IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Epilari - recomandari, Unde, cine, cat, cum...
Laryss_A
post Feb 6 2006, 01:08 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



humm....din descrierea ta se pare ca suntem la fel de paroase ( sper ca nu te superi pe mine ca am zis asta  :-* ) asa ca ...ma las pe mana ta si iti pun intrebarea esentiala : ma sfatuiesti sa ma fac si pe burta si pe spate? ( nu stiu in termeni anatomici dar ma refer la partea de la noada pana cu vreo 2 palme mai sus de unde se termina linia pantalonului) . de durere nu ma tem  oricum :D eu am parul ( pe spate si burta)  fin de tot dar este des ...si se vede bine de tot ...insa..si pe maini era fin si acum creste e drept mai rar dar parca sutn arici pogonici . d-asta mi-e teama sa nu ajung la fel si pe burta si spate.  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 6 2006, 04:47 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



lari, nu ma supar draga la glume, nu ma supara decat nesimtirea, parvenirea, prostia si curvia exagerata si afisata ostentaiv....deci, nu ma supar, ma faci sa rept ca un papagal  :o...

si asta e:io's maimutza, tu esti maimutza=2 maimutze...e bine  ;D ?

eu nu te sfatuiec nimic, ca e perisoru' tau si poate iti tine de cald....da' io ma fac ca am prins gustu' far' de blana, si tare bine e  :P...

no, acuj pe bune, daca te incomodeaza, e ok sa te faci.dar ma ingrijoreaza un singur aspect:parul tau de pe maini - de ce e zburlit?eu, inainte de a ma face pentru prima oara pe maini, eram hotarata sa nu ma fac pe maini, dar cosmeticiana mea a insistat de m-a capiat (ne permitem, ca ne cunoastem de mult timp).eu, nu si nu, k imi creste "perpendicular", sau..."sculat"...cum iti pace mai mult, da' la fel sta si...si...

si pana la urma ma cedat, si pot spune ca la mine nu sta "sculat"...e frumos, intins la orizontala (ca acum imi fac dreads  :pistolar: pana luna aviatoare).
deci, daca la tine e zburlit in diferite directii, poate fi din cauza cosmeticienei, care ti-l trage in diverse directii, sau poate ai tu vartejuri pe amaini, lucru extrem de rar intalinit, dar vizibil cu okiul liber (deci te poti convinge singura care varianta e).

epilatul de burta si la spate, la coccis nu doare aproape deloc, in ciuda sensibilitatii zonei, pentru ca firul este foarte subtite, apoi si zona de acoperire e mica.

mie mi s-a rarit la spate, iar pe burta nush ce sa zic, ca daca ma uit acum, sunt epilata in 2 reprize :acum 2 luni, si acum 1 luna, deci nu sunt proaspat epilata pe burta, dar oricum, aici creste mai greu decat pe picioare (cel putin asa am obs.eu).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Feb 6 2006, 05:33 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



:-X no ...m-ai pus in incurcatura ....pai trage in sensul invers cresterii firului ...nu asa se face?  ???

si....ma benoclez acum urat la el ( cel de pe maini) ca sta dupa cum il taie capu' ...da ...poa' o sta asa pt ca e micut!? ca mai lung de cativa mm nu l-am mai lasat de cand ma fac ( de prin primavara adica) ...oh...welllll...treaca de la mine ca tot tre sa ma "despaduresc" zilele astea cred ca ma bag si pe burtica si spate si ...daca mi s-o parea ca ma fac arici pogonici pe acolo...il las luuung si alta data nu ma mai fac  8)

pupici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Feb 6 2006, 06:23 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Lari, poti sa incerci sa te decolorezi, si oricum ai grija sa folosesti un dezinfectant-calmant, ca zonele sensibile s-ar putea irita (eu de exemplu pe maini ma irit absolut ingrozitor, fara creme cu corticoizi nu scap, si iau si antihistaminice si antiinflamatoare cateva zile... noroc ca ma fac rar).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Feb 6 2006, 06:39 PM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



m-am decolorat ingerasule si pe spate si pe burta dar aratam taare caraghios ...pt ca am suficient par incat tot se vedea si ...fiind bruneta de la mama natura ...eram ca un pui de galbena prin locurile cu pricina. eu pe maini m-am iritat infiorator de tare  cam a treia oara cand m-am facut cu epilatorul ( nu stiu de ce primele doua dati nu am patit nimic dar a treia ...ihh...mi-au aparut niste bube care au trecut f greu bine ca nu am ramas cu urme si m-am lasat de sportul asta de atunci) dar altfel nu am probleme in general . ma chinui insa pe picioare ca mai toata lumea ( cred) cu firele care cresc pe sub piele ..desi ma fac cu ceara tot mai patesc asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 7 2006, 12:47 AM
Post #26


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE
Meg, eu o am trecuta Epilatoreasa in telefon :P. Nr de tel este 021. 7464939. Gata am gasit si numele:  Sorina am si mobil daca poftesti. Bafta la exam :-*



Merci titsu. te contactez eu pentru mobil. se fac programari?  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 7 2006, 08:51 AM
Post #27


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



da Meg se fac si programari, lunea si duminica nu se lucreaza. :-* la toata lumea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 7 2006, 01:44 PM
Post #28


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



poate nu o sa aiba timp de mine cand sun.. ca sa mai scap  :-X :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 8 2006, 09:31 AM
Post #29


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Chiken :P nu stiu de ce iti e asa de frica. Doar nu preferi sa stai heary :D
Stiu ca poti :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
girl22
post Feb 9 2006, 06:41 PM
Post #30


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 105
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 200



Eu recomand ceara de la depileve.Nu frige,nu miroase si daca cosmeticiana e priceputa nu doare.Eu sunt paroasa rau.Iar ceara asta e cea mai buna pe care am folosit-o.Pe burta imi ies cateva fire negre :) si ma fac si acolo.In rest ma fac peste tot brazil. :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 03:44 AM