IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ingrijirea calcaielor. Cum scapam de calcaiele crapate
Diana.
post Aug 1 2011, 01:52 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Gagici, am jubelit-o. Stiti cu ce mi-as putea repara calciiele? M-am preumblat desculta si pentru ca nu am fost cuminte, am niste calciie de zici ca am fost la prasa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Asa cava rog sa imi vindeti vreun pont, urjent! (IMG:style_emoticons/default/help1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 1 2011, 02:12 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Du-te la cosmetica sa iti faca un tratament intensiv! Mie mi se pare greu sa ma fac singura cu ustensilele alea pt calozitati cand sunt intr-un grad mai avansat.

Eu am facut-o lata cu altceva, am tot purtat pantofi inalti non-stop, si m-au batut foarte tare peste unghia mare, de mi s-a si innegrit pe o portiune (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 1 2011, 02:20 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Valeu, cunosc! Naspa! Naspa rau! Cind pateam asa, eu imi inmuiam picioarele bine de tot si apoi frecam cu o piatra ponce de-aia mai fina. Si am scapat asa de vreo 3 ori.
La cosmetica nu ma duc, ca tre sa fiu dusa si e mai greu. Musai sa imi iau carnet de conducere! Nu se mai poate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 1 2011, 06:42 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Pai mi s-a innegrit o parte de unghie, nu am ce sa frec... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Da stiu, grotesc (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Nu ai sigur nici un salon de cosmetica pe langa tine? Ca acum sunt ca ciupercile inmultite dupa ploaie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 1 2011, 11:08 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu chiar linga. In sat e un salon, in Pipera am vazut tispe, insa eu tot acasa ma simt cel mai bine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sint o retrograda in aceatsa privinta. Cred ca o sa incerc sa imi repar calciilele cu ulei de masline. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 2 2011, 01:17 AM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eh nu esti retrogada, e ok daca reusesti sa te descurci singura, mie imi este prea greu in anumite privinte, printre care si pedichiura perfecta cu tot cu 'imprejurimile' cu calozitati. Ha sa vezi ce mandra o sa ma duc eu zilele astea cu frumusetea de unghie!
Am incercat si eu cu uleiul de masline, slabe efecte, oricum inainte trebuie sa pilesti bine de tot, eu am o pila care are si lama incorporata (gasesti peste tot, si la scholl) e mai ok pentru cazuri avansate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 2 2011, 09:43 PM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Eu le frec in fiecare zi cu piatra ponce (care trebuie schimbata des ca sa aiba efect, nota si pt mine (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) ), apoi le dau cu o crema mai grasa. Acum am de la body shop, pe cea cu shea... imi plac si cea de cocos, de cacao.. si f eficienta este vaselina apoi ciorap tinut toata noaptea.
In cateva zile se rezolva la mine.
Cand am avut probleme mai serioase adica nu folosisem piatra ponce de ceva sapt am mers la cosmetica si mi-a curatat calcaiele cu un fel de cutitas special pt ele, seamana cu cel de cartofi pt incepatori (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 2 2011, 10:15 PM
Post #8


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Diana, bafta cu calcaiele. Eu nu le am niciodata groase. Ba inca prea subtiri de fac basici si pe ele si pe pernute. E un calvar sa ai tot timpul bube indiferent ca e vara sau iarna... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 12 2011, 12:00 PM
Post #9


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Si eu am problema cu calcaiele care se crapa. Mi-am luat o pila pentru calcaie si imi dau cu crema seara dupa dus si e ok. Dar doar vara cand umblu fara sosete mi se crapa. Tin minte ca intr-un an am fost la mare si am cam neglijat, nu mi-am dat cu crema si se crapaseu asa rau ca mi-a dat sangele (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 18 2011, 10:49 AM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://www.vetexpert.ro/produse_pic/p-mibazon-1259677896.jpg)
Am rezolvat problema. Daca va spun cu ce, o sa rideti, insa in extremis, garantez rezultatele:
Bibazon, unguent de uz veterinar. Contine tetraciclina, eritromicina, neomicina, prednisolon. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Este recomandat pentru ovine, bovine, ciini si pisici. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) insa stiu medici umani care il recomanda pentru vindecarea leziunilor cutanate rebele. (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 04:08 PM