IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Permanent pentru gene, , Totul despre gene
marioana
post May 13 2008, 01:35 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Mi s-a pus un pitic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Stiti pe cineva in Timisoara care face permanent gene si il face bine? Nu vreu sa mi se arda genele sau sa ajung cu ele roll.vreau doar sa nu ma mai chinui dimineata sa le intorc....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post May 14 2008, 07:36 AM
Post #2


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE(marioana @ May 13 2008, 11:35 AM) *
Mi s-a pus un pitic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Stiti pe cineva in Timisoara care face permanent gene si il face bine? Nu vreu sa mi se arda genele sau sa ajung cu ele roll.vreau doar sa nu ma mai chinui dimineata sa le intorc....

Eu nu stiu, dar daca afli, sa imi zici si mie. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


(IMG:style_emoticons/default/estifftopic.gif)
Poate participi la urmatoarea intalnire cu fetele din Timi... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post May 20 2008, 07:58 AM
Post #3


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Pana acum nu am aflat decat de swiss style, si cica e 100 RON si te tine cam 3 saptamani ca nu fac foarte tare solutia sa nu iti arda genele. Eu nu zic ca nu e bine asa, dar si 100 RON pentru 3 saptamani mi e pare cam mult.

Off topic: Daca sunt in Timisoara, de ce nu? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
post May 20 2008, 08:09 AM
Post #4


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



nu iti recomand sa iti faci, eu mi-am facut acum 3 luni si aratau f aiurea genele mai bine cu rimel si clestisor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post May 20 2008, 08:13 AM
Post #5


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Adica aiurea? Am mai citit ca la unele fete le pusese bigudiu prea mic si erau aproape tubulare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
post May 20 2008, 12:57 PM
Post #6


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



erau atat de intoarse in interior, nu curbate, de spuneai ca am jumatate din marimea lor originala, si nu ma puteam da cu rimel, in vreo 2 luni si-au revenit cat de cat, dar clar nu mai repet experienta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post May 21 2008, 07:19 AM
Post #7


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE(marioana @ May 20 2008, 05:58 AM) *
Pana acum nu am aflat decat de swiss style, si cica e 100 RON si te tine cam 3 saptamani ca nu fac foarte tare solutia sa nu iti arda genele. Eu nu zic ca nu e bine asa, dar si 100 RON pentru 3 saptamani mi e pare cam mult.

Off topic: Daca sunt in Timisoara, de ce nu? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Hm, cam mult 100 ron pentru 3 saptamani... eu imi imaginam ca vor ramane asa for ever. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Cred ca o sa zic pas si raman cu genele mele scurte si drepte...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morgiana
post Jun 4 2008, 01:17 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 3-June 08
Member No.: 3,998



buna fetelor,sunt noua pe forum si vreau sa va intreb daca stie cineva un salon in timisoara unde se fac micropigmentari la sprincene,ca am fost la acelasi salon ''evelin style "parca se cheama si am fost deja de doua ori si tot nu imi prinde f bine si m-am cam plictisit sa merg degeaba si am dat si 300 ron


si daca mai merg costa in plus ,ca doar doua sedinte am avut incluse in 300 ron restul e cost suplimentar,

cost suplimentar as intelege daca ar fi un retus ca mi s-a nazarit mie ca vreau o linie in plus sau mai groase,dar mie nu mi-a prins pe toata suprafata sprincenelor de la inceput si nu inteleg de ce platesc suplimentar pt ceva ce am platit deja si nu am
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jun 7 2008, 01:54 PM
Post #9


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



o prietena si-a pus permanent de gene si arata super!!!

eu sunt din cluj, la salonul elle e 65 RON, si au mai multe marimi de "bigudiuri" pt permanent de gene.

Eu imi pun sigur inainte sa plec in vacanta, adica peste o luna. Acum am noroc de sesiune, ca nu prea ies din casa si imi fac tot felul de tratamente. Inainte sa-mi pun permanent de gene, am zis sa incerc sa-mi pun ulei de ricina peste, o luna, pana imi pun permanentul, sa-mi mai intaresc genele.

pe mine ma batea un gand sa-mi pun permanent si in par...dar dupa ce am citit forumul m-am descurajat:P asa ca raman la peria rotativa:P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jul 3 2008, 01:38 PM
Post #10


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Mi-am facut azi permanent de gene, la aceeasi salon unde a facut si prietena mea. Sunt multumita. Varfurile sunt arse foarte foarte putin, se vede doar daca ma uit foarte atent si de aproape in onglinda. Inainte am fact un tratament cu ulei de ricin aproape 3 saptamani, si mi-a spus cosmeticiana sa continui si de acum incolo. Pun si niste poze.

Genele mele sunt foarte subtiri si scurte, si mi se pare ca arata mult mai bine acum.

-chenarul mov- genele mele inainte de tratament si permanent (poza l-am facut acum vreo 3 saptamani, cand am facut niste poze tot pt forum pt un rimel)
-chenarul verde- genele mele dupa permanent fara rimel
-chenarul bordo- genele mele dupa permanent cu rimel

(sper ca am postat rezultatele in locul potrivit)

(IMG:http://i294.photobucket.com/albums/mm111/janistoday/gene2.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 04:52 AM