IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Culorile acestei ierni
meli
post Jan 2 2006, 02:24 PM
Post #1


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



Spre rusinea mea nu prea stiu in iarna aceasta ce culori de haine sunt in voga.
Am observat ca se poarta mult combinatii de negru sau maro sau crem cu auriu.De fapt am vazut foarte mult auriu pe fete.Mie,sincer,mi se pare ce se exagereaza cu auriul asta si arata cam tiganesc in cantitati mari.
Eu iarna aceasta parca inclin spre nuante de maro-roscat si verde militar, si crem.
Voi spre ce culori inclinati iarna aceasta?
Ce combinatii faceti?de culori si de piese vestimentare?
Va intreb si pentru ca de Craciun am fost cu mama la cumparaturi si mi-am luat haine in culorile maro-roscat ,verde si cizmulite crem si am vazut un costum pantalon-sacou de ginsi crem care m-au marcat,si l-as cumpara ca merge combinat fain cu fusta
si cizmele noi.  :) dar nu vreau sa par oldie ca ,culorie astea se purtau acum 2 ierni  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Jan 3 2006, 02:53 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



voi ce culori purtati iarna asta?sau ce combinatii va plac si vi se par potrivite pentru anotimpul acesta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 3 2006, 05:05 PM
Post #3


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Eu sunt obsedata de maro si de verdele de care povestesti tu asa ca iarna aceasta sunt tare happy.Desi trebuie sa recunosc ca aceasta paleta de culori care nu prea intinereste dar imi place...:)
Sa ai grija  la crem meli sa nu te spalaceasca...noi cum suntem cu tenul mai deschis daca nu ne machiem aratam de parca ne pregatim sa lesinam...:)Niste accesorii mai inchise zic eu ca mai salveaza o tinuta de genul asta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jan 3 2006, 05:49 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



io ma imbrac cu orice culoare.  :D nu ma iau dupa moda. bine ca am si d-astea pe maro si pe verde turbat...dar in general...cu orice...si kkniu e bine..mie imi sta bine cu orice  :sexylady:  :ametit: :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Jan 3 2006, 09:42 PM
Post #5


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



tie ariana iti sta foarte bine cu culorile astea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 4 2006, 01:31 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



io, de cand sunt mamica, nu prea mi-am reinoit garderoba, in schimb jonglez cu diferite accesorii, combin lucruri cat mai "aiurea", dar cu un efect mai special....

ma imbrac in culori deschise (nu suport culorile inchise), dar care sa contrasteze cat de cat...
de obidei ma imbrac in toate nuantele de verde, alb imaculat, galben strident, uneori bejuliu, extrem de rar in rosu sau grena (ma irita culorile astea, desi imi sta foarte bine cu ele) si, la toate acestea "asortez" cele 40 de perechi de blugi, achizitionate inca din liceu si pana acum :P...le mai modific, le mai pun un accesoriu-doua, dar croiala per anssamblu tre' sa ramana oarecum aceeasi...sunt fan blugi, si cred ca asa voi ramane pana la pensie :P

cum elegant (a se citi la 4 ace) nu ma servesc pentru ca nu mai merg la serviciu, blugii ii transform intr-o tinuta eleganta incaltandu-ma cu ceva elegant cu sau fara toc, o bluza mai deosebita, stil romantic cu volane, semitransparenta, sau bluze simple, mulate, scotandu-le in evidenta simplitatea si eleganta prin accesorii mai deosebite puse la gat sau cercei, sau accesotii finute pentru par (nu prea mai gasesc asa ceva...)

acum vreau sa-mi colectionez cateva curele amri, late, pentru a-mi pune in evidenta talia, curele care mai repede sa cada pe talie, nu s-o spanzure ca pe un parizer...dar nu stiu pe unde sa le caut...in tot buc.nu am vazut decat curele cu zorzoane,cica sa imite efectul musulman, care mie mi se pare mai degraba efect"de prost gust"....

stiti cumva magazine cu accesorii indiene, turcesti, arabesti, dar deosebite si originale, nu facaturi din europa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Jan 4 2006, 01:35 PM
Post #7


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Cu marou' asta nu stiu ce sa zic, cica e in mare voga dar si acum vreo trei ani era sau cel putin la mine ca eu m-am cam saturat de dansu asa singurel dar cu niste albastru din asta ocean parca e altceva. Mai imi place mov inchis, violet sa zicem dar fara exagerari si negru e la moda, ...dar cand nu a fost. Eu una daca m-as deplasa cu masina :'(, m-as imbraca in alb, si cu ceve accesorii verzi (ca iarba), dar nu am si ar fi pacat sa ajung la scarbici alb cu maro :-X de la noroi, deh... pana la urma tot in voga as fi ;)
:-*

ps.
elle_ni un magazin foarte interesant cu accesori gasesti in Titan la etajul trei, undeva prin spate pe langa niste pantofi. Au cateva accesorii super interesante.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 4 2006, 01:49 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE


elle_ni un magazin foarte interesant cu accesori gasesti in Titan la etajul trei, undeva prin spate pe langa niste pantofi. Au cateva accesorii super interesante.


sar'na tits-ule, merg maine, ca stau la douaj'de minute de mers pe jos....mmmmmmm...abia astept sa vad ce gasesc p'acolo, nu de alta, da' se apropie ziua mea si nu stiu cu ce sa ma inzorzonez :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Jan 5 2006, 10:23 AM
Post #9


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Cu placere, tu tuculesc :-* Spor la cumparaturi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Jan 6 2006, 11:24 PM
Post #10


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



azi am avut chef de albastru,blugi albastri si un plover tricotat cu fir din acela in mai mmulte culori( alb,albastru-mai multe nuante) si cizme albe
maine oare de ce culori voi avea chef  :-X ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 12:15 PM