IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Despre "adormirea copiilor"
carmenbuda
post Jan 24 2008, 06:04 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 24-January 08
Member No.: 3,119



Buna, sunt Carmen din Bacau , am 25 de ani si am doi copii minunati, o fetita de 1 an si jumatate si un baietel de o luna ! Am citit povestile voastre despre cum va chinuiti sa adormiti si apoi sa mutati copiii in patutul lor si m-am hotarat sa va impartasesc din experienta mea. Am avut noroc de copii cuminti insa fiecare in felul lui. Fetita imi manca ( san) mai mult , lacom si adormea bine , dormea fara probleme 3-4 ore consecutiv fara sa se miste sau sa scoata vreun sunet, insa nu trebuia miscata , pt ca la cel mai mic sunet sau miscare se trezea (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) si o luai de la capat ( Ii dadeam san din pozitie orizontala in pat ) M-am chinuit cateva saptamani sa o mut in patut pana intr-o noapte cand am adormit langa ea si m-a impins cu manutele pana am plecat si am lasat-o sa doarma singura in pat. Si de atunci doarme singura , in camera ei . Cu baiatul e mult mai usor: il culc in aceeasi metoda ca si pe ea , pe o paturica de-a lui si dupa ce adoarme il mut cu tot cu paturica in patut , si el nu se mai trezeste pt ca are paturica sub el care este calda si nu mai simte diferenta de temp (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) .E o metoda f buna , merita sa o incercati !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
carmenbuda   Despre "adormirea copiilor"   Jan 24 2008, 06:04 PM
Fanny   Carmen, sa-ti traiasca copilasii. :welcome:   Jan 24 2008, 06:09 PM
Meg   Carmen, felicitari pentru copii! vorbesti asa ...   Jan 24 2008, 06:11 PM
Maàt   Dap, tare fain. :) :welcome: la noi, Carmen!   Jan 24 2008, 06:19 PM
delia2andreea  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 02:25 PM