IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

101 Pages V  « < 43 44 45 46 47 > »   
Closed TopicStart new topic
> Shopping: Ce ati mai cumparat? Cosmetice, haine, pantofi, accesorii, Partea a II-a
roxanica10
post May 5 2008, 12:25 PM
Post #441





Musafir






Am vazut intr-un mini-mall din Praga, Flora, parca se numea. Evident ca nu aveau toate produsele. Costume de baie ioc. Preturile am impresia ca erau un pic mai mari, adica 5$=5 EUR. Am vazut chilotei si f multe bluze de corp, treninguri, dar nu chestii elegante. Daca stau sa ma gandesc hainele elegante le poti comanda doar pe net, ca nici in State nu erau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 5 2008, 05:01 PM
Post #442


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Luat Aqua Allegoria Anisia Bella, guerlain. Foarte fain pentru vara.

(IMG:http://i13.ebayimg.com/05/i/000/c2/fd/a2ae_2.JPG)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 5 2008, 05:07 PM
Post #443





Musafir






Di, ai depasit 15 bucati? Fii sincera te rog (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Hai sa te dai cu el cu placere si sa-ti aduca multe aprecieri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 5 2008, 05:10 PM
Post #444


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Di la cat ai ajuns cu numaratoarea? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ...sa le porti cu placere
pe asta chiar am sa merg sa-l miros

am uitat sa-i scriu mai devreme lui Roxi ca aici fardurile MAC se invart pe la 20$
insa eu am un principiu pe care nu mi-l incalc "tot ce pun pe fata trebuie sa fie de buna calitate" (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) prefer 2-3 farduri bune decat 15 de calitate medie. Oricum ma tin foooarte mult desi ma machiez zilnic
Insa la 20$ e f acceptabil si balanta calitate pret inclina spre calitate in comparatie cu alte produse mult mai scumpe insa de calitate mai slaba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 5 2008, 05:15 PM
Post #445


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu am ajuns inca la 15, mai am. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Mai vreau Diamonds de la Armani, ma innebuneste parfumul ala...

Aqua Allegoria Anisia Bella miroase a lamiita, a citrice, e foarte potrivit pentru vara, e fresh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 5 2008, 05:22 PM
Post #446





Musafir






Cleo, mersi de lamuriri (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Sa stii ca si eu dau o groaza de bani pe toate produsele de ingrijire si cosmetice, dar la farduri nu stiu ce am de ma zgarcesc. De fapt stiu, am vazut ca astea Artdeco, care costa in jur de 7 euro sunt destul de bune; ce-i drept si cantitativ cred ca-s reduse la jumatate fata de MAC. Oricum, m-ai convins sa incerc MAC data viitoare. Dar au atatea nuante ca nu pot sa ma decid.

Cleo, abia acum am citit primul tau mesaj. Eu am vazut ca OPI folosesc fetele de la Abbate, dar inca nu ma pot decide daca-i buna sau nu. Mi-am luat un rosu din ala, ca al tau.
Di, L'instant magic suna mai bine decat Aqua Allegoria Anisia Bella. La mine conteaza si numele parfumului (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Nu stiu cum miroase Diamonds-ul inca.
Asa e cu VS-ul: una-i in catalog si pe net si alta-i in magazin. Daca-ti stii marimile, poti sa-ti comanzi. Costumele de baie si lenjeria de la ei mi se pare ff buna calitativ. Sa nu ma credeti snoaba, dar de cand le-am descoperit nu-mi mai vine sa ies din ele. Acum regret ca nu mi-am luat mai multe sutiene push-up.

This post has been edited by roxanica10: May 5 2008, 05:24 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 5 2008, 05:24 PM
Post #447


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sa stii insa ca L'instant Magic e destul de greu si e mai mult de iarna/seara/vreme rece.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 5 2008, 05:26 PM
Post #448





Musafir






Da...si eu schimb parfumul vara. Imi trebuie ceva mai fresh si usor de suportat de cei din jur, ca nu vreau sa lesine colegele. Cu Angel le-am produs palpitatii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 5 2008, 05:49 PM
Post #449


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



hihi la MAC aia sa fie problema, nuantele (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
eu mai am vreo 2 ramase in minte si bineinteles c-o sa merg sa le cercetez mai indeaproape (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

cat despre VS de ce sa fii snoaba? ca-ti place calitatea? pai si io-s snoaba in cazul asta. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
aici exista echivalent www.lasenza.com (nu ma lasa sa intru de la servici). Sutiene lor sint fanstastice si pt ca asta-i continentul specialurilor imi iau cate 3 deodata cand sint la pret de 1. Si-apoi imi pare rau ca nu mi-am luat 6 (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Oricum au fost o surpriza placuta mai ales c-am ocolit magazinul cu ambitie vreo 3 ani
de ex Triumph-ul m-a dezamagit aici desi pretul e la fel de piperat ca in tara. Acasa am avut cateva sutiene foarte bune de la ei.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 5 2008, 06:22 PM
Post #450





Musafir






Lasenza face parte tot din grupul Limited Brands. Sunt f misto intr-adevar din ce am vazut, ca da avut necsam.

Rox io vreau sa vad odata pozele alea cu ce ti-ai luat, nu ma mai tine in suspans (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Asta e magnificul meu ceas (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
(IMG:http://i49.photobucket.com/albums/f289/angeldust_new/ceas-1.jpg)
Am reusit sa ii micsorez bratara singura, era f usor, era practic facut in asa fel incat sa poti face asta usor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

101 Pages V  « < 43 44 45 46 47 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 02:14 AM