IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  « < 8 9 10  
Reply to this topicStart new topic
> Bucataria, poze, idei
blekytza
post Apr 7 2009, 10:01 AM
Post #91


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 683
Joined: 14-October 08
From: Nice
Member No.: 5,113



Happy sa o stapanesti sanatoasa si sa bucataresti cu spor (IMG:style_emoticons/default/chef.gif) ! imi place si mai vreau poze cand e gata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Apr 7 2009, 10:26 AM
Post #92





Musafir






Asa, plita nu e cu inductie, asa am fi vrut la inceput, insa nici una din oalele/tigaile mele nu era compatibila cu plita cu inductie, asa ca ne-am hotarat la plita normala. Se face un test simplu: iei un magnet si daca se lipeste de fundul tigaii, atunci e compatibila.
Sunt 2 nuante de gri, corpul acela inalt cu cuptorul integrat si corpurile de jos sunt toate gri inchis, iar cele de pe pereti sunt aceeasi nuanta cu blatul, gri-argintiu.

Ma bucur ca va place, mai pun niste poze dupa ce punem faianta. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 7 2009, 10:35 AM
Post #93





Musafir






Eu am gatit o data pe de-asta cu inductie si, drept sa spun, m-a enervat cumplit, nu mi-ar trebui nici cadou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Apr 7 2009, 10:39 AM
Post #94





Musafir






Da? Noua ne-a aratat acolo la showroom cat de repede fierbe apa si ceea ce mi-a placut era ca imediat dupa ce iei oala de pe ea, scade temperatura imediat. La mine exista riscul sa sara pisoii mei pe plita cat e inca fierbinte (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) . S-or invata ei minte daca isi ard labele, ce sa le fac?

Si masina mea de spalat vase tot siemens e, poti sa organizezi rafturile inauntru in mai multe feluri, insa programul are cam 2 ore, mi se pare mult, eu de obicei cand incepe sa usuce vasele il opresc si le las sa se usuce cu usa deschisa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 7 2009, 11:03 AM
Post #95





Musafir






Nu-i bine cu usa deschisa, cel mai bine deschizi usa, dai drumul la abur (max. 1 minut) si apoi il inchizi la loc, ca sa folosesti caldura.

Plita aia are ea teoretic chestiile ei foarte bune, dar sa fereasca Dumnezeu daca pui oala oleaca mai anapoda, nu fix pe ochi, sau daca crede plita de cuviinta ca-i prea fierbinte sau prea rece, incepe sa tiuie si nu mai face absolut nimic. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Continuarea la Cum arata bucatariile noastre, Arata-ne cum e bucataria ta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  « < 8 9 10
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 08:36 AM