IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lentile cosmetice de contact, vreau alta culoare a ochilor
aby
post Dec 16 2007, 04:09 PM
Post #11


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



bun si daca de exemplu din greseala iti dai cu mana pe la ochi..?se poate intampla ceva?cum ar fi sa se rupa sau altceva....?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 16 2007, 08:54 PM
Post #12


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(walpurgik @ Dec 14 2007, 11:38 PM) *
De cand stiu eu de lentile, toti medicii mi-au zis ca dioptriile la acestea se dau chiar un pic mai mici decat cele dela ochelari pentru ca tipul de corectie este totala, nu risti sa te uiti pe sub lentile ca la ochelari. Ceea ce ti se intampla tie, ca se misca, este ca cine ti-a masurat diametrul pentru lentile ti-a facut-o gresit, e o lentila mult prea mica pentru ce-ti trebuie tie. Lentila nu are voie sa fuga si nici sa vezi incetosat pentru ca nu-i axata cum trebuie. Fuga la oftalmolog, e greseala lor, sa ti-o schimbe. Normal ar fi trebuit sa-ti faca o proba cu niste lentile la cabinet sa vezi cu care te simti bine.


Asta am sa fac, numai ca e departe rau de mine. Cred ca schimb centrul optic cu altul... Multumesc mult fetelor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 16 2007, 09:00 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(aby @ Dec 16 2007, 06:09 PM) *
bun si daca de exemplu din greseala iti dai cu mana pe la ochi..?se poate intampla ceva?cum ar fi sa se rupa sau altceva....?


(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu. In cel mai rau caz, poate sa iti cada din ochi, dar este putin probabil daca sunt puse cum trebuie. De zgariat sau rupt, se poate intampla daca ai unghii mari, este mai recomandabil sa fie putin mai scurte.

Bia, eu ma duc la Optiblu si sunt foarte multumita. Foarte amabila si draguta doctorita de acolo, si in general personalul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 16 2007, 09:02 PM
Post #14


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(sweet_girl @ Dec 16 2007, 09:00 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu. In cel mai rau caz, poate sa iti cada din ochi, dar este putin probabil daca sunt puse cum trebuie. De zgariat sau rupt, se poate intampla daca ai unghii mari, este mai recomandabil sa fie putin mai scurte.

Bia, eu ma duc la Optiblu si sunt foarte multumita. Foarte amabila si draguta doctorita de acolo, si in general personalul.


Imi dai si mie un PM cu adresa, te rog? Ma dispera ochii astia si sunt dependenta de ochelari.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 16 2007, 09:26 PM
Post #15


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Bia @ Dec 16 2007, 11:02 PM) *
Imi dai si mie un PM cu adresa, te rog? Ma dispera ochii astia si sunt dependenta de ochelari.


Dap, stiu cum e..Ti-am trimis. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Jan 1 2008, 03:50 AM
Post #16


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



Ai mei tot spun ca pot sa iau boli sau infectii daca imi pun lentile si nu prea sunt de acord.Voi care aveti ati patit asa ceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 1 2008, 03:50 PM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Nu. Daca respecti cateva chestii de bun simt sa le spun asa, nu se intampla nimic. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Jan 3 2008, 11:50 AM
Post #18


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



ok am sa le zic si lor.ms (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Feb 15 2008, 04:56 PM
Post #19


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



salut.....pana la urma faza cu lentilele s-a dovedit a fi un esec.i-am convins pe ai mei sa-mi ia lentile de ziua mea care este maine si azi cand am fost sa mi le cumpar am descoperit ca nu pot purta.dupa 5 minute cu ele in ochi mi s-au inrosit ochi si au inceput sa-mi curga lacrimi.cica ar fi o reactie alergica sau inca sunt prea mica sa le port.apoi a trebuit sa-mi cumpar niste medicamente sa nu cumva sa mi se infecteze si uite asa am dat 50lei pe nimic...nu mai spun ca deabea mi le-a pus tipa..eu nu cred ca ma descurcam cu ele... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 15 2008, 06:55 PM
Post #20


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Aby, sunt sigura ca ai ochisori frumosi si fara lentile. Ai grija de ei! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
La multi ani (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:09 PM