IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De ce imi vine sa ma-mpusc... azi, Topic de descarcat nervii si de dat cu bita-n luna
Diana.
post Mar 19 2007, 10:46 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Buun...pentru ca ziua nu are decit 24 de ore si pentru ca indiferent cit ma zbat, tot nu se lungeste, mama ei, imi vine sa ma-mpusc.
Imi vine sa ma-mpusc ca doua ore nu am putut lucra azi din cauza clicknet, care s-a gasit sa o ia razna taman cind aveam eu de treaba cit China.
Imi vine sa ma-mpusc ca s-au inmultit analfabetii...
...continuati voi, eu sint prea ofticata... :frustraremare:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Mar 19 2007, 10:49 PM
Post #2





Musafir






QUOTE(Diana @ Mar 19 2007, 10:46 PM) *
Buun...pentru ca ziua nu are decit 24 de ore si pentru ca indiferent cit ma zbat, tot nu se lungeste, mama ei, imi vine sa ma-mpusc.


da, aici sufar si eu. si pt ca mi-am cam atins limitele fizice corpul meu tot trimite semnale pe care incerc sa le ignor, pana o sa cad naiba pe strada si o sa ajung la urgente). si pentru ca vin multe odata, si e greu al naiba sa le fac fata la toate. si cand le termin, sunt prea obosita sa ma mai bucur. pentru ca de la oboseala lovesc de multe ori in cei care imi sunt dragi sau nu mai am energie sa ma gandesc si la problemele lor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 20 2007, 12:19 AM
Post #3





Musafir






zilele in care vroiam sa ma impusc sau sa impusc pe altii au fost fff multe in momentul de fata sunt calma dar cum zicea diana intr adevar s-au inmultit analfabetii
bunica mea avea o vorba "fereste-te de drumul lung si de prosti" cu drumul reusesc in schimb ceilalti ma urmaresc (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 26 2007, 12:27 AM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ca sa te consolez: nu esti singura urmarita... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Problema e ca urmaritorii se organizeaza in gloate... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 26 2007, 10:59 AM
Post #5





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) sunt multi si puternici


in categoria asta intra si cei care nu reusesc sa vada dincolo de cuvinte si aici ma refer la unele perosane care cred orbeste in vorbele altora cu interes ascuns sau celor care urmaresc ceva de la ei, parca ar fi hipnotizati poti sa urli sa tipi ca degeaba nu te aud, nu te vad, nici macar nu lasa sa le arati cum sta treaba pana la urma
deja m-am enervat (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Mar 26 2007, 11:10 AM
Post #6





Musafir






eu am nervi, am avut control de la fortele de munca. am o colega care nu e de nationalitate romana si s-au gandit ei sa faca control sa vada daca exploatam francezii.
Dialogul nebunilor (joi):
"buna ziua, sunt inspector X, am venit in control la sediul social"
explic eu ca la sediul social nu e nimeni, incepe sa imi explice de ce a venit:
"stiti, aveti un angajat strain. am venit sa ii verificam actele, aveti contract de munca pt el?"
"da, e inregistrat la dvs"
"stim"
"?????? pai si atunci de ce mai intrebati?"
"pai vrem sa il vedem. contractul"
"tocmai ati zis ca il aveti inregistrat la dvs, nu il puteti verifica acolo?"
"pai, l-am verificat. ieri."
"asa, atunci?"
"pai mai vrem sa mai verificam odata"
"pai... nu l-ati vazut ieri?"
"ba da. dar mai vrem sa-l vedem odata"
[trec peste ce injuraturi mi=au trecut prin cap la ora aia]
"sa veniti si cu statele de plata"
"pai, le aveti inregistrate. le depunem lunar"
"stim. "
"le-ati verificat nu?"
"da, ieri. "
"atunci?"
"mai vrem sa le verificam odata"
"presupun ca pe ale noastre"
"da, pe ale dvs"
"dar le-ati vizat deci sunt verificate"
"mai vrem sa le vedem odata. "
asa ca azi dimineata am plecat cu o turma de acte dupa mine, acte care nu au fost verificate [evident!!!!], pentru 5 minute de control de tip "daaa da ce salarii mari dati, asa au toti salariile?" [r: "da nu aveti statele de plata? ca tocmai vi le-am dat"] si explicatii de ce nu avem norme fixe de realizat pe zi, am batut 4 ore de drum.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Mar 26 2007, 12:15 PM
Post #7


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



#-o.. eu nu gasesc topicul cu stomatologi.. pe unde e??
si tocmai mi-a venit sa mi bag piciorul in orele de azi.. dar nu stiu ce sa fac.. eventual sa ma odihnesc.. ca a fost el wk, dar degeaba..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 26 2007, 12:30 PM
Post #8


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



La frumusete, ingrijirea dintilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 26 2007, 08:24 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



mie imi vine sa ma impusc pentru ca am luat o tzeapa cat mine de mare. dar pana ma calmez vreau sa va povestesc si voua, sa nu patiti la fel ca mine. sper ca nu incalc regulile forumului.

azi asteptam autobuzul si m-am dus sa ma benoclez la reviste. mi-a sarit in ochi revista unica, pe care nu o agreez, nu am mai cumparat-o niciodata, mi se pare o porcarie, dar m-am hotarat ca ar merita 9.90 RON pentru ca avea inclus rimelul Volume Flash de la Rimmel si voiam sa il testez. in fine, o iau si alerg dupa autobuz. o desfac (ca-s curioasa rau din fire).... si gasesc in cartonul pe care scria mare ce contine si era si o poza cu rimelul..... surpriza: Stretch & curl de la oriflame (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) despre care stiam deja ca e o porcarie de rimel. asta e, am luat teapa, am luat-o, dar promit ca nu mai cumpar in viata mea vreo publicatie de la ringier (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
PS: degeaba mi-au bagat inauntru un plic de lenor, o mostra de fdt rimmel si 2 de crema antirid, ca tot sunt nervoasa.....ma intreb, oare cei de la Coty (Rimmel) stiu ce se intampla cu imaginea lor pentru care platesc? deh, romania......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 26 2007, 08:32 PM
Post #10





Musafir






Kitten, in locul tau as cauta sa-i contactez pe cei de la Rimmel (cineva de la marketing) sa le spun tarasenia. Si nu mi-ar pare rau de banii si timpul pierdut ca sa gasesc persoana respectiva. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 12:21 PM