IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ati cumpara haine online?
Cindy
post Jun 12 2008, 02:11 PM
Post #31


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu am cumparat cateva chestii de pe net, dar haine...hmm nu nu stiu daca m-as risca. Dintr-o simpla imagine nu poti sa iti dai seama exact cum vine pe tine, nu poti sa iti dai seama de material, de culoare, daca ti se potriveste foarte bine ca masura. E destul de riscant. Dar sunt sigura ca exista persoane cu mult mai curajoase decat mine care ar comanda! Chiar am vazut o emisiune acum catva timp in care o femeie de afaceri, tanara, spunea ca isi face cumparaturile aproape exclusiv de pe net, pt ca nu are timp si in plus cumparaturile online dau dependenta! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Cat despre barbati...stiu cativa care isi cumpara haine, adidasi de pe site-uri din afara. Barbatii sunt mult mai hotarati la treburi de genul, daca afla si au incredere si bineinteles sunt lucruri atractive, in mod sigur ar cumpara!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jun 12 2008, 03:12 PM
Post #32





Musafir






Pentru barbati as lua tricouri fara probleme, chiar si camasi. In rest, nu m-as baga (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) In plus, iei o data de proba un tricou barbatesc, daca ii vine iti e mult mai usor sa comanzi, La dame e mai complicat, ca sunt jdemii de croieli (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Eu cred ca se pot face niste poze macro, de foarte buna calitate, care sa redea cat mai bine materialul produsului. Daca se pun si marimile cum trebuie, it's just purrfect (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Di, daca ai nevoie de ceva, you tell me, imi place sa ma bag la treburi din astea (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jun 12 2008, 07:35 PM
Post #33





Musafir






Eu o sa cam repet ce s-a spus deja.
Am cumparat de la quelle. Au fost si produse de care am fost multumita, si produse de care nu. Nemultumirile mele au fost legate in special de nepotrivirea marimilor, livrarea foarte tarzie sau ca pe manechinele lor arata muuuult mai bine decat pe mine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Am comandat de la qwelle numai pentru faptul ca aveau foarte multe modele asa mai clasice si normale. Mie nu-mi place moda asta de acum "trandy" tot un zorzon si stras si nu gaseam nimic prin magazine.

Eu cred ca ar merge afacerea, Maat. Cum bine spunea Dulci, cumparaturile online creeaza dependenta. Si daca reusesti sa pui la punct un sistem care sa permita o circulatie mult mai rapida a banilor si produselor ar fi super. Si e de viitor, pentru ca se preconizeaza ca va creste foarte mult comertul online.

Cu toate astea trebuie sa iei in calcul o gramada de ciudati care o sa-ti dea mare bataie de cap. La posta se plangeau de qwelle ca foarte multa lume nici nu ridica coletele de la posta si ele trebuie sa lucreze mai mult sa le trimita si inapoi. Plus miile de pretentii care de care mai dubioase, etc. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 12 2008, 07:50 PM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ma gindeam ca livrarea sa se faca numai prin curier, nu prin posta. Am atitea experiente neplacute cu posta, ca nici nu vreau sa mai aud de ei; plus ca cheltuielile de livrare sint aproape la fel la curieri cu posta, dar posta e mult mai lenta ... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 12 2008, 08:08 PM
Post #35





Musafir






Eu una vad foarte bine modelul prin cataloagele online (si stiu daca-mi sta bine sau nu), scrie la fiecare produs din ce-i facut, nimic din ce mi-am comandat nu a fost altfel decat mi-am inchipuit.

Maat, gandeste-te cat te-ar costa taxele de livrare si cat din ele dai mai departe la client. Cu retururile nu stiu care-s legile in tara, dar trebuie neaparat sa te gandesti serios si la asta (cat te costa asa ceva). Prietenele mele isi comanda de obicei un lucru de doua ori, in doua marimi, iar pe cea care nu se potriveste o trimit inapoi.

Si eu zic ca ar merge, ganditi-va cata lume nu locuieste intr-un oras mare si chiar ca nu are nu stiu cate magazine la dispozitie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post Jun 12 2008, 09:36 PM
Post #36


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Si eu am cumparat haine de pe net dar numai de pe site-uri din state. Singura problema la mine e sa se potriveasca masura.Am cumparat si tricouri si hanorace si adidasi(pe astia ii astept acum cu nerabdare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ).
Eu sunt de acord si cred ca ar fi o treaba f buna..pana la urma daca nu-mi vin mie sau nu-mi plac ,gasesc eu ce sa fac cu ele, le dau mamei, le vand altcuiva..

Eu te sustin!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 4 2008, 11:14 AM
Post #37


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fetele, in maxim 2 luni o sa dam drumul la magazin. Ce va pot promite? Calitate foarte buna (export pentru firme celebre) la preturi mici.
Si o sa fie si pentru en-detail si pentru en-gros.

...Abia astept, cred ca eu o sa fiu prima clienta (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 4 2008, 11:18 AM
Post #38


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Yeeey! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Sa fie intr-un ceas bun!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Jul 4 2008, 11:19 AM
Post #39


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Maat, sa fie intr-un ceas bun!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jul 4 2008, 11:23 AM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Super super Maat, abia astept! numai sa mai intru in marimea 36 ca inainte (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 11:53 AM