IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  « < 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> A fost o data... amintiri despre animalutele care ne-au umplut vietile, In Memoriam - Podul Curcubeului
Fanny
post Feb 13 2009, 06:11 PM
Post #101


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) tot timpul am lacrimi in ochi cand citesc topicul asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amailhik
post Feb 13 2009, 06:15 PM
Post #102





Musafir






QUOTE(Fanny @ Feb 13 2009, 06:11 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) tot timpul am lacrimi in ochi cand citesc topicul asta.


Si eu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 1 2009, 09:42 PM
Post #103


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



QUOTE(Diana @ Dec 9 2005, 06:52 PM) *
Ne umplu vietile si inimile.
Ne sint cei mai buni prieteni.
Nu ne inseala, nu ne vind, nu ne tradeaza.
Si cu siguranta, ne lasa multe amintiri.
Voi incepe eu... povestea e trista...
MINUNEA MEA A TINUT APROAPE 7 ANI...
Ultima data am vazut-o pe Judicuta pe 9 mai 2002.

Mi-i asa de dor de tine, Judicutule... Azi a fost 1 iunie. Toata ziua m-am gindit la tine. Si pling.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tiana
post Jun 28 2009, 07:15 PM
Post #104


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



Acum dupa ce am citit aproape 11 pagini ma gandesc la ziua in care acum sapte ani o buna prietena lua acasa o catelusa.Pana aici toate bune si frumoase ,dar ...surpriza !Catelusa urma sa faca puii in curand .Nimic nou sub soare s-ar zice !Hm,dar pentru mine ,femeia care nu concepea lucruri de genul:curatat,scos afara,umblat la doctor urma ceva inedit.Anuntand familia de evenimentul care v-a avea loc in casa prietenei mele(nasterea unor catelusi) am avut surpriza sa aud exprimata doriinta"vrem si noi un puiut, o sa avem grija de el,etc" din partea familiei!Bun ,in urma cererilor facute de familie in martie 2002 venit acasa de la 120km cu un puiut in masina,pe scurt ,in trei saptamani sotul meu ameninta cu "aruncatul de pe balcon"(locuim la etajul zece) si eu faceam pleodarie pro catel!
Una peste alta am trecut peste aceste prime faze de inceput, iar acum privesc mogaldeata intinsa sub scaunul meu si sper sa-i ofer o viata cat mai frumoasa alaturi de noi pentru ca ea sigur ne-a facut viata mai bogata!
Stiu ca va veni un moment in care ne vom lua "ramas bun" ,sper sa fie cat mai tarziu pentru ca atunci voi pierde o parte din sufletul meu!
Scuze daca sant off topic ,dar asta am simtit acum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 1 2010, 01:49 PM
Post #105


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Astazi se implinesc 8 ani de cind Judicuta mea, sufletul meu, nu mai e printre noi... Mi-i asa de dor de tine, Judicutule, ca am un hau in suflet...
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/Judy/Judy2.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Jun 1 2010, 02:31 PM
Post #106


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Diana, iar ma faci sa plang! De fiecare data cand citesc topicul asta nu-mi pot stapani lacrimile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 1 2010, 05:08 PM
Post #107


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu am bocit-o toata ziua. 1 iunie e o zi tare trista pentru mine... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Aug 27 2010, 02:13 PM
Post #108


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



(IMG:http://i74.photobucket.com/albums/i252/Sweety000/forums/gizmo.jpg)

(IMG:style_emoticons/default/rip.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 27 2010, 05:22 PM
Post #109


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Imi pare tare rau pentru voi, Jo! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angy2c5
post Dec 7 2010, 07:45 PM
Post #110


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 6-December 10
Member No.: 9,591



Podul Curcubeu

"...Exista un pod care uneste Cerul si Pamantul. Se numeste Podul Curcubeu pentru ca are multe culori.
Chiar de aceasta parte a Podului Curcubeu, este un tinut de pajisti, dealuri si vai, cu iarba verde peste tot.
Cand un animal iubit moare, el se duce in acest loc. Exista mereu mancare si apa si vremea este calda, de primavara. Acele animale batrane si bolnave sunt tinere din nou. Acelea care au fost mutilate sunt acum intregi din nou. Se joaca toata ziua unele cu celelalte.
Dar lipseste ceva. Ele nu sunt impreuna cu acea persoana speciala care le iubea pe pamant. Asa ca in fiecare zi se joaca si alearga, pana cand vine o zi cand una din ele se opreste deodata din joaca si se uita in sus. Nasul ii freamata, urechile sunt incordate, ochii ii sunt nemiscati, si acel animal deodata o ia la fuga din acel grup.
Ai fost zarit, si tu impreuna cu specialul tau prieten va intalniti, va imbratisati intr-o uniune vesela, pentru a nu mai fi niciodata despartiti. Fata ta este linsa iar si iar; mainile tale mangaie iar capul iubit, si te uiti din nou in ochii animalului tau de incredere, plecat de mult din viata ta dar niciodata absent din inima ta.
Apoi treci Podul Curcubeu impreuna cu el, pentru a nu mai fi niciodata despartiti."
am pierdut si eu un suflet drag .catelusa mea TYNA
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  « < 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 7th June 2024 - 12:18 AM