IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce talent ascuns ai?, cu ce te lauzi?
Szimcsi
post Oct 13 2008, 09:38 AM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Ladies, haideti sa ne cunoastem mai bine. M-am gandit ca fiecare din noi are cate un talent, mai mult sau mai putin ascuns. Fiecare ne pricepem la ceva, ceva care ne face sa ne simtim bine, sa ne descarcam, sa cream, sa visam.

Eu de exemplu...cant la chitara. Mi-am descoperit aceasta pasiune in liceu, am invatat si singura si ghidata de prietenii mei de atunci, toti rockeri inraiti. Am descoperit chiar ca imi placea sa compun versuri si sa le pun pe note.


Voi cu ce va laudati? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 13 2008, 09:44 AM
Post #2





Musafir






Eu nu-l bag neaparat la categoria talent ascuns, pentru ca obiectiv vorbind nu sunt chiar f talentata...dar mie imi place sa cant (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Cand am chef sa ma descarc ma apuc si cant de nebuna prin casa (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Si marele secret care nu mai e chiar asa secret e ca am avut o formatie in liceu (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Am distrus insa toate probele existente. Acum imi pare putin rau, cred ca as fi facut pe mine de ras sa ascult acum melodia inregistrata atunci (pt ca am fost draga intr-un studio de inregistrari ca la carte in caz ca nu stiati (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )

Asa ca Szi..ne facem formatie? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Oct 13 2008, 09:51 AM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



bre, si eu cant (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) am castigat si la karaoke, m-au dat si la prima tv. eh, care e mai vedeta ca mine? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
cand eram mica voiam sa ma fac designer vestimentar, mazgaleam toate caietele cu schite spre disperarea lu' taica-miu. nu stiu de ce, dar mereu am am avut impresia ca sunt de fapt un artist undercover. d'asta stau si fac licitatii :|

daca e vb de relaxare, cel mai usor scap de nervi daca ma apuc sa fac curatenie in camera (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 13 2008, 10:37 AM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



E clar! Ne facem formatie. Eu aduc chitara si voi..microfonul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Sincer si eu ma imaginam un geniu al muzizii nedescoperit inca (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Oct 13 2008, 10:43 AM
Post #5





Musafir






Nu stiu cat este talent sau nu, insa sunt cateva lucruri pe care-mi place sa le fac: sa cant, sa machiez si sa coafez. Insa nu pot spune ca excelez la ceva anume, sunt chestii de pura placere. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 13 2008, 10:48 AM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Aha! Deci cand o sa am nevoie de idei de coafuri la tine apelez (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Oct 13 2008, 12:02 PM
Post #7





Musafir






Dap,si eu cant. Am fost la cor in clasele primare. Am si aparut pe scena imbracata in ciobanas (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Am luat si vreo 4-5 lectii de chitara,asa ca daca vreti sa scoatem un hit pe melodia de la "Melc,melc codobelc" sau "Mos Craciun", apelati cu incredere.
Aaa,si mie imi place sa machiez, si chiar imi iese cat de cat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Oct 13 2008, 12:21 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Mie imi place foarte mult sa cos la masina, mai ales hainute pentru papusi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . De epoca sau moderne, de bebelusi sau de discoteca...Le fac si palarii (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Imi mai place sa fac poze. Nu plec nicaieri fara aparat. Sotullui meu deja i se pare ca nu e ceva in regula daca nu-mi iau aparatul cu mine cand mergem la plimbare. Fetele cu formatia elady, nu vreti sa va pozez pentru promovare? Va fac niste afise de moare lumea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Oct 13 2008, 12:49 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Bre, muzicantele din Bremen, manca-v-ar mama ....
SI eu tot cu talentu' asta ma laud, adecatelea cu cantatu'. Copil fiind, am cantat de pe 7 ani la ... (nu radeti) acordeon, pana-n clasa a 5-a, mi-au pus ai mei profesor acasa si stiam un repertoriu de vreo suta de bucati numai dupa ureche. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Apoi, dupa ce-am intrat la faculta, mi-am zis, ia hai sa studiez si putina teorie muzicala si m-am inscris la Scoala de Arte, la orga electronica, unde am absolvit cu brio primul an, dupa care m-am lasat si de-asta, a cause de maritis si deschis firma + cursuri la facultate. Nu mai reuseam sa le-mpac pe toate, plus c-as fi avut nevoie de o orga mai mare, de 5 octave, ca sa pot exersa acasa. Ata ete. Cine stie, poate pe la 40 ani m-apuca din nou amocul cu cantatul....
Aparitii pe scena am avut o data, in anul acela, la balul bobocilor , unde l-am acompaniat life pe baiatul care a iesit mister boboc (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Oct 13 2008, 01:04 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Eu nu am nici un talent (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
In afara de cel cu si despre cantat, nu ma laud cu nimic. De fapt nici la categoria cantat nu ma laud cu nimic. Doar eu am impresia ca-s o mare cantareata, da nu e nimeni de acord cu mine. Nimeni nu vrea sa ma auda cantand. Si am castigat si eu o data o beutura misto colorata la karaoke (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Cat despre formatie, ma bag si eu cu chitara cu vestitele melodii (2) Melc melc codobelc, si Tara mea(are campii frumoase, dealuri inalte.... bla bla) Aaa si la cor, cand eram eu mica, cantam si io la colinde, pe fundal cu baietii : "Domn Domn sa-naltam" (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:01 PM