IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pudra minerala, Mai buna decat fondul de ten sau pudrele normale?
Magnolia
post May 8 2008, 02:46 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 8-May 08
Member No.: 3,826



Ciao, fetelor! M-am gandit sa duc subiectul asta in discutie, sa vad ce parere aveti. Se zice ca e mult mai buna si benefica pentru ten decat fondul de ten si restul pudrelor. Ce ziceti? Eu am inceput s-o folosesc si tre sa spun ca-mi place f mult. Si mi se pare tenul mai liber decat cu fond de ten . Trebuie sa spun ca am fost o consumatoare avida de fond de ten, nu ieseam din asa fara el pe fata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post May 8 2008, 02:53 PM
Post #2


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Eu mi-am luat Double compact mineral de la Sephora si imi place deocamdata, e drept ca pana seara cam dispare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) dar poti oricand sa-ti mai dai un strat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magnolia
post May 8 2008, 03:03 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 8-May 08
Member No.: 3,826



Eu am stat pe net cateva zile sa ma documetez de care sa-mi iau, mai ales ca am probleme cu punctele albe/negre si vroiam sa fie ceva necomedogenic. Si spre surprinderea mea foarte recomandata a fost Maybelline Mineral Powder. Am luat-o asa, de incercare, si sunt foarte multumita. Tenul meu nu este f gras, deci tine destul de bine. Eram pe punctul de a-mi lua Revlon si acum nu-mi pare rau. Si mi-am luat si blush-ul mineral, am nierit o nuanta faina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 8 2008, 03:29 PM
Post #4


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Magnolia (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Sper sa te simti bine la noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magnolia
post May 8 2008, 04:58 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 8-May 08
Member No.: 3,826



Multumesc, Fanny!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 8 2008, 05:10 PM
Post #6


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Magnolia bine ai venit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

am citit zilele trecute in ziar despre o pudra tranparentade la make-up forever si pare foarte interesanta, am sa merg s-o cercetez indeaproape si revin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magnolia
post May 8 2008, 05:55 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 8-May 08
Member No.: 3,826



Merci, Cleo! Ciao! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgy_georgy
post May 9 2008, 12:44 PM
Post #8


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 60
Joined: 27-October 07
Member No.: 2,511



hmm....deci e mult mai buna?cam care ar fi diferenta ? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) nu prea cunosc si d aia (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magnolia
post May 9 2008, 08:39 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 8-May 08
Member No.: 3,826



Pai cica e mai buna pt ca are minerale in compozitie. Si o textura foarte usoara. Se zice ca poti sa si dormi noaptea cu ea pe fata, ca nu blocheaza porii... Ma rog, mie asta mi se pare o prostie, dar na... Sa dormi cu orice fel de machiaj pe fata mi se pare ca-ti bati joc de fata ta. Anyway, referitor la textura usoara e adevarat, se simte mai fain pe fata si nu o folosesc decat pe ea, fara fond de ten. Si putin blush, de semenea. Ma gandeam ca nu o sa acopere destul de bine, dar e ok. Bine, acuma nu chiar ca un fond de ten care "tencuieste" tot, dar surprinzator de bine. O sa incerc sa o fixez cu apa termala Avene, sunt curioasa daca schimba ceva.
Am avut-o si pe aia de la L'Oreal, Accord Parfait, dar nu am folsit-o de prea multe ori ca nu am nimerit nuanta. Si incarca tenul mai mult decat Maybelline. Si in plus Accord Parf contine si talc... Si Revlon (nu mai stiu exact cum se numeste asta minerala de la ei) are talc. Si in plus am citit si niste reviewuri can proaste despre ea.
Singurul lucru referitor la cea de la Maybelline e ca nu prea e recomandata pt tenul f gras. Dar al meu e chiar uscat pe alocuri, deci numa' bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post May 10 2008, 06:53 PM
Post #10





Musafir






Da, chestia cu dormitul cu pudra minerala pe fata e discutabila.
Intr-un articol pe care l-am citit eu se spunea intr-adevar ca pudra minerala e necomedogena, poti dormi cu ea pe fata, insa se spunea acolo ca pudrele cu adevarat minerale si bune nu trebuie sa aiba mai mult de 4 ingrediente in compozitie. Iar toate cele pe care le-am vazut eu: Revlon, L'oreal, Maybelline, au zeci de ingrediente. Mai este o pudra noua de la Clinique tot minerala, insa nu m-am uitat la compozitie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 8th May 2024 - 02:51 AM