IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Mass Media romaneasca e la pamant
Stefan
post Nov 28 2006, 03:07 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 28-November 06
Member No.: 761



La capitolul asta zbier , urlu si ma trag de par.Nu mai am unde sa ma ascund .Rusineeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!
Ma sufoca televiziunea si radioul ale mele nu ca le-am spart demult.Pai asta e muzica lumeeeeeeeee?
Ce muzica promoveaza televiziunile si radioul ..............vai de capul meu.Tot felul de afoni si "talentatzi" da si fara sa imi fie frica sau rusine dau nume pentru ca e parerea mea si gata.De la Animal X pana la tot felul de fete pline de "talent" nici nu prea le mai stiu numele dar ma intoxic .Cand merg undeva cu taxi ul trebuie sa-mi bag dopuri in urechi neaparat???Pai am ajuns sa dau din picior pe ritmuri animal mixte si mai stiu eu ce magarii???Trimit mesaje subliminale cred sau e ceva.Simt cum ma imbolnavesc , imi beau linistit berea in aer liber la o terasa si iarasi incepe.Unde sa ma ascund???Help!!!!!Si sa nu vorbesc de manele ca poate fac o criza de inima.
Sunt cateva exceptzii si in genul dance autohton dar putzine care suna un pic mai bine.Dupa parerea mea ar trebuii impuse cateva standarde de calitate in domeniu.Sa se faca programe speciale unde amatorii astia sa behaie pana innebunesc , treaba lor.Amestecand trupe ca Holograf ,Talisman etc , cu trupe de doi bani e foarte nociv!Nu avem posturi muzicale de televiziune sau radio de gen domne' .Ale noastre sunt de toate genurile si pentru toate gusturile , nu e bine , ce ar insemna sa mananc zece feluri de mancare in aceeasi farfurie?
Nu sunt profesionisti!!!Atomic si tv klumea nu sunt nici macar stereo si asta pe platforma satelit .Fara rusine se vede si se aude groaznic.Sa le fie rusine celor responsabili de asa ceva!!!Ne trateaza ca pe niste surzi si orbi.Nici in anii 80 nu se vedea si auzea asa in lumea asta mare.Sunt posturi in lume 5.1 si ei emit mono........ce sa se mai oboseasca vai de ei.Nu as putea sa spun asta de MTV ul romanesc e bunicel si muzica mai bine aleasa dar mai e drum lung.
Referitor la posturi ca taraf si mai stiu eu ce mama saraciei ar trebuii interzise , desfintzate dar e democratzie nu , jos cenzura dar nici chiar in halul acesta nu se poate , in loc sa ne educam tineretul am bagat taraf tv .Rusineeeeee sa le fie!!! Eu am crescut cu radio romania tineret si nu imi pare rau .Acum am luat de la occident to ce a fost mai rau si mai nociv si au mai crescut peste noapte si posturi d'astea hai sa bem sa punem tot aurul la gat sa..................aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
Acum ascult Stefan Hrusca cu Amintire de iubire .Maine pot asculta Open your heart -Europe ,No big deal -Lara Fabian,Laura Pausini,Holograf,Scorpions,Guns'n'Roses,Gregorian,Sarah Brightman,Era,Enya,Blackmore's night,o lista mare mult prea mare.Asta ca sa nu va mai spun de Children of bodom,Nightwish,Ambeon,After forever,Tristania ca nici nu am cu cine vorbii.In functzie de starea sufleteasca ascultzi altceva dar nu ce se promoveaza orbeste in zilele noastre.
Da si voi o sa spunetzi ; ba sti ceva daca nutzi place punetzi ma castile pe urechi si asculta ce vrei , da ma dar eu le-am tot pus si ma dor urechile ca si in somn stau cu ele .
Na poftim cultura ! Bravo natziune imbecila ! Asta suntem noi ! Tineretul de azi , pacat mare pacat ,uite ce devin !Afoni , habarnisti dar bineintzeles nemaipomenit de smecheri, bazatzi ,cool ce sa mai vorbim.
Mare pacat!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies (1 - 1)
Dore
post Nov 28 2006, 08:53 AM
Post #2


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Mă bucur că se aduce īn discuţie īn acest mod problema anti-talentelor. Din păcate, nivelul de cultură al spectatorilor este tare redus, fie doar şi prin gustul pe care īl au mulţi īn a privi dările īn stambă pe la Tv. Se uită la habarniştii cu aere de vedete şi rād. Uitatul ăsta creşte ratingul. Aşa că avem mari şanse să continue această peladă la nivelul mediei romāneşti.
Psihologic vorbind este perfect justificat, fiecare om nemulţumit de sine va căuta demonstraţii ale faptului că sunt alţii mai "varză" decāt el. Acţiunea este puţin relaxantă emoţional, dar consumă timp preţios, timp care ar putea fi folosit pentru redresare.
Nu-i ruşine să aibă omul o spoială de cultură, mai ales că vieţuim şi provenim din medii diferite, dar este degradant să nu fie interesat de evoluţie. Totul se īnvaţă.

Cred că multă lume ascultă bălăriile de la radio şi TV şi din comoditate. Nu cred că le place tot ce se difuzează acolo, dar există o lene patologică īn a căuta ceva mai bun.

Poftim o mostră de muzică aici şi nu este singurul topic de acest fel. Spune-ne acolo tot despre muzica pe care o asculţi. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:33 AM