IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rezolutii pentru 2008, lista pe care sigur o vom respecta anul acesta!
Altheea
post Jan 10 2008, 01:04 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



nu stiu daca mai exista vreun topic pe tema asta, am dat o cautare si nu mi-a aparut nimic. daca exista....mea culpa! (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

asadar....cred ca fiecare dintre noi, la fiecare sfarsit de an, isi intocmeste o lista....in mare cam aceeasi de fiecare data dar care sigur de data asta va fi respectata! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Lista mea:
1. sa ma las de fumat! am deja 10 ani de cand fumez, stiu ca este un obicei rau...dar trebuie sa le las! facand un simplu calcul, in loc de bani dati aiurea pe tigari as putea sa ma premiez in fiecare luna cu cosmeticale bune. asta chiar poate fi un impuls puternic daca faza cu sanatatea o cam ignoram.
2. sa beau 2 cani de ceai verde pe zi in loc de cola.
3. sa beau mai multa apa
4. sa-mi fac abonament la sala si sa nu mai renunt dupa 6 sedinte de aerobic si astea o data la 2 ani. Iar acasa 10 minute de ministepper (cel plin de praf si neatins de vreo 2 ani) seara inante de baie n-ar sa ma omoare.
5. sa renunt la placintelele de la servici in favoarea fructelor, iar in loc de chipsuri sunt foarte buni si pufuletii!
6. ciocolata cu lapte si alune s-o inlocuiesc cu cea dark, cu continut mult mai mare de cacao - antioxidant puternic
7. sa-mi iau vitaminele!
8. sa ma inscriu la masterat
9. sa ma apuc in mod serios de limba greaca, 3 ani de pauza se cunosc....am ametit gramatica de tot! si poate imi fac curaj sa dau examen in primavara pentru nivelul 3
10.in vara sa iau mult visatele bilete de InterRail!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 10 2008, 01:30 PM
Post #2





Musafir






Eu n-am si-i bine asa. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Jan 10 2008, 01:43 PM
Post #3





Musafir






Nici eu nu am si nici nu sunt omul care sa se tine de planuri.La mine e dupa chef si ce-mi ofera viata/eu...
Stiu cu siguranta ce-mi doresc: sanatate, liniste si fericire pentru mine si cei dragi...

(IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 10 2008, 10:50 PM
Post #4


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



trebuie sa iau licenta.
eventual si cu o nota peste 8.
si sa trec anul la poli.
astea's musai.
restul.. easy come, easy go.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jan 10 2008, 11:20 PM
Post #5





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/rtfm.gif) eu nu mi fac pt ca daca nu voi reusi sa le duc la bun sfarsit ma deprim ingrozitor (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 11 2008, 12:06 AM
Post #6





Musafir






io n-am liste.
decat una - 2008 sa fie mai bun decat 2007 (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (cu greu imi imaginez un an mai tampit ca 2007 da' nah, optimistii zic ca "se poate domne, fii serioasa")
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jan 11 2008, 02:50 AM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Eu sa imi imbunatatesc viata amoroasa...adica sa ma indragostesc. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 11 2008, 05:10 AM
Post #8





Musafir






scumpic, bafta sa primesti ceea ce-ti doresti, si mai ales ce-i mai bine pentru tine.
eu "mi-am promis" pe anul asta cat mai multa liniste si optimism, sa iau totul asa cum vine, sa incerc sa gasesc partea buna in ceea ce mi se intampla.
forte, si eu sper sa fie un an mai bun decat 2007, ca a fost ingrozitor (pentru mine).
altheea, la sfarsitul anului trebuie sa deschizi alt topic, de follow-up, sa vedem care ce-a indeplinit din rezolutiile propuse. (IMG:style_emoticons/default/super.gif)
va doresc sa reusiti sa va duceti la indeplinire visele, sperantele si sa fie un an bun. (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 11 2008, 08:58 AM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Asta e primul an in care am renuntat sa stabilesc obiective. Ce-o fi o fi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 11 2008, 10:39 AM
Post #10





Musafir






Eu n-as putea sa traiesc daca n-as avea niste planuri in minte. Am mai scris parca pe la bar sau la Monti, dar le repet si aici:
- sa iau DELF-ul B2 (examenul e pe 2 martie)
- sa dobandesc calitatea de auditor financiar-contabil
- sa zugravesc bucataria si sa mai amenajez prin casa
- sa fac mai multa miscare (adica sa ma reapuc de dansuri)
- si daca vrea Cel de Sus un bebe (ultima rezolutie nu prea pot s-o planific)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 04:37 PM