IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

49 Pages V  « < 47 48 49  
Reply to this topicStart new topic
> Retin A sau Smooderm, Recomandari si patanii, sfaturi, experiente placute sau neplacute
M2TWG
post Dec 9 2010, 03:55 PM
Post #481


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



O mica intrebare. Skinorenul merge si pentru cicatrici? Sau ar trebui sa le cumpar pe amandoua, daca Retin-a nu trateaza acneea?  (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Dec 10 2010, 08:35 PM
Post #482


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



Ma uitam dupa un edit, dar cum n-am gasit... Am uitat inca o intrebare. Ma pot da cu Retin-a si pe picioare, maini, burta? XD Cicatricile minune. Apoi, alta intrebare. (in afara de cele de sus). (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif) Am mai citit despre Retin-a si pare cam... periculos. Mai stiti vreo crema, ceva, dar sa nu fie chiar atat de periculos, cu posibile arsuri, si ce "minuni" mai facea Retin-a? (IMG:style_emoticons/default/valea.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Mar 7 2011, 11:36 PM
Post #483


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Retin-a e destul de buna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eaaa
post Aug 20 2011, 01:39 PM
Post #484


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 19-August 11
Member No.: 10,525



Buna ziua!Am tot cautat la farmacii Retin-A si mi s-a spus ca nu se mai fabrica!Am cautat si online si nimic...Ma poate ajuta cineva? Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 22 2011, 10:43 AM
Post #485


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eaaa, Retin-A s-a comercializat sub mai multe nume (branduri) : Aberela, Airol, Renova, Atralin, Retin-A, Avita, Refissa, Tretionin sau Stieva-A. Cele mai cunoscute produse care contin aceeasi substanta activa, tretinoid, sint: Retin-A, Renova, Tazorac, Aveda
Sper ca ti-am fost de ajutor macar un pic. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FloryDanyelle
post Sep 3 2011, 04:22 PM
Post #486


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 3-September 11
Member No.: 10,571



Buna,fetelor! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Am inceput si eu sa folosesc de 2 zile Retin-A si vad ca mi se cojeste pielea si e cam uscata. Ce crema hidratanta sa folosesc?Nu am acasa decat crema de galbenele(daca o gasesc) si una hidratanta de la Avon cu ulei de masline, din gama Planet Spa.
Voi ce crema folositi? Pana acum n-am dat si cu crema (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Mai nou, a inceput sa ma manance ingrozitor pielea (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

This post has been edited by FloryDanyelle: Sep 3 2011, 06:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 3 2011, 06:36 PM
Post #487


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Flory!
Daca te mananca pielea, este semn ca este foarte deshidratata. Ai grija sa aplici Retin-a in strat foarte subtire si poti sa te dai la 2 zile, adica o zi da, una nu.
Mie imi place crema hidratanta Epitheliale cu acid hyaluronic de la A-derma, are si ingrediente foarte ok.

Ai grija ca nu trebuie sa te expui la soare, in timpul zilei ar tebui sa aplici si o crema cu protectie solara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FloryDanyelle
post Sep 3 2011, 07:54 PM
Post #488


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 3-September 11
Member No.: 10,571



Credeti ca are ceva daca imi dau cu Retin-a in fiecare seara? Sau sa raresc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Sep 4 2011, 04:36 AM
Post #489


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Mai bine aplici o zi da, una nu ca sa nu risti sa iti iriti pielea si abia dupa 3 sapt o luna poti sa aplici zilnic, asta doar daca nu apar probleme desigur.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prajiturapufoasa...
post Jun 2 2013, 03:21 PM
Post #490


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 82
Joined: 13-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,509



Oho, iubesc aceste doua produse (sunt pe baza aceleiasi substante). Pacat ca nu se mai gasesc momentan in Romania! daca stiti unde s-ar mai comercializa, scrieti-mi, va rog.
Am incercat si celelalte doua substante cu actiune similara (dar substante diferite): cea din Skinoren, la care am avut rezultate prea putin vizibile si Brevoxyl la care nu am avut rezultate deloc (si mai era si f agresiv cu tenul meu, pe deasupra), desi le-am utilizat cu rabdare luni de zile pe fiecare. Retin-A cred ca e cel mai agresiv dintre toate trei, dar macar isi face treaba pe tenul meu, daca il folosesc cu precautie.

This post has been edited by prajiturapufoasacumandarine: Jun 2 2013, 03:27 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

49 Pages V  « < 47 48 49
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:42 AM