IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Grecia. Viata in Grecia, Cum e sa fii roman in Grecia.
Corina
post Aug 23 2010, 08:34 AM
Post #31


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Dar te poti interesa de locuri de munca in insule, poate gasesti ceva care sa-ti convina. Si din cate stiu te poti interesa si de chirii. Adica daca tu si sotul va gasiti va gasiti ceva de munca mai avantajos din punct de vedere financiar si-i spuneti nasului nu vad care ar fi problema. Ca pana la urma ati plecat din tara ca sa o duceti mai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oan@
post Aug 23 2010, 08:39 AM
Post #32


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 22-August 10
From: GRECIA
Member No.: 9,056



Sincer, nu ne-am gandit inca la varianta asta........dar la cum merg treburile cred ca nu va mai fi mult pana sa ne gandim; Tu, cu ce te ocupi? Esti in tara banuiesc, sau esti "calator"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Aug 23 2010, 08:47 AM
Post #33


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Sunt in tara nu-s calator (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ! Daca ar fi sa ma mut vreodata din Romania m-as muta in Grecia. Deocamdata insa o duc destul de ok aici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oan@
post Aug 23 2010, 08:53 AM
Post #34


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 22-August 10
From: GRECIA
Member No.: 9,056



Dc grecia? Vreau sa te rog ceva, ptr ca tu esti deja un user "incurabil" , cine e in grecia dintre fetele care scriu? Te intreb ptr ca mi-ar placea sa le cunosc, poate mai schimbam o vb ceva; A nu se intelege ca, cu tine nu-mi face placere  (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)  
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Aug 23 2010, 09:12 AM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Nu stiu sa zic exact de ce...dar am senzatia ca daca ar fi sa fie...ar fi Grecia (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oan@
post Aug 23 2010, 09:24 AM
Post #36


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 22-August 10
From: GRECIA
Member No.: 9,056



Inteleg   (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

This post has been edited by oan@: Aug 23 2010, 09:54 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 23 2010, 04:30 PM
Post #37


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



QUOTE(oan@ @ Aug 22 2010, 07:48 PM) *
buna diana (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ; si tu esti in grecia? poti sa-mi spui cate ceva despre tine? 

Oana, eu sint in Romania, doar ca vorbesc greaca de peste 18 ani. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmaw
post Sep 22 2010, 09:09 PM
Post #38


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 15-October 09
Member No.: 7,291



Buna seara,
Yasou,
Vad ca unele dintre voi sunt deja instalate in Elada altele spera.
Personal sunt intr-o insula ,niste ani am lucrat legal acum ,in urma unui accident nu mai lucrez.Am cotizat degeaba trebuie sa am multi multi ani de lucru legal aici ca sa primesti ceva(oricum cifra 10...nu se pune)
Vin dupa ani buni de viata dintr-o alta tara a Europei asa ca neincetat fac comparatii.
Oricum daca aveti intrebari si stiu sa va raspund ...sunteti binevenite!
PS Pt cele din voi care doresc contacte cu alte grecoaice alte forumuri se impun.Daca este voie pot sa pun linkuri daca nu si atunci e OK.
Deci kalisprera,kalinirta dupa cum e cazul! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 22 2010, 09:51 PM
Post #39


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Γεια σου και καλο βραδυ και σ`εσένα! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
In ce insula esti, Carm? Imi pare rau de accidentul tau, sper sa fii sanatoasa acum. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmaw
post Sep 23 2010, 06:40 AM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 15-October 09
Member No.: 7,291



Buna dimineata,
Sunt pe cea mai mare insula.
Cu accidentul este un proces in perspectiva sigur ca am fost escrocata lamentabil(pot sa dau numele da este marea societate EFNIKI ASFALIA).....sa vedem acum ce face avocatul meu plus avocatul ambasadei
Eu vad viata aici cu aspectele pozitive si negative in schimb sotul meu este teribil( ii plinge sufletul cind e departe de cretani) ce i drept face multa socializare(si a deschis si aici club de sah, face velo f mult ,sit-ul de popularizare iarasi ii ocupa timp ........de!)
Evit pe cit pot lunile iulie si august(e multa harmalaie, am 5 taverne linga mine este praf ,tintarime siiiiiiiiiii f cald! prea pt mine) dar acum a inceput al doilea sezon al anului pe care il ador si voi incepe excursiile
Imi place muzica lor ascult si lyra dar si buzuki si nu am intilnit decit cintareti de voce(si ce mai voce!)
Cam atit Diana.Tu deci unde stai caci am inteles ca nu in Grecia??
PS Merg PM aici?
Deci, o zi frumoasa lectorilor!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 03:38 PM