IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Superstitiile, Esti o persoana superstitioasa?
Superstitiile
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 23
Guests cannot vote 
vegasgirl
post May 21 2007, 02:23 PM
Post #31


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 20-May 07
Member No.: 1,675



inainte aveam si eu destule superstitii dar, mi-am zis : ce rost are sa stau sa fiu influentata dupa niste semne care nu au nici un rost!? Acum nu mai am nici o superstitie, ba chiar mai mult, cand vad o pisica neagra, sau orice altceva ce pare superstitie imi zic ca o sa am noroc in ziua aceea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Jun 17 2007, 02:17 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



eu cred in superstitii(nu in toate).
"cel care il calca pe celalalt pe picior in timpul ritualului bisericesc din timpul cununiei numit "Isaia dantuieste" va fi conducatorul cuplului;"
eu sunt curioasa daca superstitia asta e adevarata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnoceNce
post Jul 13 2007, 12:45 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 2
Joined: 13-July 07
Member No.: 1,936



Superstiile sunt doar in imaginatia noastra. De multe ori arunci vina greselilor tale pe aceste superstitii. "De dimineata am scapat o oglinda si am spart`o... De aici mi se trage ghinionul... De aceea am fost concediat"... Sa fim seriosi.. De ce ti`e teama, de aia nu scapi! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jul 19 2007, 07:49 AM
Post #34


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Ai dreptate, InnoceNce. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Pānă la urmă suntem exact ceea ce gāndim. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Cānd superstiţia "ie dă bine" are un impact pozitiv asupra psihicului credulului. Cānd nu ... ţine de gradul de toleranţă, presupun.
Nu-mi bat capul cu băbisme, īn general, dar am adoptat o particularitate: nu pupatului peste prag. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Eh, nimeni nu-i perfect. (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vick2laura
post Jan 14 2008, 06:21 PM
Post #35


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 19-June 07
From: Buzau
Member No.: 1,826



.
ce sa mai zicem de italieni,care isi arunca tot ce au vechi din casa,pe geam,inclusiv televizoarele!
[/quote]
Si nevestele si le arunca pe geam???!!! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Sa-si ia altele noi in anul ce urmeaza. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
babycrazyromantic
post Feb 7 2008, 10:47 PM
Post #36





Musafir






nu sunt si nu am fost niciodata superstitioasa!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ava
post Jul 11 2008, 01:10 AM
Post #37


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 9-July 08
From: USA
Member No.: 4,216



urasc superstitiile si faptul ca uneori tind sa cred in unele (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) chiar daca stiu ca sunt doar niste prostii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jul 27 2008, 04:01 PM
Post #38


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Eu sint superstitioasa, nu la extrem dar respect unele chestii, sa nu dau cadou pantofi, papuci celor dragi ca sa nu le "dau papucii", nu dau cadou nici cutite, nu fac schimb de poze cu un barbat cu care vreau sa am o relatie lunga, daca imi trece o pisica prin fata e semn bun pentru mine, asta e invers. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Jul 28 2008, 12:45 AM
Post #39


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Mie imi place sa le stiu:)) Pe asta spuse de tine, scumpic,nu le stiam
EU voi merge intotdeauna de la inceput pana la sfarsit pe aceeasi parte a trotuarului, ca doar apoi ne certaaam nu?;;) Si nu voi imparti nici prosopul cu tine, ca ne paruim rau apoi:))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
post Aug 7 2008, 11:45 PM
Post #40


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 65
Joined: 26-July 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,337



Sincer nu prea cred in superstitii insa cred in faptul ca mintea noastra este foarte puternica. Daca ne este teama de ceva si ne gandim tot timpul.. vai , azi e vineri 13, sau marti 13; sau... mi-a taiat pisica neagra calea; nu mai ma intorc din drum ca poarta ghinion.. apropo, mi-a adus aminte de o intamplare.
Acum vreo doi ani cred, am plecat impreuna cu mama de acasa (nu mai tin minte unde mergeam), si pe scari la coborare mama zice " au, nu mai stiu daca am incuiat usa", iar eu dau sa ma intorc sa vad daca e incuiata, cand.. imi spune mama " nu te intoarce ca poarta ghinion" (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Adica daca usa ramanea descuiata ala nu mai era ghinion..nu?... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

This post has been edited by Lucretia: Aug 7 2008, 11:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 01:29 PM