IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce si cui faceti cadouri?
kalua
post Jan 13 2007, 10:10 PM
Post #1





Musafir






Urmatorul cadou o sa-l fac unei bune prietene (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) , la sfarsitul lunii. Am luat deja o camasa de noapte din bumbac alb, cu maneci lungi si cu dantela din bumbac sus, frumoasa tare. Asta pentru ca ea poarta numai camasi de noapte, pijama deloc.
Ieri am auzit-o ca vrea sa-si ia neaparat iar parfumul rosu de la D&G, deci adaug si parfumelul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 13 2007, 10:20 PM
Post #2





Musafir






Eu, aseara i-am facut cadou prietenei mele cele mai bune, care pleaca definitiv in Australia marti (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (cu sot si copil): un lantisor din aur cu pandant (i-a placut f mult) si i-am dat si parfumul meu Angel (her favourite) ca nu prea ma suporta lumea cu el. Maine o sa fac cadouri nasilor, lucruri pe care le-am cumparat din Slovacia: pt cel mic un tricou galben cu imprimeu super haios, pe tricou scrie Slovakia, sper sa-i vina, nasei un tablouas f dragutz de agatat in bucatarie si nasului o jachete Kenvelo gri. Mai am de oferit prietenelor cadouri simbolice pe care le-am luat tot de acolo: niste suporturi de lumanarele extensibile, f haioase. Si cum marti, plec din tara, iar trebuie sa cumpar cadouri la familie (adica cam 5 persoane) + mie. Dar cred ca nu-i placere mai mare pt mine ca aceea de a cumpara cadouri si a le vedea fetele cand le primesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jan 22 2007, 06:54 PM
Post #3


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Cadouri de la Viena:
-gloss-uri Estee Lauder pentru prietene
-bomboane After Eight pentru colegele de serviciu
-cafea si ciocolate pentru ai mei
-fixativ Elnett pentru socrela si After Eight+mustar Dijon pentru socrelu'
-genta si pulover Zara pentru cumnatzica
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 22 2007, 07:09 PM
Post #4





Musafir






eu sunt mai "nesimtita" de felul meu, mi s-a luat de dat cadouri de cand din calatoriile mele veneau oameni (sau neamuri) cu care nu aveam niiici o legatura cu pretentii "mie ce mi-ai adus" /"mie imi iei cadou un parfum marca X " samd. jumatate din valiza cand ma intorceam erau fie cadouri fie cumparaturi pe care "uitau" sa le ramburseze. asa ca am zis "stop", am fost etichetata in toate felurile si gata.
ma rezum la cadouri de aniversare /ocazii speciale, colegilor de birou cand ma mai intorc din delegatii le mai aduc bombonele/ciocolata/alte dracii de rontait si celor dragi si strict apropiati (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 5 2007, 01:03 PM
Post #5


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



na ca io's mai egoista. ma gandesc si tot ma gandesc.. ce sa-mi fac MIE cadou (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
cre'ca o sa mi iau niste tzoale. tot timpul ma plang ca nu am hainutze elegante (costum, pantalon, d'astea) dar cand sa cumpar.. tot sport. si un perfum (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Feb 5 2007, 07:21 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



eu i am luat baiatului meu(a se citi iubit (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) un medalion cu initialele noastre (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) tare mult imi place (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 14 2007, 10:23 PM
Post #7


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Iubitului meu i-am luat de 14 feb (pentru noi are o semnificatie aparte ziua asta) o camasa Bigotti din colectia de lux si o pereche de butoni Swarovski.
Pe soacra mea am cadorisit-o de ziua ei cu un set Clinique Happy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 30 2007, 01:18 PM
Post #8





Musafir






Unui coleg care pleaca de la noi (s-a facut cheta, binenteles): doua bilete la concertul lui Gwen Stefani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 5 2007, 02:21 PM
Post #9





Musafir






O apa de toaleta Armani Code pentru o prietena. Ma tot adulmeca cand sunt data eu cu el si cade pe spate intotdeauna de placere. Sper sa miroase frumos si pe ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 5 2007, 02:56 PM
Post #10





Musafir






Ma duc asta seara la nasi, la petrecerea de casa noua si o sa cumparam un cantar digital. Asta mi-a spus nasa ca-si doreste (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:36 PM