IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vergeturile, Exista leac?!
bebe_maria
post May 21 2007, 05:44 PM
Post #11


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(zetta @ Oct 4 2006, 12:47 PM) *
reactualizez un pic topicul asta despre vergeturi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) a folosit careva dintre voi strivectin?
costa suficient de mult si promite la fel de multe incat mi l-am luat dar nu as vrea sa imi pun toate sperantele in crema asta. macar sa zic ca nu am incercat-o.
pupici


zetta, dna leventer a zis ca a icnercat-o ea si ca e apa de ploaie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post May 24 2007, 09:46 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



uitati ce am gasit pe alt forum despre vergeturi, eu o sa incerc macar varianta cu ulei de migdale dulci (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) :

"Eram intr-un magazin naturist,m-am hotarat sa sparg niste bani acolo cu tot ce intalneam prin cale si am ramas doar cu 80 de mii..m-am tot holbat prin vitrine si m-am hotarat ca de astia 80 de mii sa imi iau un balsam cu bitter suedez,ca era doar 76.Nu stiam ce face,la ce foloseste,pur si simplu l-am cumparat!Am citit abia apoi ca ajuta la mentinerea tonusului si elasticitatii pielii,reface cicatricile etc.Cum cicatrici n-aveam,m-am gandit sa il aplic pe vergeturi,poate-poate.
Il folosesc de o luna de zile,pe coapsele interioare,pentru ca acolo am vergeturi si,minune mare:vergeturile mici au disparut!Iar cele mari,de cativa cm buni,erau la mine ca niste santulete,la atingere se simteau denivelarile pielii,dar acum,desi se cunosc,pielea e absolut neteda si vergeturile sunt mai mici.O sa continui tratamentul,pt ca desi am aplicat balsamul zilnic,mai am aproape jumatate de tub.
Daca va intereseaza,este produs de Transvital.Eu zic ca merita sa incercati si astept rezultate si de la voi. "

Balsamul este aici:
Editat.

"Cumnata mea a avut o asemenea problema dupa de a nascut anul trecut, mai bine spus o mai are, dar abia daca mai sunt vizibile, si pe picioare avea niste vergeturi pana la pulpa piciorului ca nu mai putea sa poarte nu furta scurta, nici fusta cu slit.
Dupa ce a nascut si-a facut masaj aproape zilnic cu ulei de masline si , si se zice ca este foarte indicat mai ales cand vezi ca iei ceva in greutate sau esti insarcinata si nu o sa ai niciodata asa ceva.
De cateva luni incoace pe langa uleiul de masline foloseste si si o crema VERGISAL, si abia se mai cunosc ca mie nu mi-a venit sa cred, mai ales ca erau ca niste santulete din ce in ce mai adanci.
Am cautat pe net si am vazut ca se poate comanda si on-line dar sa fi comand mai mare de 2-300.000lei."

"Buna,
Eu folosesc contra vergeturilor ulei de migdale dulci.
Dupa fiecare dus, dimineata si seara, masez zonele cu ulei de migdale, la mine rezultatele sunt vizibile, vergeturile s-au diminuat mult,acum, numai daca intind pielea se vad, altfel nu, dar stiu ca sunt acolo, nu stiu daca exista sanse sa dispara."

This post has been edited by angeldust: May 25 2007, 07:44 PM
Reason for edit: Bebe, pe tine nu te pot banui de reclama, dar stii cum e regula e regula pt toata lumea. Fara linkuri catre siteuri romanesti. Lasa ca oricum pot gasi fetele usor cu google ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
www
post Oct 18 2007, 12:55 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 18-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,442



Strivectin am folosit.Apa de ploaie.Am facut si dermoabraziune.Tot acelasi lucru.Acum ma bate gandul sa incerc Fraxel.Daca nu,transplant de piele e ultima solutie.Si aia temporara:-)Pana nu se va inventa o solutie care sa kodifice genetic calitatea pielii,inutil ne chinuim sa modificam la suprafata.Cu ce avem,cu asta defilam:P

P.S.:vergeturi si vechi,si noi..si in aparitie..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Oct 18 2007, 03:28 PM
Post #14


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



eu inca n-am idee de ce am vergeturi...am 2 linii albe si cateva pete mov de ceva vreme....nu am slabit brusc, nu m-am ingrasat brusc.....de vreo 2 ani am tot in jur de 53-55kg...
am avut in cls a10a 57kg apoi in cls a12a 48kg....dar nu s-a vazut nici o diferenta pe mine iar vregeturile au aparut abia acum in anu 2 de facultate.
cat despre creme si impachetari cu nu mai stiu ce....deja nu mai cred. si in plus, unde gasesc eu argila, parafina....?!?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Oct 18 2007, 03:46 PM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



de gasit gasesti tot ce vrei, doar ca nu au efecte (am incercat eu). in ultima vreme ma enerveaza atat de tare celulita ca vergeturile mi se par piece of cake (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
www
post Oct 30 2007, 12:01 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 18-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,442



Splendora,le gasesti la plafar sau la firmele care comercializeaza produse pentru saloanele cosmetice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Aug 15 2008, 08:31 AM
Post #17


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Ludmila, la a treia reclama la namolul XXX cumparat de pe un site la recomandarea prietenei iei ban!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ludmila
post Aug 15 2008, 08:31 AM
Post #18





Musafir






Am auzit ca impachetarile cu namol si alge chiar dau rezultate.Exista o masca de corp cu unt de cacao si ardei iute.Am citit pe internet ca si untul de cacao vindeca vergeturile.

This post has been edited by Fanny: Aug 15 2008, 08:35 AM
Reason for edit: Pentru reclama se ia ban
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jan 18 2009, 07:25 PM
Post #19


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Roxi mumoasa, multumesc de pozele roz (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) . Deci cam asa ajunge burtica la maxima ei glorie. Eu cred ca voi fi plina de vergeturi la momentul ala (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jan 18 2009, 09:21 PM
Post #20





Musafir






Clau, cum sa faci vergeturi? Ia-ti crema speciala sau ulei de migdale dulci. Sa stii c-am vazut burtici si mai mari.
Fetelor, bluza aia roz, am pus-o la shopping prin octombrie parca.

Bulina, imi plac f tare pozele cu gheturi. Abia astept si povestea lor (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Am vazut azi la tv un reportaj despre Patagonia si problema lor cu gaura de ozon.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:33 AM