IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum sa iti faci barbatul sa faca treburi in casa?
albinuza
post Oct 3 2011, 11:14 AM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Neata! Eu nu am probleme azi cu ziua de luni. Nu stiu cum asa, pentru ca de obicei is cel mai mare zombie lunea dimneata! Dar azi mi.e bine! Vreau doar sa se termine ziua de munca, si sa ma duc acasa, sa lancezesc!
Are cineva vreo idee despre cum convingi barbatul ca datul cu matura in casa nu inseamna ca te.a ajutat la curatenie, si ca e nevoie de mai mmult? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Back to work acum, va pup (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 3 2011, 11:23 AM
Post #2


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Albi, nu cred ca-l convingi. Pur si simplu ii spui tu ce sa faca pas cu pas in timp ce tu faci altceva. Asta functioneaza la tatal meu! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Al meu face el singur ordine oricum, aseaza tot... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu e nevoies a-i spune...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 3 2011, 11:57 AM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Albi, cred ca e cazul sa incepi sa te plingi nitel- nu exagerat... si sa fii "obosita" si sa il rogi frumos sa faca cite ceva (ce ai tu nevoie in momentul ala) ca esti ostenita raaaaau! Si dupa ce face (stiu ca barbatii nu fac cum ne-am dori, da` asta e) lauda-l . Da` lauda-l de sa zici ca a facut marea cu sarea si Oltu` cu totu`!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Oct 3 2011, 12:40 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Da, laudat! Ideea lui de a ma ajuta, atunci cand fac mancare, e sa imi tina companie, si cand si cand sa imi dea ceva la mana! Si efoarte mandru de el dupa ce termin io mancarea, si ma apuc de curatenie. Daca ii zic sa faca ceva int impul asta in loc sa se joace, imi zice ca imediat, dar nu se misca de la calc, decat dupa ceva insistente. Bine macar ca spala vasele! Ma inarmez cu rabdare, si ma apuc de dresat una bucata barbat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 3 2011, 01:17 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daca nu il dresezi de-acuma, ai sa ai parte deunu` ca al meu. Mare greseala am facut cind i-am spus nu de fiecare data cind se oferea sa faca cite ceva in casa... Acu` imi vine sa imi dau palme, da` e greu cal batrin in buiestru...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 3 2011, 04:24 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ce topic simpatic! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sunt de acord cu Diana, inclusiv cu invatatul acum "din fasa". Daca ma uit la maica-mea, ea face tot in casa, dar absolut tot (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) si tata doar mai aspira.
Eu in ale mele relatii, le-am spus de la inceput sa nu aiba astfel de asteptari si asa a fost, am facut totul comun, am mai spus eu ca imi si gateau samd. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)

Albi, ia-l asa cu baby steps, da-i mai intai chestii minore si apoi mareste progresiv task-urile si incurajeaza-l ca face o treaba minunata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ah da si poate merge si cu recompense.

This post has been edited by Cindy: Oct 3 2011, 04:30 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 3 2011, 04:53 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Acu` depinde ce "recompense" dau rezultate. Ca daca esti fleasca de oboseala, nu-ti vine sa il "recompnesezi" cu nimica! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Eu nu am stiut sa ii fac "trainingul" la timp. Maaare greseala!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 3 2011, 04:57 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eh cu o bomboana acolo, o trufa de ciocolata (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 3 2011, 04:59 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu merge nici cu caviar daca mi-s obosita! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Oct 3 2011, 05:27 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Recompense... sa nu fie el prea epuizat dupa ce da cu matura (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
O sa vad. Il iau incet incet, si il fac io a faca curat. Oricum il pun in tema in fiecare weekend ca de abia astept sa ne mutam la casuta noastra, cu 3 camere, sa il vad cu trebaluieste! Ca nu poate sa isi imagineze ca la 3 camere el o sa joace strategie si o sa haiesc prin casa!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:25 AM