IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> De ce ma inseala daca ma iubeste?, De ce inseala barbatii
miram
post Mar 9 2006, 10:14 AM
Post #1





Musafir






Fetelor, dupa o lunga abesenta de pe forum, ma intorc mai trista ca niciodata.Explicati-mi si mie va rog, de ce ma inseala daca totusi ma iubeste.Si eu de ce nu am puterea sa plec de langa el? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
angeldust
post Jan 26 2007, 05:21 PM
Post #2





Musafir






Bine mai ham, tu esti un sustinator infocat al teoriei ca barbatul inseala ca asa e programat, dar uite ce cred eu : nu zic ca nu e asa, asa o fi, dar de la instinctul ala care iti zice ca tre sa iti depui ouale si pana la fapta trebuie sa filtrezi prin ratiune ce urmeaza sa se intample nu? Si asa cum te abtii sa nu faci pe tine cand iti vine tare la buda, cred ca iti poti tine si pantalonii pe tine daca vrei. In opinia mea, barbatul (sau femeia) inseala cand nu ii mai pasa asa de tare si este dispus sa piarda relatia pe care o are ca sa isi satisfaca placerea aia de moment.
Si daca ar face asta, sincer nu m-ar interesa prea tare ce si pe unde si-a bagat si si-a scos, dar stiu sigur ca increderea s-ar duce pe apa sambetei si nu as sta pe ganduri sa ii zic "bagajele si la ma-ta".

Situatia se schimba daca barbatul respectiv imi spune de la bun inceput : uite ce e, eu nu imi pot tine nadragii pe mine si probabil ca o sa te mai si insel. Si daca eu decid sa continui relatia cu el stiind asta, atunci e perfect. Macar sa stiu si eu ca atunci cand mi s-o pune pata pe vreunul pot sa ma las in voia instinctelor. Infidelitate sa fie dar sa stim si noi, nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ham
post Jan 26 2007, 06:01 PM
Post #3


Cavaler eLady.ro
****

Group: Obsedat
Posts: 358
Joined: 26-June 06
From: Jalea Vaii
Member No.: 398



QUOTE(angeldust @ Jan 26 2007, 05:21 PM) *
Bine mai ham, tu esti un sustinator infocat al teoriei ca barbatul inseala ca asa e programat...

nu io sustzin asta, ci cartzile de biologie (anatomie, genetica, comportament uman,etc)
intr-un barbat activ-sexual se lupta "animalul" cu "cerebrarul"; cate-odata invinge unul, altadata celalalt; eu incerc sa ma tziu la dicstantza de ispite, ma deranjeaza tare cand simtz ceva "palpaind" in izmene, cand nu ie cazul...

QUOTE(angeldust @ Jan 26 2007, 05:21 PM) *
Situatia se schimba daca barbatul respectiv imi spune de la bun inceput : uite ce e, eu nu imi pot tine nadragii pe mine si probabil ca o sa te mai si insel. Si daca eu decid sa continui relatia cu el stiind asta, atunci e perfect. Macar sa stiu si eu ca atunci cand mi s-o pune pata pe vreunul pot sa ma las in voia instinctelor. Infidelitate sa fie dar sa stim si noi, nu?


considera ca dac-ai descoperit ca are erectzie, tzi-a zis, indirect: "uite ce e, eu nu imi pot tine nadragii pe mine si probabil ca o sa te mai si insel." (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

exemplu cu kk nu e concludent- pana la urma tot faci kk, oricat te-ai tzine; despre judecata, treaba sta cam asa- in piramida lui Maslow- sexul e la baza, judecata vine dupe ce ai satisfacut necesitatzile de baza!

http://www.cyber.uhp-nancy.fr/demos/ROPR-0...ap2/titre3.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
miram   De ce ma inseala daca ma iubeste?   Mar 9 2006, 10:14 AM
black_widow   Te inseala pentru ca nu te vrea in intregime... ci...   Mar 9 2006, 10:18 AM
miram   Dar pana acum de ce m-a vrut in intregime?Cand ii ...   Mar 9 2006, 10:24 AM
black_widow   Poti sa dai mai multe detalii? De cand sunteti imp...   Mar 9 2006, 10:32 AM
miram  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 22nd May 2024 - 09:20 AM