IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rutina, bat-o vina!
ella
post Jan 14 2006, 06:31 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



cineva spunea:

"ca sa nu existe rutina trebuie sa ne gandim TOT TIMPUL ce i-ar place partenerului si sa-l surprindem"

cum evitam aparitia obisnuintei, rutinei, plictisului in relatie?
ce-ati face voi ca sa va surprindeti placut partenerul/partenera?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Jan 14 2006, 06:50 PM
Post #2





Musafir






sunt gesturi mici care conteaza, nu exista o reteta generala...
e o permanenta cautare si cunoastere a celui/celei de langa tine...
daca ai ochii si mintea deschise primesti hinturi la tot pasul.
cel mai important este ca ambii antrenati intr-o relatie sa fie convinsi ca asta vor. daca vine numai dintr-o parte se dezechilibreaza....
la o relatie lucrezi ca la orice altceva, cere timp , dedicatie, suflet, dorinta, vointa, pasiune... nu vine de la sine decat la inceput . partea frumoasa e abia apoi...din pacate multi in momentul in care fluturasii din stomac au murit prefera sa-i caute in alta parte. mare pacat. este superficialitate si multumirea cu doar atat...
vorba zice ca nu cunosti un om nici intr-o viata, nu? si-atunci cum poti sa te plictisesti sa il descoperi in fiece zi???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Jan 14 2006, 06:56 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



bulina

stiu, ce spui tu este adevarat! dar teoria  ca teoria, ca practica ne omoara!  :-X
spune-mi, povesteste-mi...cum l-ai surprins ultima oara? ce ai facut?  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jan 14 2006, 07:11 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



buna! eu sa mor daca stiu ce se poate face. in relatia cu fostul..in ciuda problemelor dintre noi, nu a inervenit niciodata rutina. nu mi s-a intamplat niciodata sa nu vreau sa-l vad, sau sa ma plictisesc cu el, sau sa nu vreau sa fac dragoste cu el...deci nu pot sa m pronunt pentru ca nu am patit. va pupacesc  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 14 2006, 07:16 PM
Post #5


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Cand iubesti, esti mereu atenta la partener: vrei sa-i satisfaci cele mai puternice dorinte si nevoi. Nu este niciodata greu sa-i oferi ceva nou, ai o putere tainica si te conduce o speranta nebuna, bucuria de a-l face fericit.
Rutina nu are sanse de izbanda in acest caz  ::).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Jan 14 2006, 07:17 PM
Post #6





Musafir






pai exact asta iti spuneam ca nu exista reteta generala. tu nu esti eu , eu nu sunt tu...
nu pot stii care e problema ta, a lui, a voastra...eu cred ca tu singura poti sa gasesti raspuns la intrebarea asta, sapa adanc... si alege momentul bun...timingu este important al dracu'

degeaba iti spun io sa il duci sa sara cu parasuta daca lui ii place sa vada steaua- dinamo la Tv si cu berea in mana.... exagerez desigur.

io stiu ca tu vrei raspuns simplu dar eu raspunsuri simple n-am :)) ce naiba sa fac :)

d-alea gasesti in Cosmopolitan si alte reviste 10 sfaturi sa nu stiu ce:
ia-ti nu stiu ce lenjerie, pune petale de trandafir prin casa pe aleea pina la pat, fa-i masaj in talpa, etc etc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Jan 14 2006, 07:42 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



QUOTE
pai exact asta iti spuneam ca nu exista reteta generala. tu nu esti eu , eu nu sunt tu...
nu pot stii care e problema ta, a lui, a voastra...


nope bulina...
ai mers cu gandul...in alta directie  :)

daca vroiam sa vorbesc de problemele mele postam simplu si la obiect: "fetelor, am o problema si nu-i dau de capat. ce as putea face?" si insiram datele problemei...

la topicul "evaziune...parteneriala" fahnell (daca-mi amintesc bine!) a pus primul problema. si atunci mi-a venit ideea acestui topic.

sa vorbim despre modul cum ne place fiecaruia dintre noi sa ne surprindem partenerul/partenera (topicul se adreseaza tuturor), ce surprize l-au incantat mai mult, cum v-a surprins el/ea pe voi si v-a lasat fara aer, cateva secunde... etc....  :) 

ok?  :)

a si...ups! nu citesc Cosmo,  imi petrec timpul liber pe forum  :D si cum ziua nu are 25 de ore ... :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Jan 14 2006, 07:57 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



Dore
ai dreptate!


in alta ordine de ideei, e mai usor sa preintampini decat sa tratezi...si, de ce sa nu recunoastem, intr-o relatie mai lunga...rutina isi poate face usor, usor aparitia, fara sa-ti dai seama, poate.
la tine, la el, la amandoi.
si atunci? cum ai evita tu o astfel de situatie? ipotetic vorbind... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Jan 14 2006, 10:09 PM
Post #9





Musafir






ella ma furase valu plus ca oi fi amestecat topicele.
multitaskingu asta ...
ideea cu reteta generala inexistenta ramane valabila insa si da, e mai bine sa previi instalarea rutinei decat s-o tratezi.
da pentru mine aste cu surprinsu si taiatu respiratiei sunt usor tabu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Jan 14 2006, 10:19 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



bulina  :)
mi-a placut chestia cu "masajul in talpa"  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 02:43 PM