IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Medici nutritionisti, sfaturi
aby
post Feb 18 2008, 05:24 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



Buna mi-ar prinde bina sa vorbesc cu un medic nutritionist,dar sincer nu stiu de unde sa-l iau (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) ....in ultima vreme mananc foarte aiurea.as vrea sa mananc mai sanatos si mai consistent sa nu fiu nevoita sa-mi cumpar la scoala tot felul de prostii....aveti niste idei? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 18 2008, 06:19 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dap; sandvisuri facute de acasa cu paine neagra (integrala, e buna pentru fibre) cu piept de pui sau muschi fiert, cu o foaie -doua de salata. Daca faci un calcul iesi mult in cistig: stii exact de maninci, scapi de e-uri si nici nu risti sa papi produse expirate... si de pret nu poate fi vorba, e mai mic. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Din pacate medici nutritionisti buni... cam lipsa la apel. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 10 2008, 02:06 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



aby,cred ca te poti ajuta tu mai mult,cu vointa si un pic de informare pe net...sunt atatea articole ajutatoare...trebuie doar sa vrei sa renunti la proastele obiceiuri alimentare.
Bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 10 2008, 04:36 PM
Post #4





Musafir






eu nu mai mananc prajit , azi mi am facut pestele fiert si nu am murit pun in apa 2 lingurite de sare si iasa numai bun la gust (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
sper sa ma tina asta dupa ce saptamana trecuta mi am facut de 3 ori cartofi prajiti cu salata verde si bila s a declarat nemultumita (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Apr 26 2008, 01:27 PM
Post #5


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



sincer si eu ma apuc sa mananc cat de cat ok si apoi din cauza unei petreceri sau alt eveniment imi dau peste cap programul.....si apoi mie greu sa-l reiau....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
girl22
post Oct 17 2008, 02:13 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 105
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 200



Eu ma duc de 3 saptamani la nutritionist si am slabit cu ajutorul lui cam 4 kg si un pic de atunci.Eu am mai tinut diete numai ca de slabit slabeam pana la un moment dat ,dar problema mea este mentinerea.Sper ca am facut ce-a mai buna alegere cu tipa asta.Am vazut ca vine aici si Oana Roman si stiu mai multe exemple de persoane care au mers la ea si au slabit foarte mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihaela9
post Feb 18 2011, 08:44 PM
Post #7





Musafir






QUOTE(girl22 @ Oct 17 2008, 02:13 PM) *
Eu ma duc de 3 saptamani la nutritionist si am slabit cu ajutorul lui cam 4 kg si un pic de atunci.Eu am mai tinut diete numai ca de slabit slabeam pana la un moment dat ,dar problema mea este mentinerea.Sper ca am facut ce-a mai buna alegere cu tipa asta.Am vazut ca vine aici si Oana Roman si stiu mai multe exemple de persoane care au mers la ea si au slabit foarte mult.


Daca renunti la mentinerea dietei date de medic , si incepi sa "infuleci" peste masura te vei ingrasa la loc si in plus , e foarte bine sa o menti cat mai mult .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:34 PM