IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bijuterie Meli Melo innegrita dupa 2 purtari, credeti ca am vreo sansa cu reclamatia?
kalua
post Nov 1 2006, 07:18 PM
Post #11





Musafir






(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif) bine c-ai rezolvat-o cumva. Pacat de bijuurile aurii, se poarta iar astea mai fine aurii si raman in moda si la anul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 14 2007, 11:22 PM
Post #12


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Am luat si eu multe chestiute de la meli melo si am intrebat daca se innegresc si ce sa fac ca sa evit asta. mi s-a explicat sa:
-nu le tin la umezeala/in apa (de parca le-as pune pe un tampon de vata imbibat in apa);
-nu ma dau cu parfum in zona. deci ar trebui sa ma dau cu parfum in zona kilotilor, sau cum?
-nu transpir.

am multumit pentru explicatii si am plecat. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 16 2007, 11:31 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



eu sunt innebunita dupa lucrurile de la ei, am o tona... cele din metal evident ca nu sunt nici de argint nici de aur... asa ca se innegresc foarte repede. eu am probleme mai ales cu inelele. cele care nu sunt de plastic imi inverzesc degetul (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) , iar coliere prefer sa imi iau de plastic sau atza (fibre textile). asta e, mie imi plac si nu ma pot abtine sa-mi tot iau de fiecare data cand sunt reduceri.

si sa stiti ca nu e doar o chestie legata de romania. si bijuteriile pe care le-am luat de la claire's (UK si frantza) sau H&M (franta, elvetia, cehia) se mai innegresc pentru ca nu sunt de argint sau aur. ata ete, sunt de efect...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 17 2007, 01:32 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Oarecum off-topic: mie inca mi-au mai atasat bonul de plicul cu bijuuri, deci banuiesc ca fiecare vanzatoare face cum crede.
Eu oricum nu imi iau decat agrafe si chestii de par de acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anca_f
post Apr 15 2007, 11:53 PM
Post #15


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 54
Joined: 14-April 07
From: Cu bocceluta in spate
Member No.: 1,480



Cam de mult nu a mai postat nimeni pentru topicul asta! Eu am avut o singura pereche de cercei de la meli melo care tot asa s-a innegrit dupa 2 purtari. Noroc ca erau primiti si nu m-am ofticat la culme. Ideea e ca la preturile alea se gasesc in magazine bijuterii placate cu aur care tin mult mai mult evident si chiar sunt foarte stilate.. nu neaparat trendy ca cele de la meli melo dar totusi frumoase. mi se pare o afacere mai avantajoasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihabi2003
post Feb 11 2008, 09:55 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 11-February 08
Member No.: 3,279



QUOTE(Ariana @ Oct 31 2006, 01:26 PM) *
Deci m-am luat acum vreo doua saptamani o bijuterie de la ei,un fel de lantzuc aurit,tocmai primisera marfa.Si...surpriza, dupa doua purtari arata ca naiba.
Nu am mai pastrat insa bonul dar stiu ca doar ei comercializeaza tipul ala de biju...chiar mi se pare nefiresc sa pastrez bonul la asa ceva mai ales ca nu am mai avut asa experienta neplacuta.
Maine ma duc sa vrbesc cu sefa de magazin...credeti ca am vreo sansa fara bon daca aia nu intelege cu frumosul?In caz contrat ma gandesc sa cumpar inca o chestie de genul si sa o port de doua ori, sa pastrez bonul si dupa aia la direct la Protectia consumatorului ma opresc.
Plus ca ma infurie si pretul...500.000 de mii...

si eu am patit la fel insa m am dus si mi am luat altceva in schimb
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heidi20
post Jul 31 2008, 09:05 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 31-July 08
Member No.: 4,378



buna fetelor ,
intamplator cautam un job fiind in vacanta de vara a anului trecut si gasesc "angajari la meli-melo" stiind firma am zis super un job cool
Insa treburile nu stau chiar asa cum le vedeti voi !
bijuteriile sunt aduse intradevar de afara , nu neaparat din paris , sunt aduse din madrid , germania etc, numai ca la primirea lor pe etichetele care ulterior noi le inlocuilam cu dragutele Meli Melo Paris , Scriau Made in China , iar pretul pt un colier fantezie care voi dati 500.000 era 3 euro Ceea ce e o diferenta ft mare, plus de asta bijuteriile care vin stricate , se pot reface de catre fete nu e problema
Iar despre bonul de casa se da de fiecare data asta am vazut personal (e obligatoriu altfel iti scade din salariu) Iar faza cu POLITETEA e oblibatorie altfel ti se scade din salariu , un salariat la meli-melo are concediu dupa 1 an de zile doar o sapatamana ! va vine sa credeti ? iar pauza ... pff nu mai vorbesc de asta nu exista decat 5 min in care mananci daca se poate sa nu mananci deloc e si mai bine !
Oricum acum ceva timp am fost plecata afara si am vazut bijuterii care le aveau la meli melo in magazin ft ieftine si modele care acolo se vindeau cu preturi exorbitatnte si afara erau maxim 7 euro !
Deci sunt foarte proaste calitativ , iar de inele de argint si aur , nu au liceenta de a le vinde ... stiu ca trebuia sa vina un control si fetele le-au strans pe toate ! nimeni nu mai avea voie sa spuna ca vinde argint sau placate , ci nu mai aveam , nu mai vinde etc , asa ca Fetelor mare atentie cu Meli-Melo nu tot ce zboara se mananca.... si Referitor la Bani sa stiti ca nu o sa va dea bani inapoi , decat daca va tiganiti cu ei , dar in schimb va dau acelasi produs sau eventual unul la alegere care se incadreaza in pretul respectiv !

Pupiceii :*:* (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 31 2008, 09:44 PM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Heidi, inteleg ca ai ceva cu cei de la Meli Melo insa un post ajunge nu e nevoie de mai mult.
In plus, ceea ce spui tu acolo trebuie dovedit: acuzatiile sint grave si pot intra foarte usor la calomnie. Esti SIGURA ca daca meli melo imi cere datele tale nu raspunzi din punct de vedere juridic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 1 2008, 08:58 AM
Post #19


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Apropo de meli melo, am fost la Unirea in Bucuresti si am vazut ca nu mai e meli melo acolo. La fel am incercat vis-a-vis unde era alt magazin si nici acolo nu i-am mai gasit. Stiti voi cumva unde in bucuresti mai sunt?
Mie imi plac mult clamele lor si mi se par mult mai bune decat oricare altele pe care mi le-am mai cumparat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Aug 1 2008, 09:14 AM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



La Orhideea .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:35 PM