IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Costuri tomografie si electrocardiograma
fantasy
post Jan 24 2008, 11:28 PM
Post #1


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Fetelor sapt viitoare e posibil sa ma duc la doctor sa-mi fac niste analize cu sormea.Printrea astea vreau sa-mi fac si o tomografie si o electrocardiograma.Va intreb daca stiti cumva cam cat costa asa ceva,intrucat nu ma duc cu trimitere si trebuie sa platesc.Va intreb sa nu ma duc acolo ca floarea cu mai putini bani(nu-mi place sa umblu cu bani multi la mine de obicei).

Asa ca daca stiti ceva din experienta voastra va rog sa ma anuntati,eventual sa-mi recomandati o clinica buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 24 2008, 11:36 PM
Post #2





Musafir






ce-ti veni fanta sa iti faci tomografie? ai un motiv serios presupun
Daca o faci la cerere fara trimitere si fara nimic e destul de scump din cate stiu eu. Era acu vreo 2 ani parca 800 de mii aici in TM. Sa iti spun exact cat e nu stiu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 24 2008, 11:38 PM
Post #3





Musafir






Fanta, stai ca am o colega care a facut de curand. O intreb maine si-ti spun. Stiu ca ea si-a facut la Universitar si costa cam 450 lei. Poate ma insel. Iti confirm maine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 24 2008, 11:44 PM
Post #4





Musafir






Haolica, fanta, sper sa fii ok ca tomografia, vorba anjelului, nu se face la o serie de analize obisnuite. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Eu habar n-am de preturi, dar iti tin pumnii sa fie totul bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post Jan 25 2008, 02:16 AM
Post #5


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Ma..faza e ca de vreo 2 luni am o stare foarte naspa,ma doare in fiecare zi capu' si am stare de ameteala combinata cu senzatie de voma..simt o presiune in spatele capului si daca ma apas ma doare,sau simt ca imi pulseaza cateodata cate un nerv...
Poate sunt io mai speriata de fel,dar m-am gandit ca ar fi bine sa-mi fac o tomografie sa vad care-i p[roblema..ca pot fi o groaza de cauze si ma trec fiorii decat cand ma gandesc..
Am avut si cateva cazuri de atacuri cerebrale printre cunostinte..cam multe in ultima luna si asta mi-a dat de gandit.Oare stresul si stilul asta de viata de cacao chiar o sa ne omoare la 30 de ani??

Vreau sa-mi fac analize din astea mai complexe ca analize de sange mi-am facut acu cateva luni si erau toate ok..singura problema acum ar fi timpul(care lipseste cu desavrsire si mi-e imposibil sa-mi iau liber in curand) si..momentan banii pentru ca din cate vad sunt destul de scumpe(am luat salariul inainte de Craciun si mai iau pe la mijlocul lui februarie ca e sefa plecata si ea se ocupa cu remunerarea)

in fine mai vad ce fac..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jan 25 2008, 03:12 AM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Daca te simti asa mai bine fa-ti, pot fi o multime de cauze, poate fi chiar si de la ureche, nu neaparat de la cap.Eu mi-am acut anul trecut la SMc si nu m-a costat numic pentru ca am avut trimitere de la medicul de familie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 25 2008, 08:58 AM
Post #7





Musafir






fanta, cum stai cu tensiunea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jan 25 2008, 09:57 AM
Post #8


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



fanta, forte are dreptate, verifica-ti intai tensiunea, eu am stari de genul asta si stiu ca am tensiunea cam mare
dupa asta intreaba medicul ce analize iti recomanda, e cel mai bine, ca sa nu dai banii degeaba si nici sa nu afli care e problema
electrocardiograma nu e scumpa si o poti face mai peste tot, tomografia in schimb...
Eu pot sa-ti spun de Centrul Medical Victor Babes (langa spitalul cu acelasi nume, la Baba Novac, e o aripa privata), e foarte bine dotat si toata lumea se poarta foarte frumos cu tine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post Jan 25 2008, 10:24 AM
Post #9


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Ma..cu tensiunea stau ok zic eu,chair e mai mica cateodata.Am avut chiar 10.In general e normala,mi-o mai iau singura ca are bunica-mea aparat din ala si cand ii iau ei tensiunea mi-o iau si mie..

Intr-adevar mi-am masurat-o decat in weekenduri cand nu am atata stres pe cap..dar nu stiu ce sa zic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 25 2008, 10:27 AM
Post #10





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) eu am tensiunea mica de obicei, tot ce trece de 10.5 la mine e deja mare si reactioneaza organismul in consecinta... adica la 11-12 vajaie capu', senzatie de rau, capilarele din nas se sparg...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 01:59 PM