IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De ce ma inseala daca ma iubeste?, De ce inseala barbatii
black_widow
post Mar 9 2006, 04:46 PM
Post #21


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Eu nu am zis nimic de furat, ci sa-i confrunti pe amandoi daca simti ca el iti ascunde ceva dupa discutie. Adika sa-i ceri frumos lui numarul de telefon al tipesei si sa aveti o intalnire "intre fete"... Si atunci tu ca o doamna vei stii incotro sa indrepti sagetile otravitoare! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)

Eu nu stiu exact cu amanunte ce ai citit tu in arhiva de mess pe comp, insa daca tie iti miroase a ceva minciuna, eu sunt convinsa ca iti va spune in urma discutiei tot ce vrei tu sa auzi, numai adevarul nu. Si cum tu esti presata de timp si TREBUIE sa afli adevarul, o confruntare a lucrurilor pe fata nu strica chiar deloc! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_girl
post May 25 2006, 08:51 AM
Post #22


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 23-May 06
From: Valea Regilor
Member No.: 344



QUOTE(vad_voci @ Mar 9 2006, 01:19 PM) *
miram, eu zic sa lasi zilele libere pentru altceva, sa lasi alte metode de aflat, sa lasi intervievatul ex-elor, amicilor...discutia directa draga mea!
nu'sh de ce au femeile tendinta asta de a afla prin nu'sh ce metode cand cel mai simplu asta e: intrebi si raspunde..

daca el neaga, alegi sa crezi sau sa nu. daca el nu neaga, atunci alegi ce o sa faci mai departe...

rossdale beibi si daca el neaga si tu il crezi si de fapt te-a mintit ce faci?sau si mai rau ce faci daca el neaga si tu nu il crezi si de fapt el nu te minte?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 1 2006, 04:24 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De ce inseala barbatii?
Greu de spus... pentru ca subiectul s-a dovedit incitant, i-am deschis un topic nou.
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
O sa va rog insa sa raminesti pe tema, ca sa nu fie nevoie sa il rupem si pe acesta.
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ham
post Jan 25 2007, 07:48 PM
Post #24


Cavaler eLady.ro
****

Group: Obsedat
Posts: 358
Joined: 26-June 06
From: Jalea Vaii
Member No.: 398



usor, dar f. usor, off-topic, de pe e-mail:

Draga Abbe,

Nu ti-am scris niciodata pana acum, dar chiar am nevoie de sfatul tau
pentru o decizie cruciala. Am suspectat de ceva timp ca sotia ma
inseala. Semnele obisnuite... suna telefonul si daca raspund eu, cel
care ma suna inchide. Sotia a iesit cu prietenele recent foarte mult si
cand o intreb cine sunt ele intotdeauna imi raspunde "Doar niste
prietene de la serviciu, nu le cunosti." Stau intotdeauna treaz sa ma
uit pe geam ca sa vad taxiul ei cand vine acasa, dar intotdeauna vine
jos, pe alee. Desi aud o masina care pleaca de parca ar fi coborat din
ea in coltul strazii. De ce? Poate nu era intr-un taxi? Odata am luat
telefonul ei doar pentru a vedea cat e ceasul si a inceput sa se
enerveze si sa tipe ca niciodata sa nu ii mai ating telefonul si de ce o
verificam in acest mod. In fine, niciodata nu am deschis acest subiect
cu sotia mea. Cred ca in adancul sufletului meu pur si simplu nu vreau
sa aflu adevarul, dar aseara a iesit iar si m-am hotarat s-o verific mai
bine. Am hotarat sa parchez motocicleta mea Harley Davidson aproape de
garaj si sa ma ascund dupa ea pentru a avea o vedere larga asupra
intregii strazi cand ea ar fi venit acasa. Chiar in acel moment, cand
eram culcat dupa Harley-ul meu, am observat ca prin invelisul de la
supapa motorului meu parea ca se scurge putin ulei. E ceva ce pot repara
si singur sau trebuie sa o aduc inapoi la dealer?

Mersi, Stuart.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ham
post Jan 26 2007, 04:58 PM
Post #25


Cavaler eLady.ro
****

Group: Obsedat
Posts: 358
Joined: 26-June 06
From: Jalea Vaii
Member No.: 398



QUOTE(geta26 @ Jan 26 2007, 10:07 AM) *
buna, am gasit un articol intersant pe elady:

http://www.elady.ro/articole/Relatii/Chiar-ma-inseala-.html

aici te sfatuieste cum sa faci sa afli daca te inseala si face referire si la tel mobil!!


iubita, de-a lungul vietzii e cam greu pt. un barbat, cat ar fi de najpa, sa-si tzie tot timpu' pantalonii pe el; nu dac-a "dat cu dansa-n populatzie" e important, ci cum se poarta cu tine, partenera lui; asculta la moshu', daca stai de-ajuns de mult cu unu' si inca mai are erectzii, tehnic e imposibil sa nu calce stramb; problema este- de ce calca stramb- impins de mama-natura, care l-a setat sa "depuie icrele pe cat mai multe pietre" (kestia cu varietatea genetica si protejarea speciei) sau fiindca "nu-i mai zici nimic", secsualiceste vorbind!
asa ca nici 7 detectivi nu-tzi rezolva problema ta.... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 26 2007, 05:21 PM
Post #26





Musafir






Bine mai ham, tu esti un sustinator infocat al teoriei ca barbatul inseala ca asa e programat, dar uite ce cred eu : nu zic ca nu e asa, asa o fi, dar de la instinctul ala care iti zice ca tre sa iti depui ouale si pana la fapta trebuie sa filtrezi prin ratiune ce urmeaza sa se intample nu? Si asa cum te abtii sa nu faci pe tine cand iti vine tare la buda, cred ca iti poti tine si pantalonii pe tine daca vrei. In opinia mea, barbatul (sau femeia) inseala cand nu ii mai pasa asa de tare si este dispus sa piarda relatia pe care o are ca sa isi satisfaca placerea aia de moment.
Si daca ar face asta, sincer nu m-ar interesa prea tare ce si pe unde si-a bagat si si-a scos, dar stiu sigur ca increderea s-ar duce pe apa sambetei si nu as sta pe ganduri sa ii zic "bagajele si la ma-ta".

