IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> "Dependenta" de orice fel de Cola
Ce preferati?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 65
Guests cannot vote 
blondina
post Feb 3 2006, 10:17 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Sunt dependenta de Pepsi Twist..Inainte era dependenta de Coca Cola..Stiu ca nu este prea sanatos..Am cautat pe net cate ceva despre efectele nocive ale acestor bauturi asupra organismului,insa am gasit numai asa-zisele 'mituri urbane'.Cine ma lamureste?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
medeea2004
post Feb 3 2006, 10:22 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 568
Joined: 17-December 05
Member No.: 112



Tot ce este fara acid este oK - am aplicat la "sucuri naturale", daca le putem numi asa si apa plata cu lamaie cand mi se apleaca de atata natural :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 3 2006, 10:25 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De pe pielea mea va spun ca in perioadele in care fac exces de coca cola ma umflu... e faina la gust, imi place la nebunie alaturi de o pizza "vulcano" cu mult ardei iute... insa ma umflu ca un balon cu heliu de la ea...
Cele mai sanatoase sint, evident, sucurile naturale preparate in casa, pentru ca cele din comert tot au ceva conservanti in ele.
Apropos, "orangina" imi provoaca o aciditate extraordinara... si mi-e rau de la chestia aia, asa ca nu o mai cumpar.  ???
Nu mai departe de ieri seara mi-a produs o senzatie de stomac intors pe dos... am baut o jumatate de pahar... restul sticlei a fost aruncat ...  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Feb 3 2006, 10:26 PM
Post #4





Musafir






tot ce este in comert, si mai ales etichetele alea cu 100% natural sunt o maaaaaaaare pacaleala. bull shit. cum naibii sa fie ma naturale?pai lasa tu sucul de mar facut la storcator pe geam si sa vezi ca a a doua zi se acreste. natural e cel facut de tine acasa. sau APA PLATA. f rar se intampla sa beau altceva. doar sa nu am de unde lua.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Feb 3 2006, 10:27 PM
Post #5


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Ma temeam ca sunt singura dependenta.Daar a sarit Diana in ajutorul meu. :fluierat: Si mie imi place la nebunie.Mi se umfla burta cateodata,si se face tare ca o piatra,dar nu renunt deocamdata ca imi place. :)
(Acest topic nu a fost deschis cu intentia de a face reclama celor doua produse mentionate mai sus!)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 3 2006, 10:28 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai orice suc oxideaza, Missule,  e normal...
Baga la prostii in chestiile alea, mai ales in cele "light"... si noi ca sa evitam sa ne ingrasam ne imbolnavim de la conservanti...

Reclama nu... de anti-reclama putem fi acuzati, de reclama mascata nu. :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Feb 3 2006, 10:29 PM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



:Offtopic:
Tocmai de asta am modificat titlul si sondajul Diana.  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 3 2006, 10:32 PM
Post #8





Musafir






blondino, am avut si eu perioada mea de dependenta de Coca Cola, de care mi-am dat seama abia cand am vrut sa ma las de ea. Si zau c-a trebuit sa strang din dinti ca sa n-o mai beau. Acum sunt lecuita.  ;)
Coca Cola are zahar si cofeina, cofeina ar putea produce dependenta (ca de zahar suntem cu totii mai mult sau putin dependenti, chiar daca nu bem asa ceva)  ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Feb 3 2006, 10:33 PM
Post #9


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



:offtopic:

we're all livin in Romania
Coca-Cola, Wonderbra

si cu asta am spus totul  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Feb 3 2006, 10:35 PM
Post #10


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Si acum ce bei kalua?  ???
Uitati ce am gasit:
* În multe state ale Statelor Unite ale Americii politistii cara doua galoane de cola într-un camion ca sa curete sângele de pe drumuri în urma accidentelor.
* Daca puneti o friptura (o bucata de carne) într-un bol cu cola va disparea dupa doua zile.
* Ca sa curatati o toaleta turnati în scoica WC-ului o cola si lasati "cunoscutul gust" sa stea pentru o ora dupa care trageti apa.
Se va fi curatat în mod impecabil si va straluci de curatenie.
Acidul citric al colei face sa dispara toatele petele colorante de pe suprafetele sticloase si de pe portelanuri.
* Ca sa scoateti rugina de pe aparatoarele cromate ale autovehiculelor frecati cu o bucata de folie de aluminiu mototolita si înmuiata în cola.
* Ca sa scoateti petele de grasime de pe haine adaugati o cola în masina de spalat împreuna cu detergentul si demarati programul normal de spalare. Cola ajuta la eliminarea petelor.
Sau la spalatul cu mâna, varsati cola peste pata împreuna cu detergentul si apoi frecati în mod ciclic.
* Ca sa se transporte principala solutie concentrata a colei ar trebuie ca si camionul-transportor (cisterna) sa utilizeze semnul "Hazardous Material", care înseamna "Produs de mare pericol".
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 11:40 AM