IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rujuri rezistente la transfer si nu numai, Despre toate felurile de rujuri si gloss
kalua
post Jan 7 2007, 05:25 PM
Post #21





Musafir






@ioannaraluka: am mai citit pe nu stiu unde de bine de rujul Birthday de la Rimmel.

@walpu: bafta la purtat ochelari! Se gasesc acum modele asa frumoase de rame de ochelari, vei fi tare sexoasa. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif) Nici la mine nu mai dureaza mult pana trebuie sa port lunete si de-abia astept (mi-am si luat o rama mai clasica (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif) ), eu le vad si ca accesoriu de moda. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif)
Cum se cheama exact juicy tubes simplu? Dar cel bleu sidefat? (nu-s eu mare fan juicy tubes, dar daca trebuie... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/zapacitul.gif) ) Ma gandesc ca si cel bleu ar fi ceva pentru mine, ca-i nuanta rece.
Cutiuta mea de la EL are tot 9 nuante, bejul se cheama Crystal Coral si nu-mi sta deloc. Poate dac-as da cu bleu sidefat pe deasupra s-ar ameliora situatia.
Mie-mi stau bine nuantele reci, bejurile, piersica, nectarina nu ma prind deloc. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jan 7 2007, 05:37 PM
Post #22





Musafir






kalua, al meu juicy tube e din gama veche de la lancome, caci acum au tot felul de noi difersificari pe tema asta, e nunata glacier, si e un bleu sidefat care nu se vede albastru dar lumineaza, deschide si face mai rece nuanta rujului. L-am luat la nimereala acum vreun an si cred ca e singurul gloss care ma tine cel mai mult, nu se aduna, miroase fain si are gust yummy. Si mie imi sta mai bine cu nuante reci, si pe buze si pe la ochi.


later edit: acum ca mi-am adus aminte, voiam s-o intreb pe zetta cum mai sta cu buzele, parca isi facuse cu ceva vreme in urma o marire, ma bate gandul si pe mine asa pt la vara; bine nu zic ca nu e un moft pe care m-a apucat pe mine acuma, dar asa o info mi-ar prinde bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 19 2007, 04:56 PM
Post #23





Musafir






ioannaraluka, am eu un ruj la servicu, pe masa, e bun ca ma pot da "pe de rost" cu el, nu-mi trebuie oglinda si-mi hidrateaza buzele. Si chiar in ultimele zile mi-a placut cum aratam cand ajungeam acasa rujata cu el. Am pus acum mana si m-am uitat de care e: L'Oreal Cristal Praliné din gama Color Riche. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 19 2007, 06:19 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



O sa ma uit si eu dupa nuanta, dar am o banuiala ca nu corespund nuantele de la o tara la alta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 6 2007, 01:10 PM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Update la nuante nude:
Mi-am luat mult-doritul ruj Rimmel Birthday Suit, asa imi place cum sta pe buze, trebuie sa il mai ajustez putin din creion, ca am pigmentul roz inchis si fara arata strange.
Si in sfarsit apar doua chestii interesante:
L'Oreal Accords Naturels:
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c168/ioannaraluka/maquillage-798-278-300x300.jpg)
Si Bourjois 3D Les Nudes:
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c168/ioannaraluka/image2xl.jpg)

Primele ar trebuie sa fie deja in magazine; nunatele sunt pe tip de par/culoare ten:

pentru blonde: bej rosé, nuantele 233 Boreal, Taffeta si 235 Nude
pentru satene : bej sidefat, nuantele 236 Organza si 237 Sienna
pentru satene deschis: bej sclipitor 232 Cashmere si 241 Orchid
pentru brunete : bej brun 231 Sepia/Silk si 240 Dune
pentru cele cu ten portelan: bej corai: 230 Pashmina si 234 Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Mar 6 2007, 01:25 PM
Post #26





Musafir






walpu acum am vazut postul tau. pt amanunte da-mi pm in rest totul e ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Mar 6 2007, 03:21 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE(roxanica10 @ Jan 6 2007, 04:32 PM) *
Nu stiu sa-ti spun exact nuanta, oricum depinde f mult de ph-ul fiecareia...dar eu sunt f multumita de produsele de make-up (farduri, rujuri, blush s.a.) de la ArtDeco, care-i firma nemtzeasca. Eu le-am gasit in Ina Center la noi. Eu zic ca un ruj trebuie sa fie mai mult hidratant, decat rezistent la transefer.

Ce nu-ti recomand de la ei e Magic Fix-ul care usuca f tare buzele....chiar daca da rezistenta. Gasesti gama de nuante si tipurile de ruj la ei pe site


Ce preturi au cei de la ArtDeco?
Ma refer la un pret de ex la un ruj, ca s aimi dau seama daca imi permit sau nu....ca am vazut o trusa de farduri testere tare faine, dar ...ma sperie pretul posibil...

QUOTE(ioannaraluka @ Mar 6 2007, 11:10 AM) *
Primele ar trebuie sa fie deja in magazine; nunatele sunt pe tip de par/culoare ten:

pentru blonde: bej rosé, nuantele 233 Boreal, Taffeta si 235 Nude
pentru satene : bej sidefat, nuantele 236 Organza si 237 Sienna
pentru satene deschis: bej sclipitor 232 Cashmere si 241 Orchid
pentru brunete : bej brun 231 Sepia/Silk si 240 Dune
pentru cele cu ten portelan: bej corai: 230 Pashmina si 234 Pearl



Si totusi pt roscatele cu ten comsi-comsa (nici portelan nici inkis) nu au scos nimic (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Mar 6 2007, 06:26 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



nu stiu daca s-a mai mentionat dar max factor lipfinity , nu-l scoti de pe buze si daca vrei . e hiper-rezistent. si au multe nuante plus balsamul acela cu care te dai ca sa nu usuce buzele, eu il gasesc revolutionar (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 12 2007, 02:31 PM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Mi-am luat Accord Naturels (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) nr. 231 pentru brunete, cel mai inchis din poza. E super ca textura si nuanta, cred ca mai imi iau.
Am si eu Lipfinity, dar nu-l folosesc decat f rar si atunci pun intai vaseline pe buze, sa nu mi se usuce f tare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vitamina
post Apr 19 2007, 11:51 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 9
Joined: 13-April 07
Member No.: 1,473



eu mi-am luat rimmel birthday suit,culoarea e super faina, dar are un gust ciudat...e prea parfumat pt un ruj (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Cred ca color last de la astor ar fi fost mai bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:36 PM