IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Mancaruri si deserturi ciudate, mai rar intalnite si neasteptate
Diana.
post Apr 21 2011, 09:59 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am deschis acest subiect pentru ca de curind am avut ocazia de a minca... dulceata de vinete. Dap, ati citit bine, e vorba de vinetele pe care noi in mod obisnuit le coacem pentru salata sau le folosim in mancaruri...
Am gasit aceasta dulceata de vinete la piata, e o taraba a unei grecioace-grecoaice. Am mai luat de la ea o dulceata de cirese absolut minunata si ieri am trecut sa iau masline si inca o portie din dulceata de cirese. Insa cind am vazut-o pe cea de vinete, nu m-am putut abtine sa nu cumpar!
Culmea e ca in urma cu ceva timp am vazut cum se face dulceata de vinete pe Travel&Living, intr-o emisiune culinara care are ca tema bucataria cipriota.
Iata dulceata de vinete (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/1myfood/a-3.jpg)


(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/1myfood/b-3.jpg)

(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/1myfood/c-4.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Apr 21 2011, 10:17 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Chiar nu m-as fi gandit! Ce ciudatel arata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si ce gust are? N-am vazut niciodata....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 21 2011, 10:19 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu am vazut numai la tv (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) E..buna! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Am notata si reteta pe undeva. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Numai ca dulceata de vinete pe care am vazut-o eu, era si cu nuci.
Am vazut citeva tentative de retete pe www, insa ce e in limba romana nici nu se compara ca aspect cu ce am eu in borcanel acuma (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Vinetele sint foarte mici, maxim 3-4 cm, culese crude, verzi. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 22 2011, 09:19 AM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Ce faine sunt!!!
Nu mi se pare nimic ciudat, deoarece si eu am facut vinete pane umplute cu dulceata si au fost minunate! Atunci am realizat ca vinetele se preteaza si pentru desert (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th September 2024 - 02:02 AM