IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Psihosex
Dore
post Jan 7 2006, 08:14 PM
Post #1


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Orgasmul vine din cap - indiferent ce am crede, asta este adevarul. Oamenii cu empatie foarte buna si cu o imaginatie sanatoasa (plus fantezii pe masura) pot experimenta cu succes ultima gaselnita in materie de tavaleala  ::).

Psihosexul. Arta de a induce cuiva un orgasm fara sa ii atingi corpul. Se pare ca tehnica este veche de cand lumea, dar textele in domeniu sunt foarte rare.

Ingrediente:
- doua (pentru inceput  :P) minti deshise;
- pasiune inexplicabila pentru firea celuilalt (atractia fizica poate lipsi cu desavarsire);
- usurinta in exprimare;
- ceva cunostinte de aromoterapie;
- garantia de confidentialitate.

Am experimentat tehnica o singura data, dar a fost suficient cat sa ma conving ca functioneaza. Recunosc ca a fost inedit si ca este o schimbare binevenita in peisajul erotic contemporan - destul de insipid, trebuie sa recunoastem.
Este fascinant. Si nu cred ca poate trece drept "infidelitate"  ;D. Am gasit prin diferite publicatii mondene sintagma "sexul nu este doar penetrare", poate ca se refereau la psihosex, mai stii?  ::)
Mi-a parut o sansa unica de a-ti satisface o fantezie, aceea de a produce o imensa satisfactie sexuala unei fiinte cu care nu te poti tavali. Indiferent din ce motive...

V-ar tenta o astfel de experienta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 7 2006, 08:24 PM
Post #2





Musafir






Pai si banalul sex la telefon e tot psihosex, nu?  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 7 2006, 08:47 PM
Post #3


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Kalua  :-* nu tocmai, fiindca in practica asta cei implicati trebuie sa fie fata in fata, iar lipsa atingerii este obligatorie, inclusiv auto-atingerea.
Se pare ca vizualul si olfactivul fac tot deliciul...ceea ce la telefon nu se poate petrece.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Jan 7 2006, 08:49 PM
Post #4


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



O sa tin minte, desi nush' de ce am impresia ca tot in traditionale o sa degenereze ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 7 2006, 08:58 PM
Post #5


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Tentatia este foarte mare, Invi, ai maaare dreptate  ;D. Este un moment in care esti convins ca nu vei reusi si ca o s-o dai in alte alea :) dar autocontrolul este de baza.
Implica foarte mult erotism - dar sigur revitalizeaza viata sexuala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 7 2006, 09:01 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



invi, va legati cu catuse de ceva la o anume distanta unul de altul sa nu ajungeti sa va atingeti si aruncati cheile.  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 7 2006, 09:03 PM
Post #7





Musafir






Dore  :-*
Eu una cred ca se poate lucru si numai cu olfactivul (hai sa ne aducem aminte de Proust  ;) ), dar imi dau numai cu presupusul.
Si daca industria sexului la telefon face tona de bani numai cu auditivul, pai cu vizualul se pot atinge mai degraba puncte culminante  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Jan 7 2006, 09:03 PM
Post #8


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



Dore, mai spune-mi un lucru. Dupa ce atingi psiho-orgasmul acesta nu se recomanda totusi si ceva mai putin transcendental? Stii ca eu sunt open-minded, dar daca voi pretinde cuiva ca doar cu asta se va alege, sa am referinte:P Dupa aia viata sexuala cu pers. respectiva poate intra intr-un con de umbra (cel mai probabil lucru). :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 7 2006, 09:14 PM
Post #9


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Invi, de ce te grabesti? Trebuie sa inveti mai intai cum se face, ca sa-ti faci griji despre ceea ce ar putea urma.
Presupun ca daca prima experienta sexuala cu fiinta aia este de genul asta, va fi ca o promisiune pentru viitor...sa ve gandi "wow, daca imi face asta fara tavaleala, imi imaginez cum e fara restrictii!" ;).
Kalua...este foarte rezonabil ceea ce spui tu. Dar una dintre conditii este sa nu fii neaparat atras fizic de perechea de psihosex, ci de firea fiintei aleia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 7 2006, 09:21 PM
Post #10





Musafir






Eu am o intrebare Dora ..... ce legatura are psihosexu cu psihopatu? ca am intrebat pe cineva si mi-a raspuns ca daaaaaaah ..... psiho-patu e locu unde se desfasoara psihosexu , evident  :morideris: :morideris: :morideris:
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 09:41 AM