IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum pot sa organizez o nunta frumoasa si ieftina?
ANAmica
post Apr 13 2008, 09:29 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 13-April 08
Member No.: 3,693



Buna ziua, doamnelor si domnisoarelor!
Numele meu este Ana, sunt un membru nou al acestui forum si as vrea sa stiu daca, din experientele vostre, se poate organiza o nunta ieftina si frumoasa.
Eu si logodnicul meu planuim sa ne casatorim anul viitor, dar din pacate nu avem o situatie materiala prea buna...Pe langa asta, lista noastra de invitati, ajunge undeva pe la 80-90 de persoane.
Ce credeti? Avem vreo sansa sa organizam in Bucuresti o nunta cu un buget limitat? Aveti idee care sunt preturile actuale (si ma refer aici la inchirierea localului, meniu si muzica)?
Multumesc si astept raspunsurile voastre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 13 2008, 10:27 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Of... casa de piatra si bine ai venit la noi! (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
O nunta cu buget redus la numarul asta de invitati ... mai bine o faceti undeva la tara... restaurantele se "arvunesc" cu cel putin un an inainte...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 13 2008, 10:34 PM
Post #3





Musafir






Pe timpuri mai exista varianta cu inchiriatul unei case cu gradina unde erau mai multe mese lungi, loc de dans, etc. Iar mancarea era facuta de persoane private, platite si ele, dar mult mai putin ca la restaurant. Iar cu muzica sa se ocupe vreo cunostinta de-a voastra (eventual cu aparatura inchiriata daca altfel nu se poate).

Bine-ai venit! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANAmica
post Apr 14 2008, 02:54 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 13-April 08
Member No.: 3,693



Bine v-am gasit!
Si va multumesc pentru sugestii (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Apr 14 2008, 03:31 PM
Post #5





Musafir






Bine ai venit, Ana! (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)

Impartasesc opinia Kaluai, e o idee buna sa gasesti o curte frumoasa unde sa faci nunta. Si eu m-am gandit la varianta aceasta pentru cand va sosi si momentul meu (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) Bine, eu am curte si as putea lejer sa fac asa ceva, m-am gandit si cum mi-ar placea sa fie aranjat totul si sunt sigura ca ar fi mult mai convenabil ca pret decat un restaurant. Daca mai ai si bucatarese bune in familie, te-ai aranjat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Acum ma gandesc ca ai putea angaja cativa ospatari, tineri liceeni care vor sa castige bani de buzunar, probabil ca ar fi amatori.

Sunt sigura ca ai sa reusesti sa faci o nunta frumoasa, pune-te pe cautat de acum si va fi asa cum ti-ai dorit! Mult succes (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Apr 14 2008, 05:18 PM
Post #6


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Sau poti vorbi cu cineva care are un teren liber intr-o zona langa lac, cum este Snagov. Pe malul lacului, pe iarba, puse mese, bancute, etc. Nu stiu insa cum se procedeaza cu toaletele si apa in astfel de cazuri. Presupun ca ar trbui sa existe in apropiere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 14 2008, 06:02 PM
Post #7


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



ce idee faina cu casa de inchiriat.
Pink good point cu wc-urile. Aici exista din acelea "portabile" am vazut de fapt si la mare pana sa plecam. deci eventual si vreo 2 din acelea ca back-up

Cat despre mancare la noi la nunta mama, matusa si niste vecine au impachetat sarmalele. In rest a fost totul facut in alta parte.
Am fost insa la o alta nunta unde cand s-a ajuns la desert la fiecare 4 invitati s-a pus o farfurie varfuita cu prajituri nemavazute si nemaintalnite (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) toate facute de mame si vecine. Deci cu o mana de ajutor din partea familiei e realizabil. Eventual sa fie gen bufet, se serveste fiecare si merge si se aseaza la masa.

Aaah si muzica, noi am avut orchestra insa canteau niste saltarete de-alea de nunta si noi 2 rockari si ceata de amici stateam cam stramb pe scaune. Asa ca ne-am adus statia de-acasa si-am pus muzica la conserva si-a dansat toata lumea sa-si rupa opincile si mai multe nu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 14 2008, 06:06 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



ufff cleo pai cu rude ca tine normal ca apar prajituri nemaipomenite (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) .

ontopic nu-mi dau cu parerea ca eu am plecat de la un buget initial cu nunta mea si acum sunt la peste dublu, nu cred ca ma pot lauda ca am scos un pret bun la ceva!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Apr 14 2008, 06:49 PM
Post #9


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



asta cu casa e cu doua taisuri.
si eu as fi vrut la casa, dar daca ploua, ce ma fac? unde ii bag pe toti?
daca as avea 20 de invitati, hai ca ii bagi undeva.. dar daca tu vrei 90, ii supra-etajezi?
noi ne-am hotarat in mare pentru o sala.. acoperita. daca e frumos, poate ne si intindem pentru poze sau mai stiu eu ce, daca nu.. avem unde ne adaposti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANAmica
post Apr 14 2008, 07:56 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 13-April 08
Member No.: 3,693



Varianta cu casa mi se pare o idee buna...O sa incep cautarile si cand o sa gasesc ceva dragut o sa va anunt.
Va multumesc (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 10:56 AM