Situatia se schimba daca barbatul respectiv imi spune de la bun inceput : uite ce e, eu nu imi pot tine nadragii pe mine si probabil ca o sa te mai si insel. Si daca eu decid sa continui relatia cu el stiind asta, atunci e perfect. Macar sa stiu si eu ca atunci cand mi s-o pune pata pe vreunul pot sa ma las in voia instinctelor. Infidelitate sa fie dar sa stim si noi, nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 26 2007, 05:24 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



ham , m-ai deprimat instant cu ultimul tau post. e drept, nu am nici varsta si nici experienta de viata ca sa-mi dau cu presupusu' dar ....e chiar asa utopic sa crezi ca mai exista si barbati care nu inseala? spuneai ca "tehnic e imposibil sa nu calce stramb" in cazul in care mai are erectii. dar lasand la o parte tehnicul pe care , personal il asociez cu animalicul ( intr-o mai mica sau mai mare pondere ) , rational vorbind....nu se poate abtine? nu m-am lovit de problemele astea pana acum ( sa fie intr-un ceas bun ) , dar vad atata lume nefericita si atata lume care se plange de infidelitatea partenerului incat ...stau si ma intreb daca sunt singura care inca mai spera?! si nu numai ca sper , dar cred cu convingere ca exista si barbati care nu ar insela si care nu inseala .


ps. am postat fara sa apuc sa citesc ce ai scris tu angel . ( spun ca nu am apucat sa citesc facut si tu referire fix la acea "ratiune" (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ham
post Jan 26 2007, 06:01 PM
Post #28


Cavaler eLady.ro
****

Group: Obsedat
Posts: 358
Joined: 26-June 06
From: Jalea Vaii
Member No.: 398



QUOTE(angeldust @ Jan 26 2007, 05:21 PM) *
Bine mai ham, tu esti un sustinator infocat al teoriei ca barbatul inseala ca asa e programat...

nu io sustzin asta, ci cartzile de biologie (anatomie, genetica, comportament uman,etc)
intr-un barbat activ-sexual se lupta "animalul" cu "cerebrarul"; cate-odata invinge unul, altadata celalalt; eu incerc sa ma tziu la dicstantza de ispite, ma deranjeaza tare cand simtz ceva "palpaind" in izmene, cand nu ie cazul...

QUOTE(angeldust @ Jan 26 2007, 05:21 PM) *
Situatia se schimba daca barbatul respectiv imi spune de la bun inceput : uite ce e, eu nu imi pot tine nadragii pe mine si probabil ca o sa te mai si insel. Si daca eu decid sa continui relatia cu el stiind asta, atunci e perfect. Macar sa stiu si eu ca atunci cand mi s-o pune pata pe vreunul pot sa ma las in voia instinctelor. Infidelitate sa fie dar sa stim si noi, nu?


considera ca dac-ai descoperit ca are erectzie, tzi-a zis, indirect: "uite ce e, eu nu imi pot tine nadragii pe mine si probabil ca o sa te mai si insel." (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

exemplu cu kk nu e concludent- pana la urma tot faci kk, oricat te-ai tzine; despre judecata, treaba sta cam asa- in piramida lui Maslow- sexul e la baza, judecata vine dupe ce ai satisfacut necesitatzile de baza!

http://www.cyber.uhp-nancy.fr/demos/ROPR-0...ap2/titre3.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 26 2007, 06:07 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



nu e adevarat, daca are erectie nu inseamna neaparat ca o sa si insele. eu nu cred asta. daca ma iubeste nu ma insala. e simplu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) daca ma insala, nu ii pasa asa de mult pe cat am crezut. si chiar daca ar fi "programati" sa se culce cu cat mai multe femei, ei atunci sa se abtina ca nu sunt caini sa se imperecheze la orice colt de strada. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 26 2007, 07:05 PM
Post #30





Musafir






Ete nah...mi-ai dat in cap acu cu piramida lu' Maslow si cartile de anatomie. Hai mai Ham,de la tine am pretentii ce draku. Stii bine ca sustii teoria asta doar pentru ca iti convine ce spune ea, nu ca ar fi vreun adevar absolut. Stii bine ca de aia suntem fiinte rationale si cred ca nu e cazul sa dau enshpe exemple in care vointza, ratiunea si alte "porcarii" din astea care nu stau la baza piramidei au iesit invingatoare in lupta cu instinctele primare.
Dar fireste, e mai usor pentru un barbat sa imi bage pe gat teorii din astea decat sa recunoasca ceea ce pentru mine e evident. Nu e vorba ca nu puteti sa va abtineti ci ca nu vreti si ca sunt o gramada de femei care accepta asta deci bafta voua! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


Sunt de acord ca sexul e o nevoie de baza. Si cand mi-a povestit unul cu ochii inlacrimati cum s-a abtinut el 2 ani de la sex ca nevasta-sa avea niste probleme de ordin fizic si nu l-a lasat sufletul sa o insele i-am zis fireste ca e nebun! Si acum mai cred ca era. Deci aici inclin sa iti dau dreptate, avem nevoie sa facem sex, dar daca imi spui ca avem nevoie sa facem sex cu tot ce prindem de fiecare data cand ni se ridica nivelu, deja nu mai pot fi de acord.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:46 PM