IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Remedii pentru pori dilatati, Pori dilatati, puncte negre, ten gras samd
marina80
post Oct 21 2010, 01:06 PM
Post #51


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 19-October 10
Member No.: 9,379



Crema Pore refiner de la Bioderma a folosit-o cineva? As vrea sa incerc si nu stiu daca se merita. Eu am folosit Exfoliac Acnomega 200 cu AHA si Lysalpha crema activa de la SVR cu BHA, zinc si acid salicilic (e buna, tine cosurile sub control). Din pacate cremele astea usuca pielea si ma gandesc ca si din cauza asta mi se dilata porii. Asa ca le-am folosit combinat cu crema reparatoare de la Merk si crema hidratanta Clean Ac. Cum v-am spus au avut ceva efect asupra cosurilor insa eu am o hipersecretie de sebum (chiar daca iau anticonceptionale) si am pori foarte foarte dilatati si as vrea sa schimb poate gasesc ceva mai bun. Ma intreb insa cum ar putea niste produse aplicate la suprafata sa scoata un cm de comedon blocat? Cred ca nu exista asa ceva. Cel mai bun tratament il poate face o cosmeticiana buna, insa eu nu am gasit-o.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
silver_t
post Oct 27 2010, 08:14 AM
Post #52





Musafir






QUOTE(marina80 @ Oct 21 2010, 02:06 PM) *
Crema Pore refiner de la Bioderma a folosit-o cineva? As vrea sa incerc si nu stiu daca se merita. Eu am folosit Exfoliac Acnomega 200 cu AHA si Lysalpha crema activa de la SVR cu BHA, zinc si acid salicilic (e buna, tine cosurile sub control). Din pacate cremele astea usuca pielea si ma gandesc ca si din cauza asta mi se dilata porii. Asa ca le-am folosit combinat cu crema reparatoare de la Merk si crema hidratanta Clean Ac. Cum v-am spus au avut ceva efect asupra cosurilor insa eu am o hipersecretie de sebum (chiar daca iau anticonceptionale) si am pori foarte foarte dilatati si as vrea sa schimb poate gasesc ceva mai bun. Ma intreb insa cum ar putea niste produse aplicate la suprafata sa scoata un cm de comedon blocat? Cred ca nu exista asa ceva. Cel mai bun tratament il poate face o cosmeticiana buna, insa eu nu am gasit-o.


Cred ca ai putea incerca gelul de curatare in profunzime CLEAN&CLEAR de la Johnson&Johnson, am inteles ca este foarte eficient.
LINK CATRE SITE PROPRIU- BAN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Feb 27 2011, 05:52 PM
Post #53


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Ceva rapid pt puncte negre?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 3 2011, 12:06 AM
Post #54


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



O vizita la cosmetica - rezultate rapide. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex46
post Apr 25 2011, 11:01 PM
Post #55





Musafir






For those of you who wish to try natural products, the mineral zinc and the B vitamin nicotinamide both are believed to have antiinflammatory [b]effects on acne. [b]To read more spam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 4 2011, 03:21 PM
Post #56


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Ca multa lume am si eu problema asta nesuferita adica puncte negre in zona T si cate unul-doua ratacite in obraji. Am incercat tot felul de minuni - creme, lotiuni si degeaba. Daca ma duc la cosmetica scap de ele, dar nici nu vreau sa ma gandesc ce chin e pana imi stoarce punct cu punct...totul e ok cateva saptamani dupa care reapar .... la fel de multe. Aveti si voi problema asta? Ati reusit cumva sa scapati de punctele negre? Sunt tare inestetice si nu stiu ce sa mai fac sa scap de ele.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 10 2011, 10:13 AM
Post #57


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Am gasit pe net ca pentru puncte negre ar fi bune crema si lotiunea de curatare din gama Cleanance K de la Avene. Le-a mai incercat cineva? Nu sunt tocmai ieftine si n-as vrea sa arunc banii de pomana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 10 2011, 11:55 AM
Post #58


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Lyssuk, pareri despre produsul respectiv gasesti la E buna Cleanance K?. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 10 2011, 12:05 PM
Post #59


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Multumesc pentru indrumare, Diana!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 10 2011, 12:19 PM
Post #60


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cu cea mai mare placere, Lyssuk. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 06:35 PM