IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Scaun cu sange, Si cu dureri, usturimi...
Philia
post Jun 7 2007, 07:20 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



senorita asteptam vesti....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
senorita
post Jun 7 2007, 08:11 PM
Post #12


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 34
Joined: 7-June 07
Member No.: 1,757



Fetele, din pacate a trebuit sa imi aman vizita la medic, abia am ajuns acasa la 8,30. am umblat toata ziua...am vrut numai cu o zi, insa nu aveau liber deloc maine si am rpogramare sambata la 14. Pana atunci.. stau cu emotii pana la urmatorul scaun.. dureri nu am, nici alte simptome.
Astept...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 7 2007, 10:08 PM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sai ai grija la regimul alimentar: supe, ciorbe, alimente cu multe fibre. Evita alimentele care constipa. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jun 7 2007, 10:12 PM
Post #14





Musafir






eu nu stateam atata timp fara sa merg la medic, dar eu sunt mai panicata si ipohondra (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

sa nu lasi pe ultimul loc sanatatea pt ca e foarte importanta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
senorita
post Jun 7 2007, 11:09 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 34
Joined: 7-June 07
Member No.: 1,757



Tocmai s-a repetat povestea.. din nou sange abundent... si disconfort si usturime in timpul scaunului (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (
Off Doamne ce-o fi..... am atentie la alimente, beau ceaiuri pentru "iesit afara" ca sa evit constipatia... deocamdata nimic pozitiv.. Astept sambata sa merg la medic (azi chiar nu mai aveam cum sa ajung)

Offtopic: scuze ca ziua raspund mai greu, dar deh, sunt la munca, nu-mi permit cei de la IT atat de multe (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
senorita
post Jun 9 2007, 05:54 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 34
Joined: 7-June 07
Member No.: 1,757



Fetelor, am mers la doctor.. si.. vesti bune, in urma colonoscopiei, totul este ok.. adica ma rog cat poate sa fie de OK; ideea e ca NU am hemoroizi sau fisuri anale. Totul pleaca de la alimentatie si constipatie, pe care trebuie sa o evit cat pot. Un pic ciudat, avand in vedere gravitatea ultimelor scaune.. sa se ajunga aici doar din cauza alimentatiei...
Am tratament de urmat pentru urmatoarea luna: pastilute si unguent + alte restrictii alimentare, apoi merg iar la control.
Off, m-am linistit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Va pup si va multumesc, sper sa scap de dureri si probleme rectale (IMG:style_emoticons/default/dance.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 9 2007, 06:05 PM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fa-ti totusi si o laparoscopie. Preventiv. Cit ar fi de constipatie, din putinele mele cunostinte, nu e normal sa ai asa dureri si melena.
Ma bucur ca esti ok. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jun 9 2007, 06:06 PM
Post #18





Musafir






Ma bucur seniorita, de vestile pe care ni le-ai dat. Ai fost la doctorul pe care ti l-am recomandat? Esti multumita de el? Sa te tii de tratament, ca sa-ti ameliorezi starea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
senorita
post Jun 9 2007, 06:38 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 34
Joined: 7-June 07
Member No.: 1,757



QUOTE(roxanica10 @ Jun 9 2007, 05:06 PM) *
Ma bucur seniorita, de vestile pe care ni le-ai dat. Ai fost la doctorul pe care ti l-am recomandat? Esti multumita de el? Sa te tii de tratament, ca sa-ti ameliorezi starea.


Multumesc mult. Din pacate nu, programarea mi-o facuse prietenul meu si initial a crezut ca asa il cheam pe medic, dar nu..
Am fost la dr Aurel Tonea de la Proctoline. Dumnealui mi-a zis sa urmez tratamentul asta (medicamente, unguent + restrictii alimentare) si in functie de cum ma simt si cum decurg lucrurile, ne vedem peste o luna. A zis ca nu sunt motive de panica. Daca Doamne fereste sunt probleme, voi merge pt investigatii amanuntite. In principiu cu ce mi-a dat el, ar trebui sa fiu ok, desi intr-adevar si eu ma asteptam la ceva mai grav, avand in vedere simptomele. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Sper macar pana ma intorc in tara pe 26 sa nu am belele (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif)

V-am pupat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 9 2007, 07:53 PM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pe mine ma sperie faptul ca melena poate fi provocata de peste 100 de factori... de-ajuns sa ma imbolnavesc numai cit ma gindesc. Oricum, poate ca avind in vedere antecentele mele familiale, cind e vorba de asa ceva posibil sa ma impacientez mai mult decit e nevoie...
Bine ca esti bine, asta e cel mai important lucru! (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 01:16 PM