IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

137 Pages V  « < 133 134 135 136 137 >  
Closed TopicStart new topic
> eLady`s Hot Bar & Lounge XXVI, Discutii diverse : Muzica, bautura, barfe, conversatie
Cleo
post Apr 16 2009, 01:41 PM
Post #1341


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



neata fetelor

fata mea e bolnavioara, are o diaree ca apa, i-am facut ceai de menta si-i fierb orez.
nu prea e-n apele ei de cateva zile insa n-a avut nici un simptom mai serios, a durut-o putin burtica, intr-o zi a facut ferba, in alta mi-a zis ca-i putin ametita insa nimic alarmant. I-am dat un sirop si acum vad ca e ok. Daca mai ises odata o duc la doctor.

3A cred ca eram ametita cand am citit de baietelul tau ca eu am inteles ca la nas la lovit (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Lotte vacanta placuta

apropo de nenorociti, aici in ultimele luni a fost ca o epidemie de parinti care-si omoara copiii, absolut inimaginabil (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Apr 16 2009, 01:45 PM
Post #1342





Musafir






Cleo, sanatate micutei (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) . Mai e buna si painea praita cu branza de vaci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 16 2009, 01:48 PM
Post #1343


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



mersi Roxi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

a avut odata gastro cand avea vreun an si ceva, cu febra mare si diaree a trebuti sa-i faca antibiotic injectabil si n-a mancat decat zeama de orez fiert vreo 2 zile, apoi am avut voie sa-i dau si morcov (s-a repezit la el ca la nu stiu ce minunatie, scumpa de ea)

ea se tinea tare ''azi am test (au in fiecare joi) TREBUIE sa ma duc!'' (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
blekytza
post Apr 16 2009, 01:50 PM
Post #1344


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 683
Joined: 14-October 08
From: Nice
Member No.: 5,113



sanatate la micuta Cleo (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Apr 16 2009, 02:01 PM
Post #1345





Musafir






Constiincioasa precum mama ei. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Sara a primit flori de la unchiul ei.

Ca tot veni vorba de functionari publici la alt topic, sa va povestesc ca saptamana trecuta m-am trezit acasa cu recomandata ca n-am depus declaratia de impozit pe venitul global din 2003. A fost singurul an in care am pus-o prin posta cu recomandata. Am pastrat chitanta aia de la recomandata multa vreme, dar cine naiba s-a gandit ca peste 6 ani o sa-mi vina adresa. Am toate documentele (fise fiscale etc) in original, inclusiv declaratia si merg saptamana viitoare sa vaz ce-oi rezolva. Mai ma ameninta si cu amenda, in cazul cand io fusei cetatean onest (vorba jocului).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 16 2009, 02:06 PM
Post #1346


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



mersi blecky

Roxi mi se pare normal. E vedeta familie acum (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

fii-mea VREA la scoala, negociaza cu mine parca sintem la tribunal (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
e ok acum, sper sa fi fost doar un puseu insa de trimis azi n-o trimit la scoala. (IMG:style_emoticons/default/judge.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 16 2009, 02:38 PM
Post #1347





Musafir






Cleo, sanatate! Bine ca iese numai printr-o parte, mai nasol e cand e insotita si de voma (pana la fiere curata) diareea asta nenorocita.

Pe mine ma sageata prin cap si mi-i sa nu m-apuce o durere din aia crunta. Se schimba vremea si se pare ca m-am facut simtitoare la chestiile astea. Deh, batranetile. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Rox, ce chestie! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Apr 16 2009, 02:52 PM
Post #1348





Musafir






Mi-am luat Gliss hair repair, de la Schwarzkopf, solutie de aia care daca sta linistita, face o spuma sus, miroase mistooo. Sper sa imbunatateasca aspectul boalei asteia de par (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Apr 16 2009, 02:58 PM
Post #1349


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Vai, dintr-aia am si eu, pe roz. A mea e buna de aruncat la gunoi. In afara de faptul ca miroase misto (in cazul meu oricum nu imi ramane mirosul in par oricat de multa as folosi), mai mult imi incurca parul, si nu vad nici o imbunatatire. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Dar ce boala de par ai?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Apr 16 2009, 03:03 PM
Post #1350





Musafir






Ei,l-am tuns si trebuie intins. Si stau firele asa...elecrizate la capete. Eu m-am pufait acum, si trec mana prin par lejer (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif) A mea nu e roz,e cu galben
Go to the top of the page
 
+Quote Post

137 Pages V  « < 133 134 135 136 137 >
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 31st May 2024 - 11:46 PM