IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Baia (idei de amenajare, poze)
LostWhispers
post Jun 27 2008, 10:50 PM
Post #11





Musafir






mititik de verdele asta ziceam si eu simti ca traiesti cand te uiti, e o culoare care te umple de energie si optimism
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jun 27 2008, 10:56 PM
Post #12


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Da, e foarte frumos. (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Eu sunt setata pe culoarea asta, nu concep alta pentru baie. Acum ca te-am auzit pe tine cu liliachiu si verde, incerc sa imi imaginez cum ar arata si cred ca mi-ar placea. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Jun 27 2008, 11:38 PM
Post #13





Musafir






arata superb combinatia asta (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Jun 28 2008, 12:35 PM
Post #14


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



din cate tin eu minte de pe alte topicuri, Ange avea bucataria in tonuri de maron, parca si prin camera de zi avea ceva maron, ma gandesc ca o fi o culoare predominanta. in cazul asta mi s-ar parea un pic aiurea sa isi puna gresie si faianta in culori gen verde crud sau albastru, baia ar parea rupta din alt film. asa ca ma gandesc ca ar fi recomandat sa foloseasca niste tonuri calde de bej sau alb, eventual gresia de pe jos sa fie maro inchis. avand in vedere si ca spatiul unei bai de aparatament e destul de mic, mobilierul de baie ar trebui sa fie dispus pe inaltime, eventual sa foloseasca niste corpuri suspendate. oricum, caut acum niste poze pe net si revin (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 28 2008, 01:24 PM
Post #15





Musafir






Bine gandit Chinte (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Chiar am intrebat niste prietene si ziceau ca acu se pot face insertii din lemn si in baie, ca exista lemn din acela tratat (acu nu stiu cat de bine se comporta, dar ideea imi suna bine). Ultima baie postata de Mitik mi se pare super, e chiar pe gustul meu asa, dar spatuiul pe care il am nu se preteaza la aranjamentul ala. E faina tare totusi.
Acu n-as vrea nici sa imi fac si baia toata in tonuri pamantii ca restul apartamentului ca ar fi prea monoton. Ma gandeam ca daca merge treaba cu lemnul tratat , chiar daca ma costa ceva in plus, as incerca. Si atunci sa fac si gresia si fainata intr-o singura culoare, dar care sa nu fie din gama bej, crem , maro. (nici verde, galben crud , samd in schimb). Ce ziceti? Does it make sense? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 28 2008, 01:31 PM
Post #16


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Chiuvetele de sticla sunt extrem de frumoase si extrem de greu de intretinut. Are o preietena de-a mea si deja, dupa nici 2 luni, vrea s-o schimbe. Raman dare, se pateaza... Ce mai, arata dupa o simpla spalare pe maini ca si cum n-a sters-o niciodata. E o bataie de cap o astfel de chiuveta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 28 2008, 01:40 PM
Post #17





Musafir






Mda..si mai ales pt mine care mereu scap cate ceva in chiuveta si le trantesc toate de colo colo...nimic de sticla nu e o investitie buna (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Jun 28 2008, 02:02 PM
Post #18


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



pai ai putea alege o faianta alba draguta, sunt destule modele pe piata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

(IMG:http://i285.photobucket.com/albums/ll51/ssimmonna/Trend20Stone20cacao.jpg)







am pus pozele astea pentru combinatiile de culori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Jun 28 2008, 03:31 PM
Post #19


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



offf, vad ca imi ies numai tampenii cand incerc sa editez mesajul precedent (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

am uitat sa te intreb, tu ai geam la baie sau doar o aerisire? daca ai geam, cam cat este de mare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 28 2008, 04:24 PM
Post #20





Musafir






Chinte, cand ne-am redecorat noi apartamentul m-a ajutat o amica arhitect (am mai spus pe aici). N-am auzit-o sa spuna ca toata casa trebuie sa fie in acelasi ton. Atata timp cat camerele sunt despartite cu usi, holuri, poti sa nu faci chiar aceleasi nuante. Ideea e sa nu fie o trecere prea fortata si contrastanta.
Angelu', pozele puse de fete sunt f dragute, unele fanteziste (si deosebit de scumpe, de ex, aia cu cada cu portiune de sticla), imi place verdele ala crud si-mi place si cada cu masca de lemn. Dar ma gandesc ca oricat de tratat ar fi lemnul ala, in baie se fac aburi, lac...nu stiu cum va rezista.
Cada de fonta e cea mai buna si sa stii ca daca cauti, vei gasi. N-au disparut complet de pe piata.
Noi ne-am facut baia bleu deschis cu insertii pe alocuri de albastru ultramarin (care aveau un desen cu melci, caluti de mare). Cada, chiuveta cu picior, wc-ul (apropo asta-i o bijuterie, ca ne-a costat cam mult) toate albe si usa de la baie e tot alba, de termopan (pe partea din interiorul baii, are plastic alb, iar in exterior in dressing, are oglinda). Mi se pare o idee buna, dat fiind ca-i si izolator fonic (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:49 PM