IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ceaiuri, Despre ce ceaiuri ne plac
contraste
post Apr 20 2008, 03:45 PM
Post #21





Musafir






Eu ador ceaiul de iasomie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 20 2008, 03:51 PM
Post #22


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Lary, zi-ne si noua care-s ceainariile astea faine. (IMG:style_emoticons/default/yes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Apr 20 2008, 04:00 PM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Eu am vazut una pe net, Veda Lounge, si e tare frumusica. Amenajata in stil oriental (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif)
Acolo vreau neaparat sa merg!

This post has been edited by Philia: Apr 20 2008, 04:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 20 2008, 04:13 PM
Post #24





Musafir






Eu am fost acum doi ani intr-o ceainarie misto in Tg. Mures., tot in stil oriental. Mie mi s-a parut ca are si un usor stil hippy, ma asteptam sa vad macar pe cineva fumand altceva decat o tigara. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Apr 20 2008, 05:38 PM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



QUOTE(Pink Lemonade @ Apr 20 2008, 03:21 PM) *
Ah, am fost acum o saptamana intr-o ceainarie din zona Garii de Nord.


Cam unde e ceainaria asta? Eu stau in zona si as vrea sa ma duc dar nu am vazut-o?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 20 2008, 05:57 PM
Post #26





Musafir






Si eu sunt mare amatoare de ceaiuri si-am fost f incantata sa citesc pe aici preferintele voastre.
De la Fares e f bun ceaiul verde cu lamaie si vanilie, de la Lipton imi place cel de mere si green mint. Am descoperit in libraria Humanitas de la Auchan ca vand tot felul de ceaiuri. Mi-am luat ceai verde cu ananas si inca unul, dar am uitat cum se numeste (am punga la serviciu). Sunt ff aromate si-mi plac.
Mi-ar placea si mie sa merg la o ceainarie. Am auzit vorbindu-se de bine si despre Carturesti, care-i pe langa Scala.
Eu le beau fara zahar sau alte adaosuri.
Ce-am baut si-am simtit ca ma urc pe pereti: ceai de coada soricelului, care era extrem de amar.

Pink, de unde iei ceaiul Darjeeling, ca m-ai facut curioasa?
Daca tot am vorbit de ceaiuri, ia sa ma duc sa-mi fac si eu unul. E bun si Irish Creamul, dar are caramel (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 20 2008, 06:08 PM
Post #27


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



E minunat Irish-ul. N-o sa mai beau eu prea curand, dar pentru ce-a fost nu pot sa spun decat ca a meritat fiecare picatura.
Imi fac eai negru cu lapte. N-am incercat diciodata combinatia, de teama a stric ambele licori. Dar, acu ma simt sora lu' superman si-s dornica de incercari. (IMG:style_emoticons/default/dance1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 20 2008, 06:28 PM
Post #28





Musafir






Stati sa vedeti ce-am patit: m-am dus voiasa la punga de ceaiuri, ca n-am apucat sa le pun in mobila si scotocesc pe acolo si de ce dau, credeti?! O groaza de gargarite. Am vazut eu cateva prin sufragerie, dar am crezut ca-s venite de afara. Asa c-am aruncat toate ceaiurile care erau deschise + amestec de legume si alte condimente.
Mi-am pus sa-mi fac un ceai de coca, adus de sora-mea din Peru (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Fanny, eu n-am baut pana acum Irish, dar stiu ca-mi place aroma asta in cafea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 20 2008, 06:39 PM
Post #29


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Uff, s-au dus si ele la ce era mai bun! Partea buna e ca acum trebuie sa reinnoiesti stocul. (IMG:style_emoticons/default/smileJap.gif)

PS: tare bun ceaiul negru cu lapte. Daca nu testam, nu mi-as fi imaginat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 20 2008, 06:41 PM
Post #30





Musafir






Voi cum pastrati ceaiurile? Exista niste conditii speciale? Casetute? Ca e a 2 a oara cand ma trezesc cu gargarite.
Asta de coca miroase ca ceaiul de musetel. Astept sa se mai raceasca sa-l testez ca si gust.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:11 PM