IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Make-up pentru brunete, tipul Alba ca Zapada, machiaj pentru tipul de iarna
kalua
post Jan 24 2007, 02:08 PM
Post #1





Musafir






Bia a dat sfaturi asa bune la machiajul pentru blonde, eu o astept si aici sa faca niste recomadari. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jan 24 2007, 02:30 PM
Post #2


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Da, da, si pe mine ma intereseaza! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 24 2007, 03:01 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Haideti sa facem pentru fiecare tip un topic....sau altfel, cum vreti voi, cred ca suntem reprezentante din fiecare anotimp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jan 24 2007, 04:39 PM
Post #4





Musafir






apropo de brunete, m-am vopsit cu o vopsea ton pe ton, fara amoniac, blond inchis; ghiciti ce a iesit? (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) azi ma numesc cam bruneta, acuma nu stiu pana cand. Pun o poza pe grup. (IMG:style_emoticons/default/cool.gif) Revin si cu info la make up pt brunete. (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Jan 24 2007, 05:37 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



walpu, mie imi place foarte mult cum ti-a iesit, si personal, cred ca iti sta mai bine decat blonda/roscata.iti pune ochii in evidenta, precum si trasaturile fetei. (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jan 24 2007, 05:53 PM
Post #6





Musafir






Multumesc, Lotte (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) , nu m-a prins depresia cum mi se intampla uneori cand fac niste lucruri impulsiv si nu imi ies as planned, dar asa am zis si eu, ca nu-mi sta rau, numai cei din jur tre sa se obisnuiasca. Cu roscatul de la henna ce s-a vazut sub orice vopsea nu m-am impacat deloc, nu ca am ceva cu roscatele, chiar imi plac, dar la mine nu merge deloc la tonalitatea pielii mele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Jan 24 2007, 05:59 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



sa vezi ce chestie, acum vreo trei zile m-am uitat la pozele tale, si ma intrebam, de ce oare nu te faci bruneta? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) dar credeam ca iti place roscatica
bruneta, cu ochii albastri (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif) , ne cam iei fatza, noua, brunetelor (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 24 2007, 08:12 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Walpu, arati f bine, chiar te prinde. si imi place tare mult. Te asteptam cu info despre makeup.
Eu, oricat m-as crede roscata, tot bruneta se pare ca sunt, nu-mi place, e prea inchis, dar asta e. Precizarea ar fi ca am tonalitate calda a pielii, deci nu sunt Alba ca Zapada (probabil de asta nu imi place cum imi sta).
Nu mai fac topic separat, poate cine se pricepe pune idei si despre cald si despre rece.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Jan 25 2007, 10:44 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



machiaj propus de MAC pentru Dita von Teese (care cred ca e un exemplu perfect al acestui tip):
http://www.maccosmetics.com/templates/look...D=CATEGORY20514
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 25 2007, 03:21 PM
Post #10


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



OFFtopic: Ce e acela grup si unde puneti voi poze? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Stiu ca am cont din decembrie dar nu stiu ce si cum. Poate-mi spune si mie cineva pe e-mail sau pe mess sa nu ocupam spatiul aici aiurea.

Asa, la fel ca si blondele si brunetele pot fi tipul cald sau tipul rece.
Tipul cald: par inchis la culoare, ten masliniu/aramiu (inchis la culoare) sau foarte alb spre galbui, ochii caprui/verzi/albastrii. Toate care intrati aici indiferent ca aveti parul negru abanos sau saten, sunteti tipul cald.
Tipul rece: par inchis la culoare, ten foarte alb (ce bate spre roz), ochii albastrii/caprui/verzi.
Exista o multitudine de culori ce pot fi folsite... la tipul cald merge foarte bine auriu (ca tot se poarta si e glam) pentru toate culorile de ochi. Foarte frumos arata pentru ochii caprui un turqoise sau bleu daca tenul este inchis la culoare.
Nu vreau sa fiu rea fata de blonde, dar in general brunetele isi pot pune cam orice culoare pe ten, fie ca sunt tipul rece sau cald... Mie una mi se potriveste orice culoare atat pe pleoape cat si pe buze... Eu am parul saten inchis (acum e un saten aramiu, bate oarecum in roscat...ma rog, nu stiu ce culoare e exact) si ochii caprui. Tenul este foarte deschis iarna, bate spre roz foarte putin, iar vara se bronzeaza foarte usor. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th June 2024 - 07:21 PM