IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages V  « < 25 26 27 28 >  
Reply to this topicStart new topic
> Creme pentru contur ochi, Marci, rezultate, preturi, recomandari
Cindy
post Mar 2 2010, 11:13 PM
Post #261


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Daa, a remarcat-o si azi frate-miu cand a venit pe la mine si a dat iama in frigider. Cica ce e astaaa?!? Ia pune-mi-o si mie! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Mar 27 2010, 11:14 AM
Post #262


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



Am peste un an de cand folosesc clarins pt ochi cu spf 30.Ridurile pe care le aveam nu au disparut, dar nici nu au mai aparut altele noi.Asta inseamna ca-si face treaba.Am folosit-o si iarna si vara, in fiecare zi, dimineata.O sa-mi dau seama dc a avut efect cu adevarat, peste 5 ani. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

In schimb seara nu am gasit o crema care sa-mi placa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monica_s23
post May 29 2010, 12:10 PM
Post #263





Musafir






QUOTE(Cindy @ Feb 18 2010, 08:54 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Laur! Ma bucur ca si baietii sunt interesati de cosmetice (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
Eu nu sunt de acord ca o crema de ochi inseamna doar marketing, chiar daca o spune Paula Begoun. Pielea din jurul ochilor este muult mai sensibila, nu secreta sebum, se confrunta cu alt tip de probleme: pungi, cearcane, riduri mai pronuntate etc., deci eu cred ca are nevoie de ingrijire speciala.
Eu folosesc acum o crema pentru ochi Biosure, cu aloe vera si ulei de argan, printre altele. Producatorii sustin ca 98.8%din ingrediente sunt de origine naturala, ceea ce este un lucru foarte bun. Este hidratanta, mie imi place.
Uitati si o poza:
(IMG:http://www.vitalya.fr/catalog/images/BIOSURE-CONTOUR-DES-YEUX.jpg)


Buna Cindy,

Iti poti da seama daca crema este intr-adevar organica dupa organismele care au certificat-o.. De exemplu ce asociatii sunt scrise pe pachet? Nu prea imi pot da seama din poza. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 29 2010, 03:31 PM
Post #264


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Monica (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Este certificata Ecocert, celelate insemne care se pot vedea in poza sustin ca: nu are parabeni, aluminiu si phenoxyethanol si ultimul ca nu este testata pe animale.

Mie imi place ca este hidratanta, imi netezeste si lumineaza pielea din jurul ochilor. Nu este grasa si fondul de ten se poate aplica imediat sau la intervalul pe care il dorim. Riduri nu am, deci nu ma pot pronunta si in acest sens.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monica_s23
post May 30 2010, 08:17 PM
Post #265





Musafir






QUOTE(Cindy @ May 29 2010, 04:31 PM) *
Monica (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Este certificata Ecocert, celelate insemne care se pot vedea in poza sustin ca: nu are parabeni, aluminiu si phenoxyethanol si ultimul ca nu este testata pe animale.

Mie imi place ca este hidratanta, imi netezeste si lumineaza pielea din jurul ochilor. Nu este grasa si fondul de ten se poate aplica imediat sau la intervalul pe care il dorim. Riduri nu am, deci nu ma pot pronunta si in acest sens.


Multumesc frumos pentru primire :* Cat priveste crema ta poti fii sigura ca este un produs organic. Ecocert este o asociatie foarte cunoscuta din Franta care certifica produsele organice pentru 80 de tari din intreaga lume si 70% din produsele organice frantuzesti. Asa ca felicitari pentru alegerea facuta si as vrea sa vad mai multe persoane care folosesc produse organice in jurul meu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 31 2010, 09:59 PM
Post #266


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Da, stiu despre Ecocert...mie mi-au sunat foarte bine unele ingrediente din compozitie, spre deosebire de a altora din Sensiblu (cand m-am dus hotarata sa atac o crema pentru conturul ochilor). Mi-a mai placut si cea de la 3Chenes.
Vad ca tu esti fana produse organice, spune-ne si ce iti place tie, este ok sa dai numele brand-urilor, atat timp cat nu mentionezi si magazine online romanesti de unde se pot achizitiona. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monica_s23
post Jun 1 2010, 09:41 AM
Post #267





