IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sa ne lasam de fumat: tigarile electronice
Oana
post Feb 13 2011, 09:55 AM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Jo, abia astept sa vorbesc cu tine. Unde esti? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Feb 13 2011, 02:11 PM
Post #12


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Oana felicitari pt lichide , sunt doar de alea cu rezerva ? sau picuri tu pe bumbacul ala ?

Te sfatuiesc la inceput sa bei cat mai multa apa ... Pentru ca la inceput nu iti dai seama cat de mult fumezi cu astea si daca bagi prea multa nicotina ai tendinta sa te deshidratezi , asa ca baga lichide multe (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 13 2011, 07:21 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Am luat si rezerve si lichid si picur pe bumbacul ala.
In schimb nu mai tine bateria la nici o tigara, adica cel mai sigur ma duc la farmacia respectiva sa-mi dea altceva...nu stiu, o tigara mai performanta. De DSE 901 ce stii? Am auzit ca tine bateria binisor.

Oricum, azi am avut vizitatori si au fumat la greu , dar nu am fost tentata deloc sa trag macar un fum. Chiar mi s-a parut scarbos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 14 2011, 05:30 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Revin cu noutati.
Azi dimineata tigarile au luat-o razna. Se aprindeau singure (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) M-am dus la farmacia respectiva cu garantia si mi-am luat banii inapoi.
Am sunat la un numar de telefon de pe net, o tipa care vindea tigari electronice in Iasi. M-am intalnit cu ea si mi-a dat de proba o tigara si un lichid cu aroma de cirese. Daca sunt multumita maine o cumpar.
Deja pufai din ea de dimineata si bateria tine ...nu gluma.
Concluzia e ca nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere din farmacii, cica sunt cam de unica folosinta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 15 2011, 11:41 AM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Tot eu vin cu noutati (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Am cumparat tigara si o baterie de rezerva. Sunt multumita, mai mult de faptul ca n-am mai cumparat tigari normale si nu ma tenteaza.
Sper din tot sufletul sa scriu si peste mai mult timp la topicul asta...numai vesti bune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Feb 15 2011, 03:06 PM
Post #16


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Oana f bine ca ai gasit pe cineva care te lasa sa testezi produsul , nu stiu de tigara aia , pare rau nu le-am cumparat pe toate , io m-am informat de pe un forum german ce sa imi cumpar de la alti fumatori inraiti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) dar produsele mele sunt scumpe..

Acum la inceput iti trebe produse bune , ca pana la 3 luni tentatia este mare . De obicei produsele de la farmacii tin maxim o luna ..
Chiar ma bucur pentru tine ca nu te tenteaza tigara , si mie acu mi se pare oribil fumul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) dar am doar 21 zile fara sa fumez tigari normale, am inceput sa tusesc . M-am informat ce sa fac cu tusea asta , ziceau ca in tigari este f putina menta de aia nu tusim cand fumam , am sa imi cumpar lichid cu menta pe viitor , pana atunci am sa imi fac ceaiuri de menta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) sper sa ajute .

Nici pretenul nu mai fumeaza tigari deloc de 5 zile acu , si sunt f mandra de el (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)




Go to the top of the page
 
+Quote Post
kittyvrancea
post Feb 15 2011, 03:15 PM
Post #17


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 123
Joined: 1-February 11
From: Romania
Member No.: 9,804



Buna, tuturor!
Sa va zic cum m-am lasat eu de fumat? Simplu, fara cheltuiala si foarte eficace (in cazul meu, bineinteles).
Acum 2 ani am fost in vizita la cineva internat la Institutul de Pneumoftiziologie M. Nasta. Ce am vazut la pacientii cu boli cauzate in principal de la fumatul pe termen lung m-a determinat ca din secunda doi sa arunc pachetul de tigari si sa le las pentru totdeauna. Acei oameni erau distrusi. La mine s-a declansat acel click la nivel psihic si de atunci va zic ca ma simt mult mai bine fara nicotina, gudron si alte otravuri existente intr-o tigara.
Cat despre produsele care-ar trebui sa ne dea o mana de ajutor in renuntarea la acest viciu, va zic ca nu am incredere; cea mai buna metoda a fost, este si va ramane VOINTA.
Pe cine-l tine, sa faca o vizita la o sectie pneumo! E foarte constructiva.

Va pup!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Feb 17 2011, 07:06 PM
Post #18


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Oana cat te-a costat o tigara? Tata e mare amator de 2 pachete pe zi si ar fi o adevarata realizare daca l-as putea convinge sa treaca pe electronice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 17 2011, 08:26 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Winu, prima data sora a dat 230 ron pe 2 tigari cu incarcator si tot ce trebuie. Pe lichidul de pus in tigara 60 ron.
Eu m-am dus dupa 2 zile cu ele la farmacie si le-am returnat. Am scris eu de ce.
Am cumparat de la o tipa de pe net 2 tigari Mini Cig , la pretul de 200 ron cu tot cu lichid vegetal de 10 ml.
Recunosc ca puteam lua o teapa frumoasa, dar tipa mi-a dat o tigara pentru o zi, sa o testez.
Nu stiu ce sa zic mai mult decat ca nu mai poftesc la tigarile normale (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Jo, tie cum iti mai merge?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Feb 17 2011, 09:52 PM
Post #20


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



100RON TIGARA. Cat tine lichidul ? Sincer as prefera glicerina pentru ca iese mai mult fum si la inceput asta banuiesc ca este esential. Si noi suntem din IASI, poti sa-mi dai nr tipei? Ce parere ai de ofertele de EDITAT - sters link catre site romanesc ?

This post has been edited by Teocris: Feb 18 2011, 09:52 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:08 PM