IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

66 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fond de ten necomedogen
tits_herbert
post Dec 13 2005, 10:46 AM
Post #1


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Fetelor am mare nevoie de un fond de ten care sa acopere monstruletii de pe fata :o
Daca se poate sa para natural, sa fie necomedogen, si sa se potriveasca unui ten palid :P, de preferat pe care l-ati incercat si e bun.
Va pupi :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyzy
post Dec 13 2005, 01:03 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 43
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 77



Tits, eu am Covermark Face Magic. E noncomedogen, acopera bine, dar....nu prea pare natural. Sau poate la mine nu pare pt ca nu fol crema hidratanta inainte, si se vede de aproape. Eu nu-l mai folosesc de cateva luni, ca ma multumesc cu un pic de pudra si atat. Contrar a ce stiam eu, Covermark mai are in gama inca unul, cu o putere mai mare de acoperire - eu stiam invers, dar greseam :(, adica Foundation.

iti trimit pe mail cateva info despre ele.

Aurelia - o fata draga mie, foloseste de la estee lauder unul, am uitat cum ii zice da ma interesez. Si avea pareri bune despre el, si am mai citit si pe MUA pareri fff bune. Dar e scump, cred ca in jur de 2mil.

Ar mai fii de la Chanel, Dior din cate mai stiu si eu, dar multe nu stiu.
Stai sa apara Delphina si sa-ti zica de fondu de ten de la Oriflame sau Avon - le incurc :-X, care a surprins-o si pe ea :D
Pupicei si sper sa te ajut :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 13 2005, 02:00 PM
Post #3


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Pupicei si tie tyzyco
Nu-mi trebuie mie chiar Covermark si cred ca nu pare natural tocmai pentru ca are o putere foarte mare de acoperire.
De pudra de la Revlon-Pressed powder mai citisem eu pe MUA, ca ar fi foarte buna. Crezi ca pot sa folosesc pudra cu succes in locul fdt-ului? Ca si asa nu prea ma impac eu cu fdt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyzy
post Dec 13 2005, 02:12 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 43
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 77



Eu folosesc pudra ca sa-mi mai uniformizez un pic culoarea fetei, cu toate ca e o nuanta prea deschisa pt mine si nu ma prea impac cu ea, si sa nu mai luceasca.... La mine isi face datoria cu luciul, cu toate ca acu iarna nu prea am probleme mari. Iarna dau in alte probleme, ca mi se deshidrateaza si de la nefolosirea unei creme hidratante.  :(
Am una de la Max Factor.
Asa ca daca n-ai nevoie de acoperire mare, i-ati unu mai usor. Si la revlon au unele safe. Sau daca zici ca-ti ajunge pudra, mergi pe varianta asta. Orice ii prieste tenului tau.... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Dec 14 2005, 12:52 AM
Post #5


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Era vorba despre Oriflame T balance  - necomedogen, putere medie de acoperire, aplicare usoara, nematifiant.

Apoi Avon Personal Match Matte  - putere... buna:) de acoperire, aplicare usoara, matifiant un strop, nu imi dau seama daca e comedogen sau nu; in ultima vreme mi-a mai aparut cite o imperfectiune micutza, dar asta se poate datora si faptului ca stau machiata cite 12 ore pe zi, is obosita, tracasata, fumez, beau cafea etc etc etc.

Astea is asa, apa de ploaie, pe mine m-au surprins (bine zici, Tyzy) prin faptul ca sunt neiritante, si prezinta o solutie foaret buna in cazuri de penurie :)

Acum am schimbat pe Bourjois care e minunat daca e aplicat pe o piele hidratata :D :D si sigur nu e comedogen. Se gasesc si nuante foarte deschise, Tits. Ti-l recomand pe asta, nici nu e exagerat de scump.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 14 2005, 03:50 PM
Post #6


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Delphule,
zi-mi te rog exact cum se numeste cel de la Bourjois, ca vreau sa-mi cumpar zilele astea.

Esti o dulce ca de obicei  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Dec 14 2005, 09:56 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



fetelor, am auzit de o pudra de la avene care ar fi aparut si la noi. stiti ceva? ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mithunela
post Dec 14 2005, 09:59 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 48
Joined: 9-December 05
From: Craiova
Member No.: 68



Unde, unde ?  :D

Eu nu stiu (la noi) decat de un filtru solar sub forma de pudra...dar culorile sunt taaaare aiurea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Dec 14 2005, 10:09 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



mithuna, mie mi-a spus dermato a mea, dar am uitat unde mi-a zis ca a vazut...  :-X
of, pana in ianuarie nu mai am timp sa trec pe la ea... sigur de pudra mi-a zis.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 15 2005, 03:41 PM
Post #10


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Delphule zi-mi si mie cum se numeste fondul de teeeen, ca ma duc azi la cumparaturi si nu stiu ce sa-mi iau :o
Hai mai intra si tu pe aici.
te tuc, uite ::) :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:03 PM