IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Homeopatie: Medici homeopati, tratamente homeopate
elle_ni
post Jan 6 2006, 04:22 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



h_2004, uite k pana cum nu m-a preocupat pasta de dinti fara mentol, unde mai pui k mie imi place pasta dedinti s-ti ia gura foc...dar voi merge kiar astazi la un plafar, si sa vedem ce gasesc...kiar daca nu am ajuns inca la homeopat.

deh...problema cu stomacul gol nu e una fericita, dar este unul in principalele motive pentru care vreau sa merg (acnee si diskinezie biliara).

te tzuc si astept nr.tel.(cand poti si cand il gasesti) :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
riana
post Jan 6 2006, 05:25 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 13
Joined: 20-December 05
Member No.: 121



Nu trebuie sa mananci/bei nimic 15-30 min (difera de la medic la medic durata) inainte de a lua remediul si nici alte 15/30 dupa.
Grauntele alea nu se ating cu mana, nu se tin langa telefonul mobil, televizor (surse de radiatii), nu se tin in locuri cu lumina puternica sau mirosuri puternice.
Se tin sub limba pana se topesc(zona e fff puternic vascularizata si remediul ajunge mai repede in sange)
Dr. de care am auzit ca ar fi foarte buni, dar eu incepusem remediul deja, ar fi :
-Mariana Trifa  212.78.69
-sotii Chirila 491.51.33
-Teleianu 320.64.14

Eu merg la dr. Marius Radu (asa cum am mai zis, nu ma pronunt insa categoric in privinta lui  ;) inca nu sunt vindecata complet, sunt doar "ameliorata) 336.25.07
Este un dr. tanar, imi place amabilitatea lui, faptul ca-mi raspunde la tot ce-l intreb si faptul ca nu are aroganta medicilor "consacrati"
Sper insa sa aiba priceperea lor  :fluierat:

daca mai ai intrebari...si te pot ajuta, cu draga inima
Go to the top of the page
 
+Quote Post
riana
post Jan 6 2006, 05:28 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 13
Joined: 20-December 05
Member No.: 121



Si inca ceva....remediile nu se iau la ora fixa....ci de regula dimineata si/sau seara si/sau pranz.
In general se iau cateva zile...2 sau 7 de ex si apoi 3-4 saptamani astepti sa-si faca efectul, sa lucreze.
Asa a fost la mine dar remediul si modul de administrare difera de la pacient la pacient.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 6 2006, 08:37 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Dr. de care am auzit ca ar fi foarte buni, dar eu incepusem remediul deja, ar fi :
-Mariana Trifa  212.78.69
-sotii Chirila 491.51.33
-Teleianu 320.64.14


multumesc,riana...cei trei medici ii aveam deja pe "listutza", dar nu stiam dacasunt  sau nu buni.am luar referinte despre ei numai de pe net...

sotii chirila (in voluntari am inteles ca stau si ofera consulatii) am inteles ca ar fibuni si pe latura pediatrica , latura care ma intere ff.mult pentru bebelul meu (desi practic orice homeopat ar trebui sa stie sa recomande un remediu, indif.devarsta...sau poate gresesc eu...)

de Teleianu am citit numai pe site-ul lui, dar mai caut...

iar de Mariana Trifa am numai cateva pareri, dar multumitoare...

si totusi Teleianu asta parca-mi inspira incredere...si azi...ca si ieri...

iertati-ma fetelor, daca va inebunesc cu medicii homeopati, dar chiar ma preocupa lucrul asta, si cand am cautat un pediatru pentru bebe, am tot studiat problema, ca tot cu stangu'n dreptu' mi-am dat...iar cei bine cotati au dat-o'n bara nashpa...de cteva luni a trebuit sa trag ponoasele incompetentei lor si reclamei prost facute....(eu, pe langa bebe :( ).

va tzuc  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 7 2006, 05:46 AM
Post #25


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



elle_ni uite nr: 721066- cu prefixul de BZ (ca nu mai stiu care-i ala parca 0238) dr Pavlovschi.
sper ca din toate informatiile primite sa gasesti ce cauti  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 7 2006, 05:01 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



multumesc, h_2004...il adaug la listutza...si sa vedem ce gasesc pe net si despre el...
:-*

orasul in care ofera consultatii medicul nu importa prea mult, pentru ca ma pot deplasa oriunde in tara...doar n-oi pleca peste mari si tari...numa' bun sa fie medicul...

in Bucuresti am vazut o groaza de oameni disperati care vin pentru un consult si asteapta ore intregi, sarmanii....asa si eu pot veni o data pe luna si-n iasi daca-i nevoie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 7 2006, 05:31 PM
Post #27


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



e o d-na doctor si e tare tare draguta .... iar pana la BZ faci maxim 2 ore
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 8 2006, 12:02 AM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



:oops:...io credeam ca e barbat...dar nu-i bai, aici sexu' nu conteaza :hohote:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 8 2006, 03:53 AM
Post #29





Musafir






eu mai mult decat o parere personala si neavizata despre homeopatie nush ce sa iti spun , eu cred ca se bazeaza in mare parte pe autosugestie , dar nu am incercat
Pacat ca nu mai e Carmelia pe aici , ca ea zicea la un mom dat ca e f incantata de homeopatie , ca a scapat de atacurile de panica cu ajutorul ei
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 8 2006, 04:27 AM
Post #30


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



http://www.abchomeopathy.com

http://www.elixirs.com/remedy.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 10:19 AM