IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

66 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fond de ten necomedogen
tits_herbert
post Jan 11 2006, 11:28 AM
Post #41


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Elle_ni asa m-am ales si eu cu un fdt de la Bourjois, pt ca nu am avut rabdare...
Are oarece de pe listoi dar se comporta bine pana acum, deci nu-l arunc inca :P
Acopera binisor, in fine la cat ma dau eu cu fdt e bun. A si nu matifiaza, dar am crema matifianta de la sephora..., le mai combin
pupi :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 11 2006, 09:26 PM
Post #42


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
dar am crema matifianta de la sephora..., le mai combin
pupi :-*


crema asta matifianta de la sephora e bunutza sau nu?te intreb ca eu am de la bioderma o crema matifianta, ce sa zic...matifiaza binisor, dar, ori nu am eu nevoie de matifiere (da' cand toata moaca luceste intr-un mod izbitor si gretzos io zic k ai nevoie, nu?), ori nu-mi prieste prea bine pentru ca mi se pare ca atunci cand rad, mi se zbarceste fata...si tare neplacut este sa pari cu 100 de riduri in plus...si apoi, cu o crema obisnuita nu mi se intampla fenomenul asta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 12 2006, 02:39 PM
Post #43





Musafir






Mi-am tot dat zilele astea cu Dream Matte Mousse si vreau sa spun ca mi se pare cel mai bun fdt care l-am avut pana acum . Matifiaza excelent si efectul se mentine mult timp . Deci cel putin in cazul meu , e bun . Singura problema e ca mi-am luat o nuantza putin prea deschisa . Defapt am luat-o pe cea mai deschisa cred . Trebuia un ton mai inchis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 12 2006, 02:50 PM
Post #44


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Asta e ala sub forma de spuma? Sau am retinut eu prostii?  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Jan 12 2006, 02:52 PM
Post #45


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



elle_ni, chestia asta de la sephora pe care o am eu, e un fel de baza de machiaj, e cam fluida si nu stiu daca poate fi folosita drept crema, si da matifiaza dar parca nu ma simt atat de bine cu ea pentru ca nu am si o crema de fata potrivita.
Baza are o tendinta de uscare pt ca absoarbe tot sebumul.

Didilica, eu cred ca e sub forma de spuma, si e intr-un recipient ca de crema. Arata ca frisca, ceva de genul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 12 2006, 02:53 PM
Post #46





Musafir






Da , e sub forma de spuma dar acu sa nu iti imaginezi ca iti dai de 2 ori cu el si se termina. E destul de consistenta spuma, are o textura f fina si trebuie sa iti dai doar putin . Deasemenea are putere de acoperire multumitoare zic eu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 12 2006, 03:07 PM
Post #47


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Angeldust, cu ce crema dai sub fdt, parca am retinut ca si tu tot Bioten ai...?
Eu am cea cu nuc si castan pentru ten gras si parca nu merge asa bine sub machiaj, era mai bine cu Bioten cu spirulina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 12 2006, 03:18 PM
Post #48


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE

Mi-am tot dat zilele astea cu Dream Matte Mousse si vreau sa spun ca mi se pare cel mai bun fdt care l-am avut pana acum .


angel, da' tu mama esti buboasa, sau ai tenu' ca piersicutza?ca io arat binisor acum, dar de teama de a nu ma umple de bube, am ezitat in a-l cumpara pe asta, desi pe mana mi s-a parut kiar espectaculos...apoi, delphina zisese pe undeva pe la pag 2 ca e comedo...iar efectul nashpa nu apare in 2-3 zile de la folosire, ci ceva mai tarzior...

ma ajuta cineva si-mi pune si mie ingredientele, sa vaz si io cu okisorii mei iritati de la "elmi" daca e sau nu comedo?
sar'na pentru efort (cine va dori sa-l depuna in folosu' comunitatii disperate  ::) )...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 17 2006, 11:03 PM
Post #49


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Gagicele mi-am luat fdt de la l'oreal Cashmere perfect...ii tare rau?
Am incercat o gramada si de la Body Shop si acesta pe care mi l-am cumparat mi s-a parut in final cel mai ok.Sper ca nu am facut o greseala prea mare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 17 2006, 11:20 PM
Post #50


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Gagicele mi-am luat fdt de la l'oreal Cashmere perfect...ii tare rau?
Am incercat o gramada si de la Body Shop si acesta pe care mi l-am cumparat mi s-a parut in final cel mai ok.Sper ca nu am facut o greseala prea mare.


pune lista cu ingrediente....daca nu ti-e lene s-o scrii  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 04:00 PM