


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Pe mine nu m-a durut. Am simtit cateva piscaturi, dar nimic de nesuportat. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacklina
post Feb 9 2008, 05:53 AM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 8-February 08
From: amsterdam
Member No.: 3,250



QUOTE(Ala80 @ Feb 8 2008, 09:26 AM) *
Pe mine nu m-a durut. Am simtit cateva piscaturi, dar nimic de nesuportat. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

acum depinde de fiecare in parte!mie imi curgeau lacrimi de durere!mi-a pus o crema inainte de imi amortise buzele si mi se umflase ca sa nu simt durerea,dar degeaba!la sprancene a fost cum a fost ,dar la buze (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) totusi e un ac care iti intra in buze!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Feb 9 2008, 05:22 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Pe mine ma bate gandul de foarte mult timp sa mi fac tatuaj sprancene si am vrut la blooms insa dupa m am razgandit dupa ce am auzit cateva lucruri neplacute..

Stie cineva in bucuresti unde pot sa fac tatuaj sprancene si nu numai sa l fac , dar (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sa fiu si multumita de rezultat si sa merite toti banii ? (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 11 2008, 11:26 AM
Post #17


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Imi dau si eu cu parerea acum, ca nah, ma plictisesc pe aici pe acasa.
Mai fetelor, dar nu inteleg deloc asta cu machiajul semi-permanent. Adica, mai bine, investiti in cosmetice mai bune. Moda se schimba de la an la an si nu cred ca o sa mai fie funny sa purtati ceva timp de 5 ani doar pentru un moft de moment. Nu fac antireclama, pur si simplu spun si eu ce cred.
Ca sa nu mai zic de riscuri, introducerea acelor pigmenti in organism nu mi se pare tocmai safe. Exista riscul ca acesta sa reactioneze si sa mai dai in nu stiu ce.
Afobia, esti mica inca, cu un creion de sprancene poti rezolva foarte frumos ce nu-ti convine. Plus ca seara se duce totul, la demachiat. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CRYSSA
post Jan 13 2009, 11:02 AM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 23-September 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,789



Readuc in discutie subiectul pt. ca sunt interesata de un tatuaj pt. sprancene.

Nu le am frumoase si gata.. Sunt subtiri, fire putine si mai am si un semn, o "gaura..mica, ce-i drept", de la o cazatura cand eram copil

V-ati facut? Stiti persoane care si-au facut? Recomandari, ceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elley
post Aug 22 2011, 11:51 AM
Post #19





Musafir






Salut,

As avea si eu nevoie de o parere, daca si-a fauct cineva tatuaj cosmetic pana acum…..ce sfaturi imi puteti da? Salonul la care ma duc se ocupa si cu asa ceva…si ma gandesc de ceva timp sa incerc si eu, trebuie doar sa fac pasul cel mare.

Voi unde v-ati facut tatuajul facial? Eu am de gand sa apelez la SPAM Au si o super oferta de Happy Hours de 50% intre orele 10 si 15, insa din pacate nu intra si machiajul permanent aici. Dar sunt multumita de toate serviciile pe care le-am incercat de la ei, deci si asta ar trebuie sa fie pe masura J

Aveti ceva experiente cu machiajul semipermanent?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lazarlivia
post Sep 20 2011, 11:29 PM
Post #20





Musafir






Hello! Eu mi-am facut un machiaj semipermanent de care sunt mai mult decat multumita. Daca esti din Bucuresti cauta SPAM . Eu tot la ei ma si vopsesc. Am inteles ca au mai multe locatii in Bucuresti. Eu merg pe 1 Decembrie langa piata Liviu Rebreanu. Iar preturile sunt ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:43 AM