Musafir






QUOTE(Cindy @ May 31 2010, 10:59 PM) *
Da, stiu despre Ecocert...mie mi-au sunat foarte bine unele ingrediente din compozitie, spre deosebire de a altora din Sensiblu (cand m-am dus hotarata sa atac o crema pentru conturul ochilor). Mi-a mai placut si cea de la 3Chenes.
Vad ca tu esti fana produse organice, spune-ne si ce iti place tie, este ok sa dai numele brand-urilor, atat timp cat nu mentionezi si magazine online romanesti de unde se pot achizitiona. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Eu folosesc ca si produse organice in special produse de machiaj organice, asa am inceput pasiunea pentru ceea ce este organic (acum un an), deoarece am vazut ca tenul meu le accepta si nu se mai ingrasa asa repede (am tenul gras si imi apar cosuri de la cosmeticele cu care nu se impaca), asa ca am investit pe aceasta parte (am aproape toate cosmeticele pe care le folosesti zilnic produse organice: rimel, fard, ruj, luciu, eyeliner, fond de ten, pudra, blush). Brand-ul produselor de machiaj este Nvey. Dupa care m-am informat ceva mai mult si am zis ca trebuie sa imi schimb si unele din produsele de ingrijire a tenului, asa ca am investit si pe partea asta. Pentru ingrijirea tenului folosesc produse din gama Green People (deocamdata nu am decat o crema de fata, un gel de ochi si balsam de la ei). Vreau sa ajung sa inlocuiesc toate produsele pe care le folosesc cu produse organice, dar acest lucru se va realiza treptat (din pacate le gasesti la reduceri, dar trebuie sa prinzi momentul, iar la pret intreg sunt mai scumpe decat celelalte, dar merita efortul financiar, pentru ca banii vin si pleaca (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ). Eu vreau sa stiu ce alte produse organice mai folositi si voi si care sunt efectele, pentru ca mereu sunt deschisa catre noi incercari.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jun 1 2010, 10:40 AM
Post #268


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Monica, imi placi, esti de-a mea ! Mai scrie , ca te citesc cu interes maxim (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Eu sunt eco-maniac si din pacate, din considerente de lipsa de informatii, lipsa de pareri, lipsa de timp ca sa caut, lipsa de bani , etc, nu sunt pe cat de maniaca mi-as dori sa fiu . Asa ca, uite, ma inspir si eu de la tine, m-ai facut curioasa sa caut produsele despre care vorbesti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Produsele Nvey se comanda pe net sau se gasesc si la noi?

This post has been edited by Laryss_A: Jun 1 2010, 10:41 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monica_s23
post Jun 1 2010, 03:39 PM
Post #269





Musafir






QUOTE(Laryss_A @ Jun 1 2010, 11:40 AM) *
Monica, imi placi, esti de-a mea ! Mai scrie , ca te citesc cu interes maxim (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Eu sunt eco-maniac si din pacate, din considerente de lipsa de informatii, lipsa de pareri, lipsa de timp ca sa caut, lipsa de bani , etc, nu sunt pe cat de maniaca mi-as dori sa fiu . Asa ca, uite, ma inspir si eu de la tine, m-ai facut curioasa sa caut produsele despre care vorbesti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Produsele Nvey se comanda pe net sau se gasesc si la noi?


Ma bucur Laryss ca te ajuta informatiile pe care ti le ofer..incerc si eu cat pot sa ma informez, ca alta sansa nu avem, deja nu mai am incredere un campaniile de marketing (nu ca as fi avut pana acum, eu am terminat marketing si cam stiu care este scopul si obiectivul acestor demersuri publicitare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ).

Cat despre produsele Nvey le gasesti in farmaciile Dona, in magazinele Douglas, Plafar sau le poti comanda si online (daca ii cauti pe google gasesti link-ul unui distribuitor din Romania, - nu stiu daca pot sa ii zic numele, ca sa nu facem reclama). Am zis si de metoda online pentru ca am vazut ca sunt mai ieftine decat in farmacii. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Daca mai ai intebari nu ezita sa imi scrii. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 2 2010, 10:37 PM
Post #270


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu am incercat cateva produse organice de la Akamuti, mi se par foarte reasonable raport calitate-pret si foarte bune.
De la Green People, am incercat un sampon si balsam dar parca nu mi-au placut. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Pages V  « < 25 26 27 28 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 15th May 2024 - 09:49 PM