IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Igiena pisicii, si tot ce ne trebuie in privinta asta
arinela
post May 19 2008, 05:03 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 172
Joined: 21-October 07
From: Alba Iulia
Member No.: 2,462



Eu tocmai i-am facut baie lui Matzi (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) .
Arata... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) , dar miroase frumos, frumos
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jun 17 2008, 05:39 PM
Post #12





Musafir






Motanelul meu este disperat dupa apa (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) cand facem noi dus urla de il auzi pana in strada si sare pe vana ca sa il luam inauntru.Cand facem baie si mai si...este in stare sa sara in apa.L-am pus odata in vana si a inotat de numa.Ii place la nebunie.Astazi l-a pus sotul meu,dar numai cu labutele si atata dadea din labe si era fericit ca inoata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Este asa scump (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 17 2008, 05:50 PM
Post #13


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Nu pot sa cred! Ce dement e. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Sa aveti grija sa-l uscati bine dupa baita si sa nu-l lasati la murat prea des.
Chiar daca e vara, in casa se mai face curent si ar fi pacat sa se imbolnaveasca. Ah, si sa nu-l lasati sa-si ude capul.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 17 2008, 06:22 PM
Post #14





Musafir






Ice (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , chiar ca de coma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jun 17 2008, 07:48 PM
Post #15





Musafir






Stiu ca nu este voie des,il bagam cu labutele cat sa scapam de gura lui (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si nu l-am lasat sa se ude pe cap...oricum vad ca este un inotator de exceptie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) si isi tine si singur capusorul la suprafata.Iar dupa il usuc cu fenul intotdeauna(partea asta nu este pe placul lui deloc,dar se sacrifica daca vrea sa inoate) si il tin in pat la caldurica (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post Jun 18 2008, 08:07 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Ce-am mai ras (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Nu pot sa cred ca exista si inotatori mustaciosi.
Al meu cand vede ca incerc sa-l bag in cada in apa, paralizeaza de frica si miauna de parca-l tai.
Am vrut sa-i fac baie inainte de Paste, dar ne gandeam ca va mieuna atat de tare incat vor crede vecinii ca tai pisica in locul mielului de Paste. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Asa ca l-am spalat dupa. Dar tot a facut un scandal monstru.
Ice gwen, esti norocoasa ca ii place la baie. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 19 2008, 09:46 AM
Post #17





Musafir






Eu stiu de tigri, ca exista specimene carora le place in apa si altele care se feresc de ea ca dracul de tamaie. Dar pana acum nu auzisem de un caz concret de pisica inotatoare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jun 19 2008, 10:23 AM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Si motanul meu facea baie, acum este la tara si nu mai are unde. Ii placea foarte tare si statea neclintit si inchidea ochii de placere cand il masam cu dusul. Nici eu nu scapam de el cand faceam baie, ma asista si isi baga labutele in apa. Asa am ajuns sa-l spal des si am gresit foarte tare, nu prea se mai spala singur si daca nu-l spalam saptamanal mirosea ca un sconcs ....cred ca isi pierduse nu stiu ce simt (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Gogu dupa baie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
(IMG:http://i263.photobucket.com/albums/ii148/AltheeaS/DSC04348Small.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jun 19 2008, 02:00 PM
Post #19





Musafir






Eu am mai avut o pisica birmaneza ff frumoasa si la fel,sarea in vana sa inoate.De multe ori puneam apa in vana doar pt ea si cat era apa calda ea se balacea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Inota dintr-un capat in altul,era o scumpa (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 19 2008, 03:54 PM
Post #20


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Eu stiu cazul unui motan care plonja pe canicula fix in cada cu apa rece. Eram musai vara sa aiba acces liber la cada.
Credeam insa ca asta e maxim... dar pisoii vostri inotatori au depasit asteptarile mele! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Blue nu iubeste deloc apa. In schimb e genul cochet care se spala singur de dimineata pana seara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:35 AM