IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

33 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Henna
elle_ni
post Jan 10 2006, 09:07 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



bai, henna neutra cred ca a devenit mai rara decat floarea de colt  :evil:...nu gasesc pe niciunde...

in skimb am luat henna sonia SATEN DESKIS, iar eu am parul saten inkis cu refleze de roscatul castanei (la soare se vad reflexele).inca nu am testat-o, pentru ca brusc si dintr-o data m-am trezit indragostita de nuanta parului meu  :o(naturala de altfel...)...voi ce ma sfatuiti:daca o incerc voi deveni blondie sau cum, ca tare mi-e teama sa nu fie o culoare ori vecina cu morcovu' ori cu  para malaiata (desi nu prea cred ca poate colora in asemea hal...)

dati-mi curaj, fetelor.....ca parca nu-mi vine sa ma mai vopsesc...unde mai pui ca am luat si 2 cutii, nu de alta, da' daca nu-mi ajunge una, sa am rerezerva...si acum nu ma incumet sa fol.nici una...

daca pun putintica pudra d'asta...henna pe o suvita mai groasa, e relevanta nuanta?adica daca nu-mi place nu-i bai, ori o tai, ori o ascund in claia ramasa naturala, iar daca-mi place, o pun toata  :P...

sfaturiiiiiiiiiiii, va rog din sufletelul meu insistent  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 10 2006, 09:20 PM
Post #22


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Blondina si eu eram roscata cand eram copil apoi saten deschis iar in timpul sarcinii parul meu s-a inchis la culoare si a devenit aproape negru .... asa a si ramas.

Henna nu prinde pe par mai inchis ca sa-l deschida, eu am incercat cu un saten deschis si in afara ca firul de par era lucios absolut nici o schimabre in culoare...

Iar henna Sipa cum spuneam nici mie nu-mi place, sonia mi-a placut inclusiv culoarea aia de rosu trubat care oricum se inchide intr-o saptamana si se duce la cateva spalari....

Am par cret si din cauza vopselelor capatase aspectul unui maturoi, oricate masti si balsamuri as fi folosit, onduleurile si creturile mele erau amestecate cu par perfect lins  :o .... mai rau nici ca se putea.
Din august anul trecut folosesc henna si parul meu este stralucitor si cret asa cum era pe vremuri. Mi-ar place mai multa culoare dar asta e, de vopsit n-am rabdare sa ma vopsesc la 3 saptamani asa ca ma mutumesc cu ce am ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 11 2006, 12:34 AM
Post #23


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Elle_ni henna se ia repejor la spalat, eu ma spal la doua zile si dupa 2 saptamani nu se mai cunoaste culoarea .... asa ca de ce nu incerci ca mare catastrofa nu iese oricum, poate sa-ti faca doar bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 11 2006, 09:39 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



da, fetelor, voi incerca-o cred ca maine...ca pana azi avusei problemute cu bebe si tare suparata am fost, de numa' de vopsit nu mi-a ars...

deci, sa inteleg ca la parul meu saten inkis , cret, cu firul gros, nu am sanse sa mi se coloreze in mai deskis...hmmm.....nush ce sa zic, acum 1000 de ani, cand m-am vopsit cu henna, pe acelasi par natural am pus henna roscata si a prins...."morcoveata" :-

acum, cu henna saten deskis, sa vedem ce-o iesi....

dar, inca un lucru: daca parul este degradat, prin folosirea hennei sa inteleg ca se imbunatateste aspectul si textura firului de par?ar fi grozav... am asteptat aprox 6 ani sa-mi creasca parul si sa-l tai putin cate putin, tocmai pentru a scapa de ciuful ars (m-a mancat nu spun unde  :P sa imi fac suvite blonde.....si aratam ca o tiganca ordinara :-)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 12 2006, 12:55 AM
Post #25


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



h_2004 Multumesc mult pentru detaliile oferite.  :-* Dar eu vreau sa raman blonda..  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 12 2006, 01:02 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



ma duc sa-mi spal claia de par...cu henna in el...sa speram ca nu voi arata nashpa...
am stat 3 ore cu ea in par...o fi suficinet sai kiat e musai sa stau 8 ore?oricum, nu pot 8 ore k la  5 tre' sa fiu la dermato cu bebe :(....si apoi pe cutie scrie 2 ore...io am stat 3...e, si daca nu iese nik, mai am o cutie....

tot cu henna peste henna la cat timp ma mai pot face?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Jan 12 2006, 01:09 PM
Post #27


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



abia astept sa ne spui cum ti-a iesit! vreau si eu sa ma fac dar mi-e cam frica de ce-o sa iasa, poate la mine in oras gasesc neutra!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 12 2006, 01:52 PM
Post #28


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE
abia astept sa ne spui cum ti-a iesit! vreau si eu sa ma fac dar mi-e cam frica de ce-o sa iasa, poate la mine in oras gasesc neutra!

Daca gasesti neutra, trimiti si la moi prin posta.  :-* Ca elle_ni a vrut, da n-a avut ce sa trimita. Hai, ca abia astept sa ne spui cum a iesit :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 12 2006, 02:53 PM
Post #29


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Cred ca elle_ni nu si-a mai scos henna din par, ca n-a mai venit sa zica nik.  :fluierat: Venim sa te ajutam?  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 12 2006, 02:58 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Pentru Elle: cu henna peste henna te poti face si a doua zi :).
Daca folosesti mai mult pentru culoare, cam pe cand incepe sa se estompeze nuanta din par (2-3 sapt.), daca vrei mai mult ingrijire, mai des, chiar la 1-2 saptamani (am citit undeva ca o poti face tip masca, deci cateva lingurite de henna+galbenus+ulei de masline+cafea de ex.), cred ca pe cutia de la Henna Sonia scria.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

33 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 10:02 PM