IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Dieta vegetariana - vegetale
Fanny
post Nov 14 2007, 12:41 PM
Post #21


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



cu multa placere.
Apropo, daca sarmalele pica, poti sa faci ardei umpluti sau dovlecei. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 14 2007, 01:03 PM
Post #22





Musafir






Toti vegetarienii sau veganii minus o persoana pe care-i cunosc eu sunt grasunei (si cand spun grasunei nu ma refer la numai cateva kg in plus). Si cunosc o "grupare" care lucreaza numai cu faina integrala, fara zahar rafinat, da-s toti rontunjiori. Deci ma gandesc ca n-are nicio treaba cu slabitul. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 14 2007, 01:40 PM
Post #23





Musafir






Eu nu vreau sa slabesc, deci cartofi, paste etc...sunt ok pentru mine, oricum mai mult din astea mananc ( si tot scoaba mi-s). Dar ar fi greu la lucru, ca acum m-am obisnuit cu firma de catering si astia nu au meniu pentru vegetarieni.
Avocado mie nu imi place, mi-e rau numai cand ma gandesc la el. Soia la fel...bleacs.
Cum se face ratatouille de legume? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Ati pus reteta pe undeva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Nov 14 2007, 02:02 PM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



da, a propus-o Forte aici.

eu sunt aproape sigura ca voi slabi pentru ca scot grasimile (mai putin ulei de masline si ala cand e dezlegare la untdelemn), zaharul (de tot), faina alba si oricum mananc putin. plus ca 3 kg nu-s asa de mult de pierdut. kalua, support me on this (IMG:style_emoticons/default/ninjajig.gif) !

This post has been edited by claudia_electra: Nov 14 2007, 02:12 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 14 2007, 02:20 PM
Post #25





Musafir






Si unde gasesc io amu vinete si dovlecei? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Mai sunt?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Nov 14 2007, 02:39 PM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



importate din Turchia tre' sa fie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .

asgaard, acu' vazui mesajul tau, se ascunse la capat de pagina. cum sa ma supar, e perfect logic ce spui tu. eu mananc zilnic paine, dar doar neagra/de cereale si doar dimineata. o sa mananc si cartofi si orez si paste, evident, dar in cantitati rezonabile si sper ca nu zilnic. cred ca e important si CE mancam, dar mai ales CUM (repede, mult, seara etc.)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Nov 14 2007, 02:49 PM
Post #27


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



claudia, mare dreptate ai, eu tocmai ce m-am lasat de mancat seara si in primele zile am zis ca mor, dar incep sa ma obisnuiesc. problema e ca eu sunt tare artagoasa cand mi-e foame si nu se mai intelegea nimeni cu mine
cu mancatul repede nu stiu cum sa fac, ca eu pe toate le fac repede, asa sunt eu, singura solutie pe care am gasit-o pana acum a fost sa mananc cu betisoare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
mai ramane sa ma las de branza si nu mai am nici o bucurie in viata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

angel, am vazut vinete si dovlecei in piata la tarani chiar, dar grabeste-te, ca astea-s ultimele (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
expose_yourself
post Jan 30 2008, 05:48 PM
Post #28


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 66
Joined: 29-September 06
From: Bucuresti
Member No.: 593



Vegetariana si eu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Am o intrebare...Exista multe retete care au la baza quinoa, despre care vorbea si Kalua..E mult laudata, fiind foarte bogata in proteine/fibre..Doar ca eu nu o gasesc prin Bucuresti...
A vazut cineva...pe undeva? (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jan 30 2008, 06:03 PM
Post #29


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Nu cred ca se gaseste la noi, n-am vazut nicaieri (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ... Eu mi-am luat in schimb hrisca si-mi place foarte mult, desi auzisem pe toata lumea ca e groaznica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:20 PM