IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ati face un copil cu un barbat casatorit si ati cere pensie alimentara ca sa ii "asigurati un viitor"?
Ce parere ai despre
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 34
Guests cannot vote 
Diana.
post Feb 6 2009, 10:13 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu sint de parere ca atunci cind hotarasti de una singura sa faci un copil , trebuie sa fii apta sa il sustii material, mental, fizic, sa fii apta sa ai singura grija de copilul pe care l-ai vrut tu.
Sa faci un copil in asemenea conditii si sa iti "dai seama" dupa ca ai putea stoarce niste bani in plus mi se pare o porcarie.

Kary, sa fim sincere: poate vreuna dintre noi sa spuna ca a fost refuzata de un barbat daca ea a vrut cu tot dinadinsul sa faca dragoste cu el si a facut tot ce i-a trecut prin cap sa il zapaceasca?
Sa fim serioase, avem, noi, femeile, smecheriile noastre, ca daca vrem cu adevarat, facem si un mort sa isi parda constiinta cind vine vorba de sex, daramine un barbat casatorit.

Rozy eu sit convnsa ca ar fi ajutat si dupa 18 ani daca era cazul. Nu stiu de ce. Poate din tonul mesajului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Feb 6 2009, 10:14 PM
Post #12





Musafir






Atunci inseamna ca trebuie sa ma gandesc ca daca o femeie rea voita se apropie de al meu el are scuza sa-i cada in plasa?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 6 2009, 10:16 PM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu neaparat. Insa citi barbati isi pot tine pantalonii pe ei in astfel de conditii?!

PS: A nu se crede ca ne certam. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Feb 6 2009, 10:20 PM
Post #14





Musafir






Tu ai dreptate in ceea ce spui, ca exista multe femei care urmaresc un interes dar exista si multe exceptii. Si stiu cazul unei fete tinere si inocente care a crezut in Fat frumos ajuns de peste mari si a cazut prada unui barbat mincinos... Cati barbati nu spun amantelor ca isi vor parasi sotiile, ca inca sunt insurati pentru copil, ca nevasta este groaznica... Cand esti indragostit si putin blonda te lasi purtata de val si crezi

ps. Clar nu ne certam, schimbam opinii ca niste fete mari si istete ce suntem (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 6 2009, 10:24 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu neg ce spui tu. Ca sint multi nenorociti care mint doar ca se culce cu o femeie. Insa tare mi-e greu sa cred ca o asemenea femeie va pastra copilul si apoi se va gindi la bani.
Va suferi, va plinge, isi va da pumni in cap, se va intreba de o mie de ori cum a putut fi atit de oareba. Dar de-ar fi sa fie numai din mindrie si tot nu va cere un sfant.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Feb 6 2009, 10:28 PM
Post #16





Musafir






Pai sa spunem ca eu locuiesc in Romania si intalnesc un italian. Schimbam nr de telefon adrese de mail, etc. Tinem legatura la distanta, el face ceva vizite prin Romania de afaceri, intre timp imi povesteste despre el ascuzand casnicia din tara de origine. In vizitele lui in Romania facem dragoste... Apare un copil, ce fac? Ii spun lui si el atunci se scuza spunand ca este insurat ca etc...

In niciun caz eu nu as avorta dar nici nu l-as lasa pe el sa iasa basma curata. Si nu pentru bani cat pentru copil l-as trage la respnsabilitate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 6 2009, 10:30 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Eu ma mir cum de de exista rezultatul de 12 procente la vot, la raspunsul cu DA. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
In nici un caz nu as face asa ceva.
Maat, ai dreptate cand spui ca numai de mandrie nu ar trebui acceptat un ban.

Kary, ar trebui ca persoana sa se gandeasca nitelus innainte sa faca dragoste. Ar fi o naivitate sa crezi ca un strain -pelegrin, nu are familie undeva, care-l asteapta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Feb 6 2009, 10:40 PM
Post #18





Musafir






Tu ai dreptate, toti trebuie sa gandim inainte sa facem ceva. Cu viata noastra si mai ales a unui viitor copil nu te poti juca.

Dar aici este vorba despre faptul deja consumat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitzigoi
post Feb 6 2009, 10:45 PM
Post #19





Musafir






Daca oricum o ajuta eu nu inteleg, nu cred ca el isi dorea acest copil, poate nici nu l-a intrebat daca e de acord. Din ce am citit in mesaj mi se pare ca forteaza nota: 'dar eu as vrea sa il fac' -adica sa-l forteze.... 'dureaza mult ?' - care o fi graba?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Feb 6 2009, 10:52 PM
Post #20





Musafir






Mandria nu-i tine de foame si cald copilului.
Eu(daca prin absurd,as ajunge sa ma culc cu unu insurat,nush,sa zic ca m-a mintit ca e singur..) i-as cere pensie. Nu as incerca sa "storc" de la el nic mai mult decat se cuvine. Dar daca el a cautat placere,nu vad de ce eu ca femeie ar trebui sa trec prin trauma unui avort,sau daca il pastrez, sa tin copilul ala cu te miri ce.


Aaa,si daca s-a culcat cu el stiind ca e insurat,pai mandria e deja pierduta (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

This post has been edited by rozy: Feb 6 2009, 10:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th June 2024 - 08:53 